donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwekbarca2    147
7 godzin temu, Sokol2 napisał:

w lipcu sprzedałem byki w przeciagu miesiaca zarobił bym na jednym po 1000zł a w dupee ( a przez dwa lata nie zostało mi nic z nich oprócz gnoju po tamtej cenie)... Ogólnie dobrze ze cena poszła troche w góre bo zaraz następne ale gdybym wiedzał bym poczekał...

Tak odbiegając od tematu przy cenach bez obniżek ile Ci z tego byka zostawalo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Przedtem nic nie zostało a teraz ile trzeba dołożyć ,szlak mnie trafia k**wa jasna dwa lata chodzenia ile taki byk wj***e prawie 900 kg i5 z hakiem za niego .naprawdę głupich robota naprawdę kończę z tym dziadostwem niech sobie pan Biernacki  sam byki chowa. Niech zobaczy ile to potrzeba nic z nieba nie leci każdy potrzebuje żarcia .

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dadaj do tego ze handlarz czy ubojnia  próbuje Cię ojebać albo na wbc albo na wadze, albo wcale Ci nie zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

Bo najlepiej to kupować od handlarzy,którzy muszą mieć 500 na dzień na czysto  Lu

dzie pomyślcie Trochę i sami nie żałujcie 1 dnia na pojechanie za cielakami.Wtedy z 500 zł zostanie w kieszeni a znajomości-bezcenne.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle ze na dziś jakbyś dała cielaka za buziaka))))) to dwa lata meki i tak do niego dołożysz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nie ma co narzekać sam też trzymałem bydło ale dwa lata temu poszłem po rozum do głowy i zlikwidowałem stado i poszłem na etat a pole zbożem obsiewam i kasy mi nie brakuje a wolny czas bezcenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomijając  ekonomie  to skup bydła to najbardziej złodziejska branża obecnie w rolnictwie w Polsce

Najpierw handlarz próbuje sprzedać osranego HF za 1000 zł  bo masz dopłaty a jak ma kolorową d*p]ę

 to juz rasowy mięśniak RW  i cena szybuje do 1800-2000 zł.

Potem jak dorośnie to kolejny a nieraz ten sam handlarz próbuje zbić z ceny bo ten mięsny RW to już zwykły HF i to w słabej kondycji, dodatkowo 70 kg-100kg znika na wadze. Ubojnie nie lepsze na wbc to już cyrki odstawiają i rżną ile mogą.

Do tego ciągły brak paszy i dokupywanie wszystkiego bo susza w Wielkopolsce już od lat.

Ja wiem ze zaraz ktoś mi napisze  ze głupi ci co się tak dają robić  i marudze ale to realna rzeczywistość wielu małych hodowców. 

Najpierw go objebie handlarz na cielaku a potem inny handlarz na cenie i wadze albo ubojnia na WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Mądre słowa ludzie bierzcie przykład ,czas beżcenny ale zdrowie najważniejsze ile się trzeba natrudzić przez ten czas i na końcu najbardziej jak cię ojebali ,pomsta do nieba muszę jechać do sklepu bo mnie szlak trafia 

33 minuty temu, polka napisał:

Bo najlepiej to kupować od handlarzy,którzy muszą mieć 500 na dzień na czysto  Lu

dzie pomyślcie Trochę i sami nie żałujcie 1 dnia na pojechanie za cielakami.Wtedy z 500 zł zostanie w kieszeni a znajomości-bezcenne.😀

Pewnie pojechać najlepiej ale nie wszyscy mają 10 ludzi do roboty ,jak człowiek wszystko sam ogarnia to nieżle trzeba się spinać a jak chwila wolnego to odpocząć trzeba bo 20 już dawno minęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

A jeszcze drugi głupi wg mnie trend to ilość jak największa. A najlepiej to hodować tylko na swoich paszach dając dodatki i nie zawzinać się na dzierżawy za które właściciel ziemi bierze dopłaty- lepiej w tym czasie przeliczyć wszystko.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy liczy jak może jeden tak drugi tak każdemu coś wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130
Przed chwilą, zkordalski napisał:

Każdy liczy jak może jeden tak drugi tak każdemu coś wychodzi 

Też prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Niektórzy ludzie są zmuszeni powiększać gospodarstwa ,jak wszystko jebło jeszcze susza dowaliła a swoje trzeba wykazać kto myślał rok temu że będą takie ceny ktoś pisał na temat Olx jak widzę cielak i ceny to naprawdę trzeba mieć nieżle z głową żeby kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

z opasu nigdy nie było kokosów - znam wielu ludzi którzy liczą że dobra kupię cielaka a później...jakoś urośnie, kosztów pasz nie ma przecież swoja, mlekopan a to worek, dwa a tu zonk nie opłaca się. Osobiście uważam że opas hf jest najmniej wdzięczny bo w pierwszej kolejności spadną ceny hf - mięso słabe, wybojowosc słaba i jest ich dużo więc powód do obniżek. Sam je opas, większość hf, coś czarno białe od rolników, cielak 45-50 kg 380- 450 zł tyle teraz chodzą ostatnio w czerwcu poszły po 6,5 brutto, bite dwa lata 760 kg netto, kiszonka z kukurydzy, siano jęczmień, pszenżyto koncentrat daje 10% opas jest w miarę ekonomiczny, ale zysku tyle co w pysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Tylko ze cielaków mimo wszystko nie ma. Dziś dzwoniłem do goscia miał 10 sztuk na sprzedaż w wadze około 150. Godzine było ogłoszenie wiec ludzie nadal kupuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renowka2002    2
10 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tylko ze cielaków mimo wszystko nie ma. Dziś dzwoniłem do goscia miał 10 sztuk na sprzedaż w wadze około 150. Godzine było ogłoszenie wiec ludzie nadal kupuja.

Jakich cielakow szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co mają hodować jak świnki asf pokonał ,mleko znów cały czas uwiązanie i roboty w h*j. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840
32 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Tylko ze cielaków mimo wszystko nie ma. Dziś dzwoniłem do goscia miał 10 sztuk na sprzedaż w wadze około 150. Godzine było ogłoszenie wiec ludzie nadal kupuja.

Na teraz ok 30szt hf w wadze ok 140-150kg po 1200 netto sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, soltys48 napisał:

Na teraz ok 30szt hf w wadze ok 140-150kg po 1200 netto sztuka

sołtys przy cenie 6 zł netto za dorosłego byka jest sen kupować ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dziś??? nie. Widziałeś ceny kolegi z rana 6,8 za SM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840

Widziałem i wiem po ile sprzedałem 

Osobiście jak mam wybór wolę kupić hf ale w dobrej genetyce

A w ogóle najlepiej od lat opasa mi się jałówki, nigdy na nich nie straciłem 

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ty nie kupisz to inny kupi i biznes będzie się kręcić. Za dużo jest rolników który nie liczą kosztów i na ślepo biorą dalej cielaki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Nie marudzić tylko kupować. Ktoś musi zarabiać na pewno nie rolnik 

Poważnie się zastanawiam nad kolejnymi zakupami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj