rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

sołtys święto lasu racje mi przyznajesz)))))))

Wiadomo jak masz 200 tuczników to nie powiesz ze to lumpa  ale ja Rolnika 1973  nie rozumiem zamiast na nielegalu coś sobie uchować to życzy mi ASF i chce aby mieso było tańsze w sklepie. Podałem mu sposób na wywinięcie sie od odpowiedzialności a ten marudzi, hehehe  niech idzie do prawnika poradzi mu dokładnie to samo za pare stówek za porade  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

od dawien dawna pisałem ,ze piedolisz od rzeczy ale są sytuacje,że Masz racje

 

Rysiek to leń śmierdzący i za robotę sie nie weźmie i tyle , woli źreć to dziadostwo na antybiotykach z lidla

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys ja zawsze mam racje tylko Ty nie doceniasz mojej kreatywności)))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys pamiętaj granica geniusza od wariata jest cienka))))) A każdy geniusz przez ludzi z swojego okresu zycia jest po prostu nie doceniany))))))))) A Ty mnie nie doceniasz)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Kolego ws71  po pierwsze w polskim systemie prawnym niema takiego czegość jak brak drogi odwoławczej. Każda decyzja jest zaskarżalna  tylko niektóre mają tzw rygor natychmiastowej wykonalności.  I jak weterynarz nakaże likwidacje stada to i tak możesz ja zaskarżyć tyle tylko ze świnie Ci wybiją  a Ty jak wygrasz dostaniesz odszkodowanie. 

Dlatego jasno pisze ze jak masz sprzedaż na rynek  nie możesz sobie na to pozwolić  bo za 2-3 lata jak dostaniesz rostrzygnięcie  to zbankrutujesz  ale jak nie masz już zwierząt jak rolnik 1973 i masz pare sztuk dla siebie to weterynarz może Cię co najwyżej w dupe pocałować,

krilian a cemu taka nędzna cena nawet poza klasową świnie???

Jeżeli masz 1-2 szt poza systemem ,to nawet u nas nikt nie zawracał by sobie głowy[a mamy nawiedzoną Inspekcje] za duży kłopot dla nich [całe setki stron do napisania], dzwonią wcześniej nawet do ludzi że przyjadą[brak w gosp trzody od kilku lat oficjalnie] podtykają papier że nie posiada trzody i w długą, u nas 10% [ale i tak do nich liczona jest premia ]obniżki za półtusze pow 115kg i poniżej 65kg , za lochy 4,45 netto bez względu na wagę

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, kanalia36 napisał:

sołtys święto lasu racje mi przyznajesz)))))))

Wiadomo jak masz 200 tuczników to nie powiesz ze to lumpa  ale ja Rolnika 1973  nie rozumiem zamiast na nielegalu coś sobie uchować to życzy mi ASF i chce aby mieso było tańsze w sklepie. Podałem mu sposób na wywinięcie sie od odpowiedzialności a ten marudzi, hehehe  niech idzie do prawnika poradzi mu dokładnie to samo za pare stówek za porade  

Na nielegalu?  U niego we wsi jest jednocześnie ptasia grypa, ASF i BSE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja rolnika nie rozumiem jak nie chce swiń  to można drób hodować czy nawet kupić  jakiegoś HF i w ubojni legalnie za 400 zł zabić i masz 300 kg miesa i jeszcze  kości na zupe  Teraz hf 6 zł wiec za 4 tys  miałby 300 kg towaru to  za 13 zł kg wołowinki  a ten woli kupoweć lidlowskie ścierwo  i narzekać ze świnia droga, i truć własną rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno zależy w jakiej strefie jesteś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kuba 50 kg to  już zal sprzedawać jako warchlaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jestem zainteresowany robieniem wyrobów ze świń. Wiem że są tu specjaliści w tej dziedzinie. Mam kilka pytań.

1. Jaka jest wydajność kiełbasy średnio z jednej sztuki? Jestem w stanie dokupić wołowiny. Ważne dla mnie żeby jak najmniej marnowalo się podrobow.

2. Jaka rasa najlepiej nadaje się na wyroby?

3. Jaka waga jest najlepsza do bicia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
17 godzin temu, Kuba8686 napisał:

wolnej od asf

Skąd dokładniej jesteś, woj. pomorskie, a miejscowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marluk napisał:

Jestem zainteresowany robieniem wyrobów ze świń. Wiem że są tu specjaliści w tej dziedzinie. Mam kilka pytań.

1. Jaka jest wydajność kiełbasy średnio z jednej sztuki? Jestem w stanie dokupić wołowiny. Ważne dla mnie żeby jak najmniej marnowalo się podrobow.

2. Jaka rasa najlepiej nadaje się na wyroby?

3. Jaka waga jest najlepsza do bicia?

Kolego to żależy co chcesz robić i dla kogo??? Dla siebie , na sprzedaż, chcesz na ilośc na jakość. Bo można kiełbase i z 300 kg maciory zrobić i mieszczuchy się o nia zabiją:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Kolego to żależy co chcesz robić i dla kogo??? Dla siebie , na sprzedaż, chcesz na ilośc na jakość. Bo można kiełbase i z 300 kg maciory zrobić i mieszczuchy się o nia zabiją:D

Ta chyba pierw ich upijesz ,bo jak schabowym będą zagryzać to widelec będzie pół metra od mordki takie to mięso miękkie :D


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

z maciory to robi się kabanosy ,każdy dzban myśli że to tak dobrze wysuszone że aż trzeszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Kolego to żależy co chcesz robić i dla kogo??? Dla siebie , na sprzedaż, chcesz na ilośc na jakość. Bo można kiełbase i z 300 kg maciory zrobić i mieszczuchy się o nia zabiją:D

Na sprzedaż. Jakość się liczy ale bez przesady. Chcę właśnie taki złoty środek znaleźć. 150kg jest ok? I ile można kiełbasy zrobić z takiej sztuki? Orientujesz się?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
22 minuty temu, marluk napisał:

Na sprzedaż. Jakość się liczy ale bez przesady. Chcę właśnie taki złoty środek znaleźć. 150kg jest ok? I ile można kiełbasy zrobić z takiej sztuki? Orientujesz się?

 

Zależy jakie kiełbasy chcesz zrobić? Jak do mnie przychodzi rzeźnik to przeważnie robimy polską, szynkową, "toruńską", metkę, czarną, pasztetową i kaszankę. Z takiego świniaka 150kg już idzie trochę zrobić, zawsze lepiej niż przerabiać tucznika 110-120kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Zależy jakie kiełbasy chcesz zrobić? Jak do mnie przychodzi rzeźnik to przeważnie robimy polską, szynkową, "toruńską", metkę, czarną, pasztetową i kaszankę. Z takiego świniaka 150kg już idzie trochę zrobić, zawsze lepiej niż przerabiać tucznika 110-120kg

Różne ale właśnie coś podobnego jak wy. Myślisz że dając słonine cała i dokupujac z 10kg wołowiny wyjdzie z 70kg kiełbasy że sztuki 150kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego ja zawsze zabijam dla siebie taki 140 kg  robie z tego ( rzeźnik konkretnie)  wątrobiankę/pasztet ( głównie z podrobów i mięska z ryjka świńki) salceson ( dokupuje jeszcze po 2-3 kilo ozorków  i serc)  i kaszankę. Kiełbase robie z drobnych i gorszych mięs  oraz 5-8 kg wołowiny. Z tego mi wychodzi 40-50 kg kiełbasy tyle tylko za wszystkie mięsa typu szynka, łopatka, karkówka, boczek, zeberka, poledwica zostawiam na mięso na objad.

Mój rzeźnik ma zbyt na kiełbase za 30 zł to jak robi na sprzedaj to wszystkie mieso wkręca w kiełbase nieraz   to z takiej 140 kg świni  i z 80 kg kiełby zrobi ( wołowiny brak- mięso z lopatki wiąże kiełbase). Choć ostatnio jeszcze lepsze  cuda wyprawia kupuje własnie maciorę do tego w promocji szlachetne mięso z Biedronki typu szynka, karkówka to wszystko miesza  i na tegoroczne święta 200 kg kiełbasy upchnoł mieszczuchą jako rarytas z młodej świnki:D

 

 

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 godziny temu, RafaKdziela napisał:

Ta chyba pierw ich upijesz ,bo jak schabowym będą zagryzać to widelec będzie pół metra od mordki takie to mięso miękkie :D

 

3 godziny temu, kopin napisał:

z maciory to robi się kabanosy ,każdy dzban myśli że to tak dobrze wysuszone że aż trzeszczy

Mylicie, sie Panowie

Maciora taka najlepiej po pierwszych prosiakach daje świetne mięso na wyroby zwłaszcza kiełbasę

54 minuty temu, marluk napisał:

Różne ale właśnie coś podobnego jak wy. Myślisz że dając słonine cała i dokupujac z 10kg wołowiny wyjdzie z 70kg kiełbasy że sztuki 150kg?

Jeżeli przemielisz wszystko w kiełbachę to ponad 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
50 minut temu, kanalia36 napisał:

Kolego ja zawsze zabijam dla siebie taki 140 kg  robie z tego ( rzeźnik konkretnie)  wątrobiankę/pasztet ( głównie z podrobów i mięska z ryjka świńki) salceson ( dokupuje jeszcze po 2-3 kilo ozorków  i serc)  i kaszankę. Kiełbase robie z drobnych i gorszych mięs  oraz 5-8 kg wołowiny. Z tego mi wychodzi 40-50 kg kiełbasy tyle tylko za wszystkie mięsa typu szynka, łopatka, karkówka, boczek, zeberka, poledwica zostawiam na mięso na objad.

Mój rzeźnik ma zbyt na kiełbase za 30 zł to jak robi na sprzedaj to wszystkie mieso wkręca w kiełbase nieraz   to z takiej 140 kg świni  i z 80 kg kiełby zrobi ( wołowiny brak- mięso z lopatki wiąże kiełbase). Choć ostatnio jeszcze lepsze  cuda wyprawia kupuje własnie maciorę do tego w promocji szlachetne mięso z Biedronki typu szynka, karkówka to wszystko miesza  i na tegoroczne święta 200 kg kiełbasy upchnoł mieszczuchą jako rarytas z młodej świnki:D

 

 

Ze 140kg wyjdzie tylko 80 kiełby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Mój rzeźnik też mówi że najlepsza na kiełbasy młoda maciorka po 1-2 wyproszeniach

1 godzinę temu, marluk napisał:

Różne ale właśnie coś podobnego jak wy. Myślisz że dając słonine cała i dokupujac z 10kg wołowiny wyjdzie z 70kg kiełbasy że sztuki 150kg?

Myślę że spokojnie te 70kg wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj