rex15

Podświetlenie licznika jd 7710

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rex15    265

Mam problem w jd 7710, gdyż nie działa podswietlenie licznika. Rozebrałem ten licznik i diody są tylko pod wszystkimi wskaźnikami (kierunkowskazy, napęd itp) natomiast sam licznik nie wiem jak jest podswietlany. Licznik jest elektroniczny, bo z tego co kojarze były też mechaniczne zegary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

spróbuj zwiększyć podświetlanie , może masz ustawione na minimum ( włącz światła ,naciśnij jednocześnie przycisk od obrotuw : silnika i wom , przytrzymaj i obserwuj )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Komputer jest na prawym słupku, ale licznik standardowo. peugeot sprawdze to dzisiaj ;)

Niestety regulacja podświetlenia nie pomaga. W jaki sposób ten wyświetlacz jest podświetlany?

IMG_20181002_144841.jpg

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Podświetlany jest sześcioma żarówkami (3-środkowe lewa strona i 3 środkowe prawa strona . Zasilane są najprowdopodobniej przez tranzystor ten prawie na środku Na tej płytce brakuje jednej żarówki od podświetlania

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mam podobny problem, tylko mi w nocy nie podświetla się właśnie ten wyświetlacz na słupku. Jak coś to dopiero za tydzień dam znać co u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Na prawym słupku akurat podświetlenie mi działa, chociaz nie wiem, czy któraś z żaróweczek sie nie przepaliła, bo dość słabo widac wyswietlacz w nocy.

Na płycie brakuje żarówki, bo to jest od ręcznego i mi nie działała, okazało sie, że przepalona. Wyjęcie jej z tej obudowy w której siedzi było bardzo cięzkie i nie wiem, czy to nie jest część, którą należy w całości wymienic(żarówka wraz z tym mocowaniem)

Mam jeszcze pytania:

Do czego służy ten biały przycisk oraz pozycja na lewo w stacyjce?

 

IMG_20181001_184007.jpg

IMG_20181001_184018.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Przycisk od dozownika eteru , pozycja na lewo zasilanie radia. Wydaje mi się że ta brakująca żarówka jest od podświetlania . Takie żarówki można kupić , i są nierozbieralne ( teoretyczie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Tak, pomyliłem sie, to żarówka od wyświetlacza. Mógłbyś jaśniej napisac od czego jest ten przycisk? 😜  Radio działa u mnie nawet bez kluczyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Nie jestem pewien czy masz świece żarowe czy dozownik eteru . W wersji z eterem naciskając ten przycisk uruchamiasz podawanie etery w kolektor ssący ( z tym trzeba ostrożnie ).Pojemnik na eter jest pod maską , nad przednimi światłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

jeśli jest eter w puszce , to po przekręceniu kluczyka niewolno się tym przyciskiem bawić, bo w trakcie uruchamiania silnika nieźle przywali . Najpierw zacznij od krótkich naciśnięc (1s) aby wyczuć jak to działa, zaraz po tym uruchom silnik . To działa jak samostart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek1693
      Witam czytałem dzisiaj temat o liczbie mtg w ciągnikach i pomyślałem żeby założyć coś podobnego ale o samochodach. Ja może nie mam własnego samochodu ponieważ ma dopiero 15 lat, Ale mój tata ma Opla Astre 2 Przebieg to: 202586 km
    • Przez dzikidaniel
      Pytanie kieruję do posiadaczy GP 2.30 i podobnych gdyż u mnie w prasie brakuje jakiegoś elementu od licznika balotów: jak wygląda napęd licznika balotów?
      Nie mam pojęcia co tam być powinno i jak to ma wyglądać więc liczę że ktoś mi jakąś fotkę pstryknie i objaśni jak to działa.
    • Przez kzarczyn
      Witam
      Planuję wymianę licznika motogodzin w C-360 na jakich stabilniejszy i potrzebuję kilku informacji.
      Jaka jest średnica zewnętrzna licznika w MF255, wymiar kwadratu linki, jaki gwint ma linka i w którą stronę się kręci (w C-360 kręci się w lewo) ?
    • Przez KrystianLS
      Witam serdecznie mam problem z tym licznikiem ponieważ nie podświetlają mi się te 2 ekrany przy kierownicy
      a po za tym te funkcje też nie działają ponieważ wcześniej ktoś szperał i wyrwał taśmę ;/ czy wiecie może jak to naprawić przynajmniej podświetlenie
      chodzi o ten z prawej str
       
      i szukam też zegarka do lewego panelu
    • Przez BENNY82
      Witam. Mam case 5140 z całkowicie elektryczną deską rozdzielczą (bez strzałkowych wskazników) wyswietlacz prędkości oszukuje. chociaż jest ustawiony na km/h to zaniża prędkosci. mam instrukcje po francusku przetłumaczyłem i próbowalem coś z tym zrobic . Są 3 opcje kalibracji standardowa statyczna i dynamiczna. W instrukcji na ilustracjach jest jednak troche inny model licznika ze wskazówkowymi mirnikami poziomu paliwa i temperatury. Postępując zgodnie z instrukcja sie nie da. po przełaczeniu przycisku kalibracji z tylu deski nie wyświetla sie kod tylko napis cal a kod sie nie wyświetla wiec nie moge dokonczyc kalibracji a wyswietłacz działa poprawnie . czy ktoś na forum kalibrował licznik i jaki ma typ wyświetlacza. prosze o wszelkie wskazówki. może ktosma instrukcje obsługi i na ilustracjach ma wpełni elektryczną deske rozdzielczą -byłbym wdzieczny za udostępnienie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj