Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer7613    2

Lodzka Spoldzielnia Mleczrska obnizka doplaty paszowej o 7gr z powodu trudnej sytuacji na rynku mleczrskim cena za litr po obnizce 1.25 bruto. A temu OZO to jeszcze u mnie na wsi 2dostawcow zostalo ludzie nie chcieli sie zapiswac na liste zeby wyplate dostac za 2 ,3 mie a byl i taki co ponoc pol roku nie mial wyplaty jak nie dzwonisz ponoc nie daja tak mowil kolega ze nawet ludzie nie wiedza za jaki miesiac wyplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to winna  parametrów i dlatego taka cena teść ma mleka nie całe 8000litrów ale tłuszcz 4.4 białko 3.45 i ma cenę 1.49 oddaje do Lubawy.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

To nie do wiary   Ozo lepiej  płaci   jak  Jogo u mnie   chlopaki we wsi    maja pieniadze za luty  , nawet   dużych  dostawców wychodzi po 1,45bruto   moze za  dużo placa  za mleko i dlatego  maja ogon,

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
10 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Jak to byś nie miał 1,4 w Mlekovicie? W Twoim przedziale to 1,45-1,5 zależnie od parametrów i formy opodatkowania, dopłaty do oceny.

Może bym miał, ale nie w Kaliszu, tutaj parametry kroją konkretnie przez co już niektórzy dostawcy zmienili odbiorcę. Więcej jest tych rozgoryczonych niż tych zadowolonych.

W kryzysie miałem 0,91zł brutto a prywaciarz poniżej 1zł nie zszedł. Nie ma wymagań nonGMO i finalnie cena nie była by słabsza niż w Kaliszu (a przecież tam wozi to mleko "byle białe") i bezstresowa robota. Na razie nasz zakład prowadzi rozmowy z kim najlepiej się połączyć. Koło, Mlekovita i sprzedaż zakładu - te opcje aktualnie odpadły.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A co do tych mleczarni to powinno cz podobno z powrotem chce przejmować dostawców Radomska koło Wielunia i oferuja 15-20 gr więcej ciekawe jak to się w Łowiczu odbije skoro mieli takie zadłużenie na koniec roku. U mnie cena bez szału ale za to stabilnie jak narazie. 1,35 zł brutto Radomsko. Minus 2 gr udziały i 1 gr na ubezpieczenie bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki "myk", żeby zapłacić mniej za mleko. A tak poważnie to jakie są warunki? Wypłacają jak padnie całe stado czy od każdej sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
30 minut temu, komizmo napisał:

Co to za ubezpieczenie,od czego?

Od padnięcia krowy, za pierwszą masz 1300 zł i każda kolejna mniej o podatek czyli druga wychodzi 1200 i tak dalej. 

Za każdą padniętą sztukę masz pieniądze nie wiem jak jest z całym stadem i nie chciałbym w sumie się dowiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936

Faktura już jest Polmlek tl4,2 bi 3,15   1,4845zl parametry z oceny 4,25i3,3 także bidy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Ryki podobno szykują obniżkę za kwiecień.

Jak zwykle przyjdzie SMS na koniec miesiąca... 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dziwne rzeczy z tymi parametrami u was w mlekovicie. 

U mnie w centrali wys-maz tl. 3.77 i

bi. 3.48. 

Gdzie z federacji tl. 3.70 i bi. 3.52

I tak jest od x czasu jak wszedl tmr minimalne roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

jakby ktos nie wiedział 1kw pradu podrozal o 0,10gr netto koszta sie zwiekszaja ...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, sebek1981 napisał:

OSM SIERPC 4.1 tl i 3.6 bialko powyzej 44 tys 1.67

I to jest odpowiednia cena w stosunku do kosztow i ciezkiej systematycznej pracy, tylko pozazdroscic :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
37 minut temu, xzzz napisał:

jakby ktos nie wiedział 1kw pradu podrozal o 0,10gr netto koszta sie zwiekszaja ...

A podobno ten rok miał być bez podwyżek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

mowili cos w telewizji ?
matula była dzisiaj bo naliczyli 1300zl za prad a normalnie bylo 1000 i poinformowali o podwyżce
Mlekovita
tl 4,04
bi 3,22
1,43zł  pow 20tys. cena słaba ale litrami sie nadgania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj