donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Yoda    535
soltys48 napisał:

3 godziny temu, Yoda napisał:

Z bydłem to samo stara krowa na WBC kolo 10zł a na żywo jeden handlarz tutaj napisał że na żywo od 2,5 do 5. Ja się pytam co to za krowa co na żywo jest warta 2,5 netto? Na 25% się wybija? Nie widziałem nigdy takiej krowy.

nie musi sie na 25% wybijać, często są to sztuki z których "część"mięsa odpada lub chodzące trupy

2 godziny temu, Yoda napisał:

To już lepiej ubój z konieczności do tego kabana i kiełbasy narobic 😁

Z takiej za 2,5 kiełbasy nie nakrecisz za wiele i w większości nie chciałbyś tego miesa jeść jakbyś ją po zabiciu zobaczył

Ja mówię o krowie. Jak ktoś zajmuje się skupem padliny to niech to przynajmniej nazwie padliną. Przez takie kupowanie trupów w lutym mieliśmy świetny reportaż.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

sztuka 700kg i skorupa? to ile ona miała by w mięsie?

1 minutę temu, juzek89 napisał:

Zapytaj AdamRo ile ma duży pośrednik za O klasę, coś słyszałem że więcej jak 12.5 ,ale ręki nie dam uciąć

Wiem +- ile ma duży pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

@Yoda

Albo sie bierze wszystko, albo nic.

Jak da mi byka R/U to sie znamy a krowe w P 33% wybicia to mam kazac mu sp***dalac?

Widze, ze bys duuuzo nahandlowal... :)

Edytowano przez Kentar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
1 minutę temu, Yoda napisał:

Ja mówię o krowie. Jak ktoś zajmuje się skupem padliny to niech to przynajmniej nazwie padliną. Przez takie kupowanie trupów w lutym mieliśmy świetny reportaż.

Trup a trup to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Kentar napisał:

Slownie: ZERO.

Po prostu takie chujostwo. Tak jak kolega tam pisal identycznie na to mowie, skorupy/ chodzace trupy. Znalazlbym w rozliczeniach i sztuki po 31-33% ale za duzo tego zebym szukal.

I taki towar idzie na przerób a ludzie trzymają mięśniaki i się wkurwiaja że ceny nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Widze, ze kolega z regionu gdzie sasiad sasiada by w lyzce wody utopil.

Odwieczna wojna: krowiarze vs opasowcy. Nastepne starcie.

@soltys48

Wszystkie te sztuki byly oczywiscie chodzace.

A ta krowka 700kg to miala na zakladzie po przejechaniu lacznie 400km... :) Ale ile miala na wadze to sobie nie przypomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

Wiem,że mowa o chodzących

Widziałem sztuki z oka ładne a zakłąd potrafił dać 30 mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Kentar napisał:

Widze, ze kolega z regionu gdzie sasiad sasiada by w lyzce wody utopil.

Odwieczna wojna: krowiarze vs opasowcy. Nastepne starcie.

@soltys48

Wszystkie te sztuki byly oczywiscie chodzace.

A ta krowka 700kg to miala na zakladzie po przejechaniu lacznie 400km... :) Ale ile miala na wadze to sobie nie przypomne.

Widzisz, jako handlarz robisz z marzą i masz w pompie ile daje zakład, jak cena poleci to i tak hodowca ma po dupie. Wozisz wszystko i się cieszysz że jest co i za często nie trzeba do sztuki dołożyć. Od lutego większość ludzi twierdzi że dokłada do byków, też dajesz lepsze ceny bo ci żal rolników i dajesz wyższe ceny samemu tracąc na tym? Szczerze i tak nie odpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
9 minut temu, soltys48 napisał:

sztuka 700kg i skorupa? to ile ona miała by w mięsie?

Wiem +- ile ma duży pośrednik

Czyli 7.5 netto możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
14 minut temu, juzek89 napisał:

Zapytaj AdamRo ile ma duży pośrednik za O klasę, coś słyszałem że więcej jak 12.5 ,ale ręki nie dam uciąć

W zależności od ubojni . Od 12 do 13,2 . Oczywiście duży pośrednik.

2 minuty temu, juzek89 napisał:

Czyli 7.5 netto możliwe?

Za U tak.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
3 minuty temu, Yoda napisał:

Widzisz, jako handlarz robisz z marzą i masz w pompie ile daje zakład, jak cena poleci to i tak hodowca ma po d*pie. Wozisz wszystko i się cieszysz że jest co i za często nie trzeba do sztuki dołożyć. Od lutego większość ludzi twierdzi że dokłada do byków, też dajesz lepsze ceny bo ci żal rolników i dajesz wyższe ceny samemu tracąc na tym? Szczerze i tak nie odpowiesz.

Alez odpowiem Ci szczerze: ZAWSZE musze wyjsc na swoje i to najlepiej jak sie da, przynajmniej sie staram. Czy byk bedzie kosztowal 10 czy 20.

Wedle Twojej logiki, jak bedziesz mial super plony bo bedzie urodzajny rok to pojdziesz do skupu i powiesz: a odejmijcie mi po 100zl z tony bo dobry rok byl.

To by bylo dziwne, jakbym nie chcial zarobic. Kazdy chyba po to pracuje, zeby zarobic i robi to tak, zeby zarobic jak najwiecej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
8 minut temu, AdamRo napisał:

W zależności od ubojni . Od 12 do 13,2 . Oczywiście duży pośrednik.

Za U tak.

A za rrrrrrrr jaka rrrrealna cena netto na żywo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no wlasnie posrednik MUSI zarobic ale rolnika to kazdy ma w pompie ze musi przez rok dokladac do bydla albo pyk zmowa cenowa na kilka miesiecy na 5.5 za hfa i uj mu 2 doope i tak musi sprzedac bo albo kasa potezebna albo miesiace wyjda a ze zamiast 5000 zl dostac za byka dostanie ponizej 4 tys zl to nikogo wina....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Kentar napisał:

3 minuty temu, Yoda napisał:

Widzisz, jako handlarz robisz z marzą i masz w pompie ile daje zakład, jak cena poleci to i tak hodowca ma po d*pie. Wozisz wszystko i się cieszysz że jest co i za często nie trzeba do sztuki dołożyć. Od lutego większość ludzi twierdzi że dokłada do byków, też dajesz lepsze ceny bo ci żal rolników i dajesz wyższe ceny samemu tracąc na tym? Szczerze i tak nie odpowiesz.

Alez odpowiem Ci szczerze: ZAWSZE musze wyjsc na swoje i to najlepiej jak sie da, przynajmniej sie staram. Czy byk bedzie kosztowal 10 czy 20.

Wedle Twojej logiki, jak bedziesz mial super plony bo bedzie urodzajny rok to pojdziesz do skupu i powiesz: a odejmijcie mi po 100zl z tony bo dobry rok byl.

To by bylo dziwne, jakbym nie chcial zarobic. Kazdy chyba po to pracuje, zeby zarobic i robi to tak, zeby zarobic jak najwiecej.

 

 

Więc nie dziw się że mamy konflikt interesów. Jesteśmy jedynym krajem z taką armią handlarzy. Przecież pieniądze przejmowane przez pośredników mogły by spokojnie trafić do rolników gdyby tylko byli bardziej zorganizowani.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056
30 minut temu, Ursus932 napisał:

@AdamRo w jakiej cenie są półtusze cielęce?

gdzies kolo 25 zl-musialbym o dokladna cene sasiada zapytac bo takie czasami kupuje- lepiej sprzedac ciele niz sie poltora roku meczyc- tylko jest problem ze zbytem, ze wzgledu na cene i mala ilosc klientow


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
12 godzin temu, Yoda napisał:

Mi jak zabierają na WBC to ważą przy załadunku ale i tak bydło jak dojedzie na zaklad jest ważone. I od tej wagi jest potem robione wybicie. Pierwsze słyszę żeby ktoś jeszcze potrącenia robił. Chociaż jak ktoś oddaje przez handlarza na WBC to przecież gdzieś musi zarobić...

mógłbyś powiedzieć jaka zazwyczaj jest różnica między wagą na podwórku a waga po dojechaniu do zakładu?

3 godziny temu, lukaszwlkp napisał:

Dla niekumatych potwierdzam, że w Abp jak i innych ubojniach które brały ode mnie bydło na wbc nie waży się bydła, nie oblicza się procentowego wybicia bo im to nie jest potrzebne do niczego. Ja ważę na ogólnej żebym orientacyjnie wiedział, a kierowca nawet tego nie chcę wiedzieć, czy też nie pisze na WZ-ce. Sztuka wisi na haku gdzie jest ważona i "klasyfikator" ocenia tuszę w  jakiej klasie jest i wszystko. Oczywiście zawsze na stronę ubojni ocenia. Czy rzetelnie tego nie wiemy 

Jak płaci abp za byka, jałówkę?

chyba jednak powinni ważyć...im owszem to nie potrzebne...jednak podają te wagi do arimru przed ubojem i po. Wiem że podają je z czapy ale skoro muszą podawać to chyba i ważyć powinni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Miał ktoś do czynienia z odsadkami z Litwy? Jak to rośnie i jak ze zdrowotnością? Chodzi mi o jałówki charolaise z przeznaczeniem na mamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

W kupie siła 😉. Grupa producencka, klaster, spółka z oo. Ewentualnie mała ubojnia na spółkę. Tylko z kim i gdzie,by każdy na tym skorzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
51 minut temu, johny1991 napisał:

mógłbyś powiedzieć jaka zazwyczaj jest różnica między wagą na podwórku a waga po dojechaniu do zakładu?

 

czas transportu, temperatura otoczenia, okarmienie itd. 10-30kg do 2godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Jaguśka napisał:

W kupie siła 😉. Grupa producencka, klaster, spółka z oo. Ewentualnie mała ubojnia na spółkę. Tylko z kim i gdzie,by każdy na tym skorzystał?

Dogadywac się z miejscowymi. Przecież chociażby sprzedaż odsada nie musi się odbywać z pośrednikiem. Tym bardziej w dobie portali aukcyjnych. Odkąd mam bydło każdego odsadka sprzedalem bezpośrednio rolnikowi, po co po drodze ktoś jeszcze ma zarabiać. Tak samo bydło opasowe, ile się da bezpośrednio na zakład nie handlarzowi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
9 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Ja mówię o cenach brutto tak za R byka na żywo 7,5 zł jak i za R klasę na haku 12,50.  

Na haku te 12.5 netto spokojnie a zywo dobry kupiec do 7 netto powinien dać za ładna R

8 godzin temu, johny1991 napisał:

mógłbyś powiedzieć jaka zazwyczaj jest różnica między wagą na podwórku a waga po dojechaniu do zakładu?

Koledze krowa nieokarmiona po przejechaniu 70km zgubiła jak dobrze pamiętam 60kg? Mało tego zaklad jebnął strączke i od tego miała 47 wybicia- sztuka ładna tłusta  nie żaden wieszak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj