rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

marluk    355

A myślicie że takie rzeczy jak szynka łopatka boczek i żeberka można wrzucic do kiełbasy żeby jej było więcej? Czy to wpłynie na jakość i oslabi smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Za klasę E ile u Was płacą w tym tygodniu?

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
8 minut temu, soltys48 napisał:

I ma racje, sporo tego się przerabiało i z takiej jest najlepsza "wydajność"

Wydajność najlepsza tylko pytanie czy koszt wyżywienia nie przerosnie tej zwiększonej wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136
4 minuty temu, marluk napisał:

Wydajność najlepsza tylko pytanie czy koszt wyżywienia nie przerosnie tej zwiększonej wydajności?

W międzyczasie dostajesz jeden/dwa mioty prosiąt, więc na "pusto" nie stoi ;) 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
24 minuty temu, krilan06 napisał:

Za klasę E ile u Was płacą w tym tygodniu?

Widzę w notowaniach że ,,prosiaczek" ma 7,5 netto za E to na żywo powinno wyjść ok 6zł netto czyli cena dobra?, czy to tylko podpucha ,a rzeczywistość jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
1 godzinę temu, marluk napisał:

Ze 140kg wyjdzie tylko 80 kiełby?

140 kg x 80% wybicie =112kg mięsa z kościami -15% kosci= 95 kg mięsa x 80% ( 20% się wytopi)  co daje nam max. 76 kg gotowej wędliny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Marcinkowscy z miejscowości Zbęchy Pole, jutro skup wioskę obok mnie info od kolegi 7,8 netto za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
7 minut temu, ws71 napisał:

Widzę w notowaniach że ,,prosiaczek" ma 7,5 netto za E to na żywo powinno wyjść ok 6zł netto czyli cena dobra?, czy to tylko podpucha ,a rzeczywistość jest inna

Za E mają 7,25 netto, 7,50 to z haka. Na żywą jak ktoś oddaje do nich to już w ogóle w kulki lecą bo 5,40 netto. Jutro będę wiedział co z tym rozliczeniem faktury, na którym mnie przekręcili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Zdanowicz daje więcej o 30 groszy jak na zakładzie,ciekawe chyba że kolega ma powyżej 1000szt rocznie,będę jutro wnikać w temat,z tego co wiem to ma cenę ok 7.30 za E,cenę taką jak podałeś miał 17 ,12 i obniżyl o 30groszy na klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

ze Zdanowiczem coś nie tak u nas, miał brać przed świętami i nie było skupu, teraz ci mają przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
19 minut temu, Sadek napisał:

140 kg x 80% wybicie =112kg mięsa z kościami -15% kosci= 95 kg mięsa x 80% ( 20% się wytopi)  co daje nam max. 76 kg gotowej wędliny.

Z kości da się coś jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
3 minuty temu, marluk napisał:

Z kości da się coś jeszcze zrobić?

psy też muszą coś jeść

ewentualnie galarete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
11 minut temu, soltys48 napisał:

ze Zdanowiczem coś nie tak u nas, miał brać przed świętami i nie było skupu, teraz ci mają przyjechać

Z tego co śię orientuje to wszystko na Zbęchy idzie przez Pigi-Beff  Rataje , bylbym wdzięczny za namiar jeśli to mozliwe na tą firmę która będzie brać u kolegi

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 27.12.2019 o 22:59, kanalia36 napisał:

Ja rolnika nie rozumiem jak nie chce swiń  to można drób hodować

U mnie na kury mówię ekipa sprzątająca :).A to się zboże rozsypie a to zostanie poślad ,jakieś resztki śruty.Wyczyszczą wszystko.

8 godzin temu, marluk napisał:

Jestem zainteresowany robieniem wyrobów ze świń. Wiem że są tu specjaliści w tej dziedzinie. Mam kilka pytań.

1. Jaka jest wydajność kiełbasy średnio z jednej sztuki? Jestem w stanie dokupić wołowiny. Ważne dla mnie żeby jak najmniej marnowalo się podrobow.

2. Jaka rasa najlepiej nadaje się na wyroby?

3. Jaka waga jest najlepsza do bicia?

Najpierw musisz mieć zbyt. Żeby mieć zbyt ,musisz mieć dobry towar ,czyli dobrego fachowca.Od tego zależy dopiero waga tucznika.

2 godziny temu, marluk napisał:

Różne ale właśnie coś podobnego jak wy. Myślisz że dając słoninę cała i dokupując z 10kg wołowiny wyjdzie z 70kg kiełbasy że sztuki 150kg?

10 kg wołowiny dodawałem średnio na 120 kg tucznika.

2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Mój rzeźnik ma zbyt na kiełbase za 30 zł to jak robi na sprzedaj to wszystkie mieso wkręca w kiełbase nieraz   to z takiej 140 kg świni  i z 80 kg kiełby zrobi ( wołowiny brak- mięso z lopatki wiąże kiełbase). Choć ostatnio jeszcze lepsze  cuda wyprawia kupuje własnie maciorę do tego w promocji szlachetne mięso z Biedronki typu szynka, karkówka to wszystko miesza  i na tegoroczne święta 200 kg kiełbasy upchnoł mieszczuchą jako rarytas z młodej świnki:D

Tym sposobem to czasem może klientów stracić,chyba że mu nie zależy na jakości.

40 minut temu, marluk napisał:

A myślicie że takie rzeczy jak szynka łopatka boczek i żeberka można wrzucić do kiełbasy żeby jej było więcej? Czy to wpłynie na jakość i osłabi smak?

Boczek na kiełbasę ? To Ty masz zamiar samą kiełbasę robić ? Żadnej pasztetowej czy kaszanki ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
3 minuty temu, ws71 napisał:

Z tego co śię orientuje to wszystko na Zbęchy idzie przez Pigi-Beff  Rataje , bylbym wdzięczny za namiar jeśli to mozliwe na tą firmę która będzie brać u kolegi

jutro wezmę dokładne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, marluk napisał:

Ze 140kg wyjdzie tylko 80 kiełby?

Kolego bez wołowiny jak dodasz 10 kg wołowiny i dolejszesz wody to tak jak sołtys mówi pod 100 kg kiełbasy.

Co do kości zawsze możesz galat zrobić na sprzedaż, itd.

Ja radziłbym Ci dać cenę za kg kiełbasy  5 zł  większą i jednak postawić na jakość. Kto raz kupi naprawdę swojską kiełbasę to  będzie już Twoim stałym klientem.

Ja też chce wejść w RHD tylko problem jest taki ze ten chce 5 kg kiełbasy, 2 kg schabu, 2 kg karkówki a co z resztą świniaka, jak zamrożę to już mrożonego nie bardzo chcą, a trudno znaleź odrazu tylu klientów aby ci całego świniaka kupili 

p.s a jak na nielegalu chcesz robić to pamiętaj jak zaczniesz pieniążki z tego mieć to kochani sąsiedzi Cie podkablują

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Dana ustawa jak wejdzie w życie zaraz jacyś znajdą się artyści że wszystko sp***dolą , bo byle czego napcha i sprzeda bo myśli że taki mądry jest , tak się nie da , zaraz będzie afera w tvn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
9 minut temu, kanalia36 napisał:

Kolego bez wołowiny jak dodasz 10 kg wołowiny i dolejszesz wody to tak jak sołtys mówi pod 100 kg kiełbasy.

Co do kości zawsze możesz galat zrobić na sprzedaż, itd.

Ja radziłbym Ci dać cenę za kg kiełbasy  5 zł  większą i jednak postawić na jakość. Kto raz kupi naprawdę swojską kiełbasę to  będzie już Twoim stałym klientem.

Ja też chce wejść w RHD tylko problem jest taki ze ten chce 5 kg kiełbasy, 2 kg schabu, 2 kg karkówki a co z resztą świniaka, jak zamrożę to już mrożonego nie bardzo chcą, a trudno znaleź odrazu tylu klientów aby ci całego świniaka kupili 

No właśnie mam ten sam problem. Albo samemu zjadać to co nie sprzedasz. :)

32 minuty temu, dsbh napisał:

U mnie na kury mówię ekipa sprzątająca :).A to się zboże rozsypie a to zostanie poślad ,jakieś resztki śruty.Wyczyszczą wszystko.

Najpierw musisz mieć zbyt. Żeby mieć zbyt ,musisz mieć dobry towar ,czyli dobrego fachowca.Od tego zależy dopiero waga tucznika.

10 kg wołowiny dodawałem średnio na 120 kg tucznika.

Tym sposobem to czasem może klientów stracić,chyba że mu nie zależy na jakości.

Boczek na kiełbasę ? To Ty masz zamiar samą kiełbasę robić ? Żadnej pasztetowej czy kaszanki ?

Nie sama kiełbasa ale jednak najwięcej ludzie chcą kiełbasy a chciałbym jak najlepiej wykorzystać mięso a nie zrobić chuda kiełbase a później myśleć co zrobić z tłustym mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Dlatego najpierw należało by zbadać rynek. Zacząć od takiego 100 kg tucznika. Jeżeli będzie zbyt ,to kolejne większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

Dana ustawa jak wejdzie w życie zaraz jacyś znajdą się artyści że wszystko sp***dolą , bo byle czego napcha i sprzeda bo myśli że taki mądry jest , tak się nie da , zaraz będzie afera w tvn .

No niestety  pewnie się ktoś zatruje  i będzie afera  ze rolnicy trują konsumenta, przecież już ubojnie protestują ze proponowane przepisy zagrażają konsumentą bo swojskie wyroby  są w nie higienicznych warunkach. Przecież ubojnie proponowały zeby ubicie na własne potrzeby były tylko w ubojni  a zabicie w gospodarstwie było surowo karane.

Marluk do kiełbasy nożna wrzucić wszystkie mięso  to smak poprawi nie pogorszy. Jadłeś kiełbase z szynki kiedyś???  to jest gorsza czy lepsza od normalnej , heheheh 

Marluk jak sam bede jadł co nie kupią to mi się sama kaszanka zostanie, hehehe

musi cała świnia zejść inaczej szkoda zachodu na takie zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Wczoraj sprzedane 10 sztuk, średnia waga 117 kg brutto, wiek 160 dni. Cena 5,80 zł/kg netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj