simpleNICKpl

Gaspardo VS Krukowiak

Polecane posty

Bartek933    5394

Matko, kopa w pupe wam za doradztwo 18m belki, Sumek byłeś wczoraj w Biniewie?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja nie doradzam belki 18. Ja mogę doradzić 15 albo jak stać kolegę to 21 m.

Nie nie byłem. Zachorowałem na bardzo poważna jednodniowa chorobę ;) A i tak nie było tej maszyny co mnie interesowała.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Doradztwo to tylko sugestie a nie Twoje płacze bo Ty z 18 sobie nie radzisz.

Co zechce to kupi i jak pisałem wcześniej opryskiwacz musi pasować pod możliwości rozsiewacza, tego nie da się negować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie płaczę, na szczęście nie mam 18m opryskiwacza. Mieliśmy 16m i obcinaliśmy po 0,5m z każdej strony i nie muszę teraz kombinować jak Ty


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro nie masz 10 to czemu na nią tak mocno narzekasz? Teorie o stracie w materiale siewnym obaliłem jak i całą resztę. Jest tak samo dobra/ zła jak pozostałe ze swoimi plusami i minusami bo nie ma szerokości idealnej dla każdego

,. Ja kombinuje?, Są 2 banalnie proste sposoby na ścieżki dla 18m i żadna z nich  nikomu  nie powinna sprawiać  problemu, ale cóż... tu akurat  się pomyliłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Każdy się myli, ale już lepiej przestańmy się tu spierać bo nie o tym temat


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

sumek666 napisał:

Belka 18 m jest konstrukcyjnie zbliżona do 15 m. Belka 21 m jest zdecydowanie droższa od belek 15 czy 18 metrowych bo dochodzi dodatkowe składanie a co za tym idzie jest też znacznie cięższa. Śmiejemy tylko raz a pryskamy 4-5 więc oszczędność czasu jest znaczna przy belce 18 względem.

Nowy T5 ale który? ;)

Ciężka T5 czyli t5.100-120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Zatem przy wyborze belki niech zwróci uwagę chocby na jej system składania i odchylania, omijanie słupów najbardziej podnosi mi ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
Bartek a w czym problem żeby zakładać ścieżki na 18m siewnikiem 3m? Dla mnie żadny wystarczy zacząć siew od połowy siewnika i nie ma kombinacji znam kilku znajomych co tak robią też z szer 24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie spółka po sasiedzku ma 18m i im nie zazdroszczę, każdy przyzna że lepiej miec pełne siewniki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
Pełne nie pełne ale po co bzdury pisać że nie pasuje, wielu ludziom pasuje i mi też. Przy zmianie opryskiwacza brałem pod uwagę belkę 21m tyle że rozsiewacz mi nie dorzuci i dopóki nie będzie siejki innej to robię tak i to nie jest żaden problem dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kolejny obrońca, wybacz określenie ale takie mam odczucie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
Heh to akurat bardzo kiepski argument jak dla mnie 😉 ja nie bronię tego sposobu bo akurat go używam tylko chcę Ci udowodnić że można i to prostym sposobem a nie z marszu napisać że to nie wyda i nijak nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

załozyciel tematu pisał ze ma sporo działek i przy kazdej zamykac połowe siewnika to nieraz mozna zapomiec chyba ze macie siewniki z komputerami  to z kabiny zamykacie ale mozna zapomiec otworzyc . pojechał rolnik na pole bizonem i zapomiał ze rure do wysypu jakos inaczej rozkładał bo cos miał popsute  wrucił do domu ze 4 km przez miasteczko i na podwurku sobie przypomiał  tak z zycia wziete fakt ze ma około 70 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zacznijcie pisać na temat. Każdy ma swoje widzimisie i koniec. 

Także ktoś że zgromadzonych ma apollo lub Campo C?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 15.10.2018 o 10:57, Bartek933 napisał:

Głupota totalna, szkoda czasu i materiału siewnego. W krótki okres czasu zwróci się dopłata do 21m belki ale Ty do tego się nie przyznasz

Owszem. Ale co w przypadku jeśli u mnie większość pól ma szerokość 36 metrów. Po co mi wtedy 21 metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mam nowe wyceny na Krukowiak Apollo 1000L 15m PHX oraz Pilmet PLUS 1215

Wyposażenie: komputer, elektrozawory do sterowania belki - 2 węże do ciągnika, 3 komorowy zbiornik, korpusy 4 poz w Pilmecie i 5 poz w Apollo, koła 9,5 R36, sztywny dyszel.

Pilmet 68 tyś netto (komputer Muller) 

Apollo 59 tyś netto (komputer Bravo 180) 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarecki    0

Jestem posiadaczem Krukowiaka Orion i miałem problem z niekompletną instrukcją obsługi  mianowicie nie jest tam opisane jak obsługiwać wyposażenie dodatkowe, serwis fabryczny mi nie pomógł, zadzwoniłem do p. prezesa firmy Krukowiak i usłyszałem że pan prezes mi nie pomoże i proszę więcej nie dzwonić i d... nie zawracać jakąś instrukcją  i koniec rozmowy na poziomie. Przykre ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolas123
      Witam jak w temacie mam do zaoferowania czesci do Claasa, Gaspardo, Lemken, oraz instrukcje obsługi i napraw. Wszystko w bardzo dobrych cenach i bardzo wysokiej jakości (same oryginały) oczywiście filtry, oleje, oraz wszystkie części eksploatacyjne, na części które mam na stanie dodatkowo fajny rabat. Kontakt: czescidoclaasa@gmail.com 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
    • Przez Lubago
      Witam, złożyłem wniosek na dotacje na maszyny w 2016r. . Między innymi wybrałem opryskiwacz Krukowiak Orion 3000 PHB ( 3 tys ltr) (komp. Bravo 180) . Cena na ofercie 107500zł netto.
       Ze względu ,że jest możliwość zmiany chciałem spytać Was o porady czy ten opryskiwacz wart jest takich pieniędzy.. a może polecicie w podobnej kasie coś lepszego co u was sie sprawdza ??  Od razu powiem ,że orientowałem się przed złożeniem wniosku w konkurencji ale skoro kase wydaje raz to może polecicie cos lepszego na dzień dzisiejszy? .  Dzięki za każdą informacje
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

      Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez patrystyka
      u was jest tak samo ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj