donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Takie liczenie to najlepsze wyjscie jest. Wtedy  masz porownanie  własciwe   co lepiej wychodzi. Choć jak Yoda mówi jak dajesz bydło na WBC  i jest to rzetelnie zrobione to żaden handlarz po przeliczeniu takiej sumy nie zaproponuje, problem w tym ze w ubojniach też panuje niesamowite złodziejstwo i k**estwo, bo albo własciciele złodzieje i na WBC wyprawiają cuda wianki albo nieraz kierownicy skupu mają sztame z tym czy innym handlarzem  i jak handlarzowi zawyżą wybicie to niema cudów kogoś później muszą wydymać aby właściciel ubojni ich z roboty nie wypiepszył. Biernacki to taki własnie przykład  jaskrawy takiego procederu  oddając bydło przez handlarza dostaniesz wiecej niz  ci ich przedstawiciel zaproponuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Yoda napisał:

Mi jak zabierają na WBC to ważą przy załadunku ale i tak bydło jak dojedzie na zaklad jest ważone. I od tej wagi jest potem robione wybicie. Pierwsze słyszę żeby ktoś jeszcze potrącenia robił. Chociaż jak ktoś oddaje przez handlarza na WBC to przecież gdzieś musi zarobić...

a jak Ci policzyli te krowy w ABP? że skitką czy bez.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Jak mozna poubojowo jakas skitke liczyc? O czym Wy mowicie? Jak poubojowo wam jeszcze jakas skitke doliczaja to was jebia niz najlepszy magik na wadze.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

 Własna waga jest potrzebna bez względu na rodzaj sprzedaży. Ufać ubojni czy handlarzowi w przeważeniu bydła to sobie można. Później wychodzą super ceny i wybicia...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
47 minut temu, mikcom20 napisał:

a jak Ci policzyli te krowy w ABP? że skitką czy bez.?

normalnie policzyli, waga miesa na haku razy cena za daną klase. Waga żywa im do niczego nie jest potrzebna, to tylko informacyjnie dla mnie jak sie wybiły. Nie dziwie się że handlarz nie ma problemu rolnika w ch..a zrobić skoro nie mają nawet pojecia co oznacza sprzedaż na wbc.

Edytowano przez Yoda
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
35 minut temu, Kentar napisał:

Jak mozna poubojowo jakas skitke liczyc? O czym Wy mowicie? Jak poubojowo wam jeszcze jakas skitke doliczaja to was jebia niz najlepszy magik na wadze.

W zeszłym roku za takie pisanie mało mnie tu nie zjedli

Na wbc oddaje praktycznie tylko do goliny tam w większości przypadków niema ważenia na zakładzie i waga żywca podawana z kapelusza,jest tylko klasa i waga mięsa

Wybicie sobie liczyłem  sam z wagi u mnie bez odcinek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Z tym wybiciem to jak z cenami netto brutto i wagami netto i brutto. Każdy ma swoją rację, i każdy mówi że więcej dostał niż inny.

Taką rozmowę kiedyś z sąsiadem odbyłem o tym jak dobrze mu płacą, no i tłumaczy mi że byk miał 1000 kg, dali mu po 10 zł za kilogram a dostał za byka 8000 zł.

 

Co do liczenia wybicia, to np skiba bierze 93 % wagi jaką u mnie waga pokazała i liczy z tego wybicie mięsa.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Ja tu widze, ze jak tylko ktos mowi inaczej niz wiekszosc mysli to zaraz by go na widlach wyniesli.

Tez dawalem na jeden zaklad gdzie waga byla wpisywana na chybil trafil i tak jak mowisz, ilosc miesa, klasa i cena.

 

+ czasem sie zdarza na zakladach ktore waza bydlo, ze jakas sprytna sztuka przeleci jak rakieta przez wage i wtedy tez mamy wage z kapelusza. Ostatnio mialem jednego wariata ktory sobie smignal przez wage bez wazenia, wpisali nizsza wage i wyszlo piekne wybicie 68%. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kanalia36 napisał:

Wbc to najlepsze rozliczenie dla bydła  ale pod jednym warunkiem ze ubojnia ucziwie klasyfikuje, jezeli ubojnia to złodzieje to  cie tak  wydymają na wbc ze nawet najgorszy handlarz z trefną wagą cię tak nie opierdzieli.

Niestety moim zdaniem WBC to najlepszy sposób na to żeby orżnąć na wybiciu... sam się o tym przekonałem kilka lat było spoko A póżniej jak mi bydło wycenili to mało na dupe nie usiadłem...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Yoda napisał:

47 minut temu, mikcom20 napisał:

a jak Ci policzyli te krowy w ABP? że skitką czy bez.?

normalnie policzyli, waga miesa na haku razy cena za daną klase. Waga żywa im do niczego nie jest potrzebna, to tylko informacyjnie dla mnie jak sie wybiły. Nie dziwie się że handlarz nie ma problemu rolnika w ch..a zrobić skoro nie mają nawet pojecia co oznacza sprzedaż na wbc.

to może inaczej: zapytaj tak z ciekawości w ABP ile wybiły się twoje sztuki i jak to policzyli. Każdy kto tam sprzeda niech pyta (ABP Pniewy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

U mnie bydło z luzu 3 sztuki O klasa i 9 sztuk R klasa wybilo sie w ABP Pniewy 57 % licząc od wagi ogolnej.  I tak zawsze prawie mi wychodzi. Z łańcucha ok 55%. Oczywiście sa to wybicia średnie całych partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy ja nie wiem jak WBC w bydle wychodzi  ja na świniach sobie chwalę. Ostatnio zajeżdzam po pasze a tam 5 chłopów stoi mi nieznanych plus  2 sprzedających  też rolników i mi się pytają po ile świnie sprzedałem ostatnio. Mówie im ze 7,30- 7,50 klasa E  a oni dalej się pytają a na żywą jak. mówie gdzieś wychodzi  6,30-6,50  brutto czyli 5, 8- 6 netto  i tu grobowa spojrzenia. Okazało się ze to handlarz był z rolnikami na tzw wadze ogólnej  ze świńmi  dał im 5,4 netto jeszcze 2 % skity zapierdzielił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
3 godziny temu, HF86 napisał:

..Wbc Żywiec aby kasa się zgadzała.co z procentów jak bydło na podwórku nie ważone.nie każda ubojnia waży pojedyncze sztuki i potem kwiatki wychodzą.sam zdaję na wbc i  procenty magia.zeby wiedzieć czy zyskałeś czy przegrałeś zważ bydło na podwórku odejmij potrącenie handlarza i porównaj kwotę którą ci proponował z kwotą z faktury i problem rozwiązany

Popieram tylko tak nie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
kanalia36 napisał:

Koledzy ja nie wiem jak WBC w bydle wychodzi  ja na świniach sobie chwalę. Ostatnio zajeżdzam po pasze a tam 5 chłopów stoi mi nieznanych plus  2 sprzedających  też rolników i mi się pytają po ile świnie sprzedałem ostatnio. Mówie im ze 7,30- 7,50 klasa E  a oni dalej się pytają a na żywą jak. mówie gdzieś wychodzi  6,30-6,50  brutto czyli 5, 8- 6 netto  i tu grobowa spojrzenia. Okazało się ze to handlarz był z rolnikami na tzw wadze ogólnej  ze świńmi  dał im 5,4 netto jeszcze 2 % skity zapierdzielił.

Z bydłem to samo stara krowa na WBC kolo 10zł a na żywo jeden handlarz tutaj napisał że na żywo od 2,5 do 5. Ja się pytam co to za krowa co na żywo jest warta 2,5 netto? Na 25% się wybija? Nie widziałem nigdy takiej krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy jest warta 2,5 zł za kg. Ale są takie krowy gdzie sama skóra i kości

Więc wybicie też będzie cienkie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

To już lepiej ubój z konieczności do tego kabana i kiełbasy narobic 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Yoda chodzi o to ,że krowa np. 350+ w O klasie jest po 10 zł na WBC . Ale są takie skorupy , ktore dadzą np. 200 kg mięsa i w P klasie to wtedy może  kosztować 5,5 kg na WBC.  A na zywca wychodzi z 2,50 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Koledzy ja nie wiem jak WBC w bydle wychodzi  ja na świniach sobie chwalę. Ostatnio zajeżdzam po pasze a tam 5 chłopów stoi mi nieznanych plus  2 sprzedających  też rolników i mi się pytają po ile świnie sprzedałem ostatnio. Mówie im ze 7,30- 7,50 klasa E  a oni dalej się pytają a na żywą jak. mówie gdzieś wychodzi  6,30-6,50  brutto czyli 5, 8- 6 netto  i tu grobowa spojrzenia. Okazało się ze to handlarz był z rolnikami na tzw wadze ogólnej  ze świńmi  dał im 5,4 netto jeszcze 2 % skity zapierdzielił.

Swiniach prościej to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Yoda napisał:

Dalej rozmowa jak z dupa...

dobrze że piszesz sam o sobie i najlepiej wiesz jak sprzedaje się na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj