rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

turtojs    436

Teraz ceny krążą wokół 6 zł netto, Ci to tu piszą o 4,5 to niech się w czoło popukają albo niech wyjadą poza granice swojego gospodarstwa zobaczyć jakie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

A z tymi lochami to jestem za Staszkiem, kto ma 100 loch to i ma konkretne ilości tucznika na sprzedaż, także na 200% nie miał ceny niż 4 zł netto, czyli pokrycie kosztów lub minimalny zarobek, zresztą kto przy 2-3 miesiącach słabych cen na pograniczu opłacalności myśli o likwidacji takiego stada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

4 zł i pogranicze opłacalności to jest dowcip  i jakie 2-3mieś,plus zbiory na poziomie 30% średniej wieloletniej + ceny zbóż paszowych praktycznie od poł sierpnia na poziomie ok 800 -850 u mnie ferma 13 tyś szt na stanie zredukowała stan ok 1/3  przy cenie ok 4,5 zł/kg jest wakat kierownika ,może się zgłosicie 5tys po drodze nie chodzi i jeszcze by doszła premia za wyniki produkcyjne a tak w sumie to mnie bardzo interesuje kalkulacja kosztów aby zmieścić sie w tej cenie,bo mi samo żarcie wychodzi ok300 zł/szt

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
5 godzin temu, sumek666 napisał:

4,5? Najpierw muszą tyle przekroczyć. Lokalni złodzieje tyle płacą ale już ceny w sklepach w górę zapowiadają

Założyć to się możesz do wozu ;)

Boże deszczu mało a Ty patrzysz i nie grzmisz ! Porad w temacie trzoda udziela człowiek który świnie widzi jak ogląda obrady sejmu przy kolacji 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ty to jest jakaś taktyka żeby deszcz przyciągnąć :D

nie udzielam porad tylko żyje z producentów trzody i drobiu, którym sprzedaje zboże. Pasuje? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To chu...o radzisz że cena spadnie,bo wtedy w d*pie maja Twoje zboże,ciśnij po całości że świnie będą po 7-8 zł

Oj sumek ,z marketingu LUFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie radzę tylko stwierdzam :) a to różnica. 

Jak będą po 8 zlotych to jestem w stanie wstawić do chleba który mam i widłować gnój 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Po świętach cena pójdzie w dół.  Nikt na Niemców nie będzie patrzył i będą obnizali cenę.  Bo pełne magazyny i brak zbytu 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, ws71 napisał:

4 zł i pogranicze opłacalności to jest dowcip  i jakie 2-3mieś,plus zbiory na poziomie 30% średniej wieloletniej + ceny zbóż paszowych praktycznie od poł sierpnia na poziomie ok 800 -850 u mnie ferma 13 tyś szt na stanie zredukowała stan ok 1/3  przy cenie ok 4,5 zł/kg jest wakat kierownika ,może się zgłosicie 5tys po drodze nie chodzi i jeszcze by doszła premia za wyniki produkcyjne a tak w sumie to mnie bardzo interesuje kalkulacja kosztów aby zmieścić sie w tej cenie,bo mi samo żarcie wychodzi ok300 zł/szt

No jaja sobie robisz  5tsi za zarządzanie fermą  13 tsięcy tucznika? To cieć więcej dostaje ispi w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Ta jasne pelne magazyny.. to dlatego kupuja coraz drozej ?? pomysl troche. Ze zbytem ubojnie problemu nie maja gdyby mialy to by nie kupowaly. Tak nikt grosza do interesu nie dolozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wyników nie ma to i premii nie oglądasz to tak jakw reklamie Gabarto 500 zarobek do 10 tysi miesięcznie czyli równie dobrze może być1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
11 minut temu, konio1011 napisał:

Ta jasne pelne magazyny.. to dlatego kupuja coraz drozej ?? pomysl troche. Ze zbytem ubojnie problemu nie maja gdyby mialy to by nie kupowaly. Tak nikt grosza do interesu nie dolozy

Pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ws71 no to do tych 300 zł na żarcie dolicz koszt produkcji warchlaka 30 kg za 200 zł co jest sporą kwotą, na innym forum ktoś wyliczył że jest to koło 160 zł netto. To masz 500 zł/125 kg to jest 4 zł netto, kto umie taniej wyprodukować mial jeszcze malutki zysk. Mi średnia cena za ostatni rok wyszła 4,46 netto, a dwa lata wstecz, 4,57 netto. Jaki z tego morał? Że ten kto ma własne maciory licząc cały rok produkcyjny nie dołożył ani złotówki, tylko zarabiał. Jeszcze w sierpniu zeszłego roku cena była po 5 zł netto, potem spadała ale nie tak raptownie, a w grudniu dopiero spadła na 4 zł, styczeń podobnie, od lutego już koło 4,20 a od połowy marca tylko w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
2 godziny temu, konio1011 napisał:

Ta jasne pelne magazyny.. to dlatego kupuja coraz drozej ?? pomysl troche. Ze zbytem ubojnie problemu nie maja gdyby mialy to by nie kupowaly. Tak nikt grosza do interesu nie dolozy

To idź do sklepu zobaczyc czy brakuje jakiegoś mięsa wszystkiego pelno. Po świętach powia ze dużo zostało im surowca. Za długo już siedzę w tej branży i wiem jak to działa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, dudi834 napisał:

Ile teraz ubój tucznika.

60 zł z rozbiorem 

ja to jednak nie zdecydowany jestem miałem zrobić przestój do żniw  ale dziś warchlak dojechał zobaczymy co z tego wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

Tuczników nie posiadam ale wiem że cena dojdzie do 2 euro kg , swiń brak dziś od 5.5 płacą a maciory grudzie/luty masowy pogrom miały do wakacji cena nie spadnie a w wielkopolsce susza nie rokuje narazie na zadawalajace plony , buraki zasiane ale na polu burze piaskowe przerażaja

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dobrze że nie masz świn,bo za taki komentarz  to prawdziwego hodowce bym wyśmiał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

właśnie przyniosłem,i tak sobie pomyślałem 

2 euro to niedługo  będzie 

tyle że nie za żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no tak

bo jeden król bez świń  mówi że po świętach bedzie 3,5

a drugi bez prosiakowy księciunio 2 euro wróży 

jednego i drugiego w d*pę kopnąc

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

na wbc 2 euro też będzie gitara 😁😁, byle było długotrwałe😁😁😁, w co wątpię 😅😅. taka to już branża nie można wiele oczekiwać i mieć twardą du..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16
10 minut temu, kopin napisał:

dobrze że nie masz świn,bo za taki komentarz  to prawdziwego hodowce bym wyśmiał

Smiej sie do woli , 2 euro giełda , rolnicy wstrzymuja sie z sprzedaża i co tydzien zyskuja a posrednicy płacą i dzwonią  , wiem ilu rolników z trzodą zostało w koło i żeby nie tucz nakładczy niestety w każdej wsi to nie jeden swinke na obrazku by oglądał tylko [ nie pisz mi że prawdziwi rolnicy rozwijali hodowle trzody przez ostatnie miesiące]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja nie staszek,a świnie u nas w cyklu zamkniętym od 50 lat  przeszło

więc jak jest to doskonale wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

No jaja sobie robisz  5tsi za zarządzanie fermą  13 tsięcy tucznika? To cieć więcej dostaje ispi w nocy

Mów gdzie tyle płacą za cieciowanie i spanie w nocy ?

 

Edytowano przez DARIUSZA323
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj