Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

jakubst    0

Witam Może ktoś z was to już robił i podpowie . Chce wymienić pas od napędu młocarni ten na wariatorze w MF 31xp i chciałbym że dowiedz czy dużo jest z tym roboty i jak się zabrać za to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

KubaMF ja akurat walczę od kilku dni z wyciągnięciem odrzutnika słomy. Powoli idzie sciąganie kół, czyli na zasadzie dużo odrdzewiacza, trochę siły i jeszcze dołożę palnik. Byłem dzisiaj na szrocie ( kupiłem klepisko) i pytałem to sprzedaja kpl odrzutnik z kołami a i tak trzeba rozmontować żeby zaĺożyć. Na szrotach nie rozbierają bo ciężko schodzą piasty i można łatwo uszkodzić. Ja nie mam wyjścia bo łożyska w kiepskim stanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
9 godzin temu, jakubst napisał:

Witam Może ktoś z was to już robił i podpowie . Chce wymienić pas od napędu młocarni ten na wariatorze w MF 31xp i chciałbym że dowiedz czy dużo jest z tym roboty i jak się zabrać za to ?

Nie ma dużo roboty ale jak robisz to kup porządny pas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@sawin698 Mówisz ... to mnie przeraziłeś, bo nawet palnika na stanie nie mam 😅 Jak wszystkie koła ściągnę to potem razem z odrzutnikiem się to wyciąga z drugiej strony? Sprawdzałeś dostępność tego łożyska ? A jakie są u Ciebie objawy zużycia łożysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris112    0

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem dronningborga d4000s na hydrostacie i mam pytanie odnośnie biegów, problem tkwi w tym że nie mogę zmienić na wyższy bieg. Z tej naklejki obok wynika że dźwignia na dole musi być nastawiona na 0 ale coś nie idzie jej nastawić albo coś źle robie. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Na dole wrzucam zdjęcie.

IMG_20200721_153339.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0
ftl napisał:

Nie ma dużo roboty ale jak robisz to kup porządny pas.

A jaki pas byś polecił ? Jak się do tego zabrać, wystarczy wkręcił szpilki w koło od młocarni żeby się rozeszło.Czy inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackyq163    0

Słuchajcie, żniwa tuż, tuż a janie psiadam ani jednej strony instrukcji do mojego Dronka D3000. 
Czy posiada ktoś chociażby informację o ustawienaich kombajnu do koszenia poszczególnych zbóż? 

Nie chciałbym wywiać wszystkiego w ściernisko....

Czy ustawienia będą pasowały od 4000?

Edytowano przez Jackyq163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris112    0

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem dronningborga d4000s na hydrostacie i mam pytanie odnośnie biegów, problem tkwi w tym że nie mogę zmienić na wyższy bieg. Z tej naklejki obok wynika że dźwignia na dole musi być nastawiona na 0 ale coś nie idzie jej nastawić albo coś źle robie. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Na dole wrzucam zdjęcie.

Edytowano przez Kris112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja mam u swojego już jedną dźwignię zmiany biegów, ale zobacz jak reagują linki na przesuwanie, najprawdopodobniej linki się zatarły, spróbuj wd czy czymś podobnym.  Jak szukałem swojego to gościu przerzucał zakres za pomocą klucza francuskiego. Masz sieczkarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris112    0
27 minut temu, MARAKAM napisał:

Ja mam u swojego już jedną dźwignię zmiany biegów, ale zobacz jak reagują linki na przesuwanie, najprawdopodobniej linki się zatarły, spróbuj wd czy czymś podobnym.  Jak szukałem swojego to gościu przerzucał zakres za pomocą klucza francuskiego. Masz sieczkarnie?

Tylko pytanie jeszcze jak dokładnie zmieniać te biegi?Kiedy ma być dźwignia na zero a kiedy nie? Bo może nie da sie wbić bo trzeba przestawić dźwignie. Nie chce na siłe pchać żeby czegoś nie uszkodzić.

Tak mam sieczkarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja Ci nie pomogę bo jak już mówiłem mam z 1 dźwignią, ale analogicznie jak w moim na masz tam dwa zakresy 2 i 3 do jazdy oraz 1 do koszenia. jak nie wiesz to dzwoń do poprzedniego właściciela to może coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris112    0

Kombajn sprowadzony więc z poprzednim właścicielem nie ma kontaktu. Jak by ktoś z forumowiczów spotkał sie z taką skrzynią i wie jak z tym postępować niech da znać, najwyżej będzie się jeździć 10km/h😅.

Jeszcze mam do was pytanie odnośnie tajemniczego wlewu oleju, który znajduje się przy silniku od strony zbiornika do zboża. Podejrzewam że to może być jakieś smarowanie turbiny bo jest z tego miejsca poprowadzony wężyk właśnie do turbiny ale nie jestem pewien. Jak wyjade nim to porobię zdjęcia to może ktoś z was będzie widział co to dokładnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Ja jeszcze wszystkich kół nie ściągnąlem, przynajmniej z lewej strony. Całość się wyciąga na prawą strone, podobnie jak młocarnia (odkręca się taki wizjer na śrubach M8). U mnie jest po prostu luz na łożyskach czyli bierzesz za wał i ruszasz w dowolną stronę całością.... Łożyska siedzą kulturka bo INA. Brejdak kupil dzisiaj jedno na młocarnię to trochę powyżej stówy (też INA). Nie mylić zakupu całego stosu z obudową bo to koło tysiąca ( chyba że obudowa łożyska wybita). Zostają jeszcze trzy jak zdejmiemy bo nie chcieliśmy kupować w ciemno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Panowie potrzebuje pomocy bo nie wiem jaka powinna byc odleglosc klepiska od cepow na wlocie i wylocie. Czy ktos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pil1    0

Odnośnie dronningborga d4000 - silnik  czterocylindrowy 85KM to ja mam pytanie, jakie powinny być obroty silnika podczas koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja mam tylko 3 zegary, czwarta zaślepiona kosząc patrzę na obroty młocarni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris112    0
Dnia 12.07.2022 o 15:47, Kris112 napisał:

Jeszcze mam do was pytanie odnośnie tajemniczego wlewu oleju, który znajduje się przy silniku od strony zbiornika do zboża. Podejrzewam że to może być jakieś smarowanie turbiny bo jest z tego miejsca poprowadzony wężyk właśnie do turbiny ale nie jestem pewien. Jak wyjade nim to porobię zdjęcia to może ktoś z was będzie widział co to dokładnie jest.

Chodzi mi o ten wlew. Ta zółta rurka idzie od dołu turbiny. Powie ktoś co to jest?

 

IMG_20220713_151143.jpg

IMG_20220713_151151.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To  jest powrót oleju z turbiny tak ma być bo turbina jest smarowana olejem z silnika  

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
10 godzin temu, michalrol99 napisał:

Jak ustawić te wajchy od wialni do zboża żeby było dobrze? dronningborg d3000

IMG_20220720_115521.jpg

Nie ma recepty. Rok do roku nie jest równy więc waga ziarna jest różna. Raz ustawisz na 1:1 a raz na 0:0 etc. Ustaw kierownice wiatru na najmniejszy zakres i zacznij kosic. Po kilku metrach sprawdź co masz w zbiorniku, na sitach czy na ścierni. Pamiętaj, że dolna kierownica to wiatr na końcowym sicie, a gorna na pierwsze sito. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj