donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawekz1975    188

tylko co siac na 5i6 klasie bo teraz jest obornik i rosnie kuku a pozniej ze dwa trzy pszenzyta i tak sie jakos krecilo a bez hodowli na takich glebach t

o nawet słoma po 3latach ciecia nie rozklada sie tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jak masz byki to kosząc kuku zbierasz całą mase tak samo słome w zamian za to musisz przegnoic bo za daleko nie zajedziesz, nie mając byków zostawiasz słome plus dobry poplon i masz ten sam efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

U mnie są magicy co sieją na przemian proso i soczewice w ekologii. Gówno wielkie tam urosnie ale za to jakie dopłaty. Jak nie ekologia to można szparaga albo hit mojego regionu od trzech lat - borówka amerykańska. Tylko trzeba mieć ludzi do roboty więc oprócz pola zorganizować jakieś mieszkania dla Ukraińców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pada tonklasa 5/6 nie jest zła😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jak pada to i 13 ton mokrej kuku młóciłem na 6 klasie i była super kukurydza dla bydła, jak było mego sucho to młóciłem 2-3 tony z ha a kuku na kiszonkę miała 1,5 metra i i trzeba było skosić dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

a ile wstawiłeś w tym czasie

Na dzisiaj 120 najmniejsze 200+ i na stycznia planuje zakup do 20szt. cielaka 100kg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Yoda napisał:

U mnie są magicy co sieją na przemian proso i soczewice w ekologii. Gówno wielkie tam urosnie ale za to jakie dopłaty. Jak nie ekologia to można szparaga albo hit mojego regionu od trzech lat - borówka amerykańska. Tylko trzeba mieć ludzi do roboty więc oprócz pola zorganizować jakieś mieszkania dla Ukraińców.

Proso przypadkiem nie wypadło z programu? Oni te dopłaty biorą z programu RŚ "Pakiet 6. „Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie”"?

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie wiem dokładnie ale w tym roku sporo prosa po okolicy jeszcze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
38 minut temu, slawekz1975 napisał:

tylko co siac na 5i6 klasie bo teraz jest obornik i rosnie kuku a pozniej ze dwa trzy pszenzyta i tak sie jakos krecilo a bez hodowli na takich glebach t

o nawet słoma po 3latach ciecia nie rozklada sie tak szybko

Bo samo pocięcie słomy to nic. Trzeba dać jej najprościej mocznika i rozkłada sie jak ta lala. Jak masz hodowle to cały plon czy to kuku czy słomy wywodzisz z pola wiec musi wrócić obornik a tak jak zostawisz słomę czy słomę po kuku to zobacz ile zostaje materii.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315
28 minut temu, soltys48 napisał:

czyli w zamian za sprzedane 107 szt dokupiłeś 120?

Co ci nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Yoda i  dlatego Argentyna i Brazylia to potetaci światowi a nie jak u nas.

Kanalia, ale tam jest opas intensywny za pomocą pasz GMO, oraz hormonów i innych stabilizatorów. Tam tylko obór nie ma. Dlatego to jest tani opas. To się nie nadaje do jedzenia. My na to mówimy pasza dla ścierwojadów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315

Nie nie zwiększam   a może trochę a taka ilość wyszła bo opóźniłem sprzedaż na stycznia 2019 a teraz przyspieszyłem z2020wiadomo z jakich przyczyn normalnie  ok 80 się kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robili kiedys reportarz o argentynskiej wolowinie.tam dopiero jest burdel.antybiotyki i gmo to podstawa opasu.fermy chronione przez ludzi z bronia.przy dobrej polityce bylby sens i cena na nasza wolowine.ale jak sie fundusze przezera i pozwala na praktyki ekoczubkow to trzeba opasac czajki derkacze i inne malo znaczace chujostwa i jedna krowa na 3 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
HF86 napisał:

Robili kiedys reportarz o argentynskiej wolowinie.tam dopiero jest burdel.antybiotyki i gmo to podstawa opasu.fermy chronione przez ludzi z bronia.przy dobrej polityce bylby sens i cena na nasza wolowine.ale jak sie fundusze przezera i pozwala na praktyki ekoczubkow to trzeba opasac czajki derkacze i inne malo znaczace chujostwa i jedna krowa na 3 h

Taa... Widziales feedloty w USA? Czym tam karmią? Kukurydza i ddgs albo soja. Czyli to samo co u nas na tuczarniach. Wołowina na UE nie ma też hormonów bo zabronione, dla swoich dają Kolczyk z hormonem. Jedna różnica - feedlot 80 000sztuk, zatrudnione razem z tymi w biurze 40 osób czyli 2 000 opasow na osobę. Masz odpowiedź dlaczego taniej jak u nas. A krów mamek nikt nawet nie myśli żeby w oborze trzymać bo za drogo. Proponuje pojechać i zobaczyć na własne oczy. Tak samo jak mity o polskiej świni tuczonej od warchlaka w 3 miechy na pelnoporcjowce jako wzór dobrego mięsa. Chcecie mieć dobre ceny na mięso to pokazać ludziom sposób chowu i niech przyjada do gospodarstwa i kupia w dobrej cenie ale jak zobaczą HF z korytem pełnym kukurydzy w dodatku obesranego po same rogi to zostanie tylko handlarz co na wadze i cenie dyma.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na soltysa filmie podobne ciapate jak moje bydlo.co z czysto miesnych jak widziales balans ceny miedzy r i o na moim rozliczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, hobbysta82 napisał:

Kanalia, ale tam jest opas intensywny za pomocą pasz GMO, oraz hormonów i innych stabilizatorów. Tam tylko obór nie ma. Dlatego to jest tani opas. To się nie nadaje do jedzenia. My na to mówimy pasza dla ścierwojadów. 

Własnie a u nas są wymogi normy, przepisy  ale żeby godnie zapłacić  to już zadnego przepisu,  Tam są ludzie z bronią  i zamiast j**anych kolczyków znakowanie bydła i tam za kradzież dostaniesz kule w łeb przyjedzie policja i złodzieja we worek zapakuje, a u nas latami postepowania karne a złodziej jedną firme zamyka to otwiera   2  i nie płaci. W Argentynie taki Pięta i Waleński by za jaja do kulbaki konia byli przywiązani  a u nas kupuja dalej.  U nas to rolnik ma wszystkie obowiązki żadnych praw  a złodzieje, handlarze i ubojnie ,mają wszelkie prawa żadnych obowiazków nawet  uczciwej wagi i zapłaty w terminie i puki to się nie zmieni to szkoda zdrowia na hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Najważniejsze jest to ze każdy jest jakoś powiazany z przetwórstwem, więc albo ubijaja i przetwarzają jako grupa albo są udziałowcami w jakimś zakladzie. U nas jakby każdy miał z 50 tysi wyłożyć i w grupie zrobić rozbiór i sprzedaż to nie bo lepiej dac się dymac przez ubojnie i handlarza po drodze a samemu robić z siebie ofiarę i pośmiewisko na strajku w ciągniku za pół bańki na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda tylko w naszym kochanym kraju to i rolnik rolnika wydyma, poczytaj sobie historie zakładów salus. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle to co drugi ma w SM a nawet więcej i tam duży dyma mlego.... Wiec to nie jes żadna recepta... Teoretycznie współwłaściciel i udzialowiec co nic nie może i tyle.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no tak ubojnia ,paszarnia rolnika dyma to chodz raz na jakis czas rolnik rolnika w uja zrobi.

co do hf za 500-300zl czasem dobry sie trafi i ladnie a czasami chabeta jakich malo i z mieszancami tak samo kupujesz wydaje sie ze to sim a tu lipa po miesiacu wychodzi hf a zaplacone jak za sima

Edytowano przez darek16

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nowej wolnej kapitalistycznej polsce sami pozbylismy sie spuldzielczosci.tak nam pachnialy zagraniczne kolorowe firmy i mamy co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co z tego że jestem udziałowcem w mleczarni jak uja z tego mam😕


płacą i tak ile chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj