Mati2812820

Wyjęcie akumulatora na zimę

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Jeśli ciągnik nie będzie używany zimą to lepiej zabrać do ciepłego pomieszczenia ale jeśli będziesz go używał to szkoda się bawić w wciąganie i wkładanie. Ja mam taką metodę że aku który nie jest używany dłuższy czas np. w kombajnie wyciągami i co 3 miesiące ładuję go małym prądem przez 12 godz. 

Idź do sklepu, powiedz że chcesz hebel do dużego amperażu i po problemie a jak zamawiasz przez neta to tam wyraźnie pisze do ilu max amper jest przeznaczony dany hebel. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25
4 minuty temu, Mati2812820 napisał:

W renówce, 1000 A prądu rozruchowego, dla jasności

Polecam akcela tani i dobry akumulator (zamiennik varty) 

Edytowano przez tomekmtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Warto sprawdzić sobie stan elektrolitu i uzupełnić jeśli brakuje i podładować.To zależy czy ciągnik w zimie coś robi czy kompletny sen zimowy.Jak masz zamiar odpalić kilka razy w zimie warto wyjąć.Jeśli będziesz odpalał raz w tygodniu lub co 2 tyg to bez sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
7 minut temu, tomekmtz napisał:

Panowie jak mam nowy akumulator w mtzecie i co jakiś czas będe go ładował aby nie spadło mu napięcie to czy coś może mu zaszkodzić w dużych mrozach ? Czy lepiej go wyjąć i schować do ciepłego pomieszczenia bo jest nowy i chce aby jak naj więcej służył ? Bo zawsze mam w zime akumulator w ciągniku i po zimie ładnie kręci.

To zależy czy będziesz używał ciągnika zimą czy też  nie,ja w C-4011 zimą odpalam zawsze co tydzień/dwa tygodnie to nie bawię się w wyciąganie bo to bez sensu ;).Sam zdecyduj i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Dzięki panowie za odpowiedzi. Właśnie będzie stał nie używany gdzieś do marca i pewnie za jakiś czas go wyjme bo myśle że mruz może go jednak osłabić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek96
      tak jak w tytule okrywa ktoś z was truskawki na zimę folią lub agrowłókniną myślę nad takim czymś by w razie ostrych mrozów plantacje lekko zabezpieczyć jest jakiś sens tego okrywania są różnice wiosną ??
       
      Pozdrawiam bartek96
    • Przez Leito27
      witam
      mam pytanie do posiadaczy tego układu w Ciągnikach .
      Jak to jest zimą? słyszałem ze zamarza przy -11 'C trzeba go wypuszczać?
      a gdy traktor jest potrzebny znów zalewać?
    • Przez szymczak
      Witam. Wyjmował ktoś z siewnika Amazone D8 wałek wysiewający? Ja próbowałem, ale jedna z tulejek z prawej strony przy skrzyni przekładniowej nie chce się przesunąć na wałku (tak jakby brakowało miejsca). Brakuje mi 0,5 cm...  przez to wałek nie może pójść w górę. Najdziwniejsze jest to, że według katalogu powinna znajdować się tam krótka tulejka blokowana na dwie śrubki, którą po odkręceniu przesuwa się w bok. Ja natomiast mam tam jakąś przekładnię redukcyjną, według katalogu zakupioną chyba opcjonalnie. Tulejka która mi przeszkadza jest częścią tej przekładni, jest chyba mosiężna, kołkowana na kołek sprężysty.  Pozostaje mi poluzować wszystkie rolki wysiewające i cały wałek wtedy przesunąć kawałek w lewo, ale wydaje mi się to zbyt skomplikowane jak na tą czynność... Proszę o pomoc kogoś zorientowanego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj