danielo2007

Problem z nowym John Deere 5R 5100R

Polecane posty

sumek666    5084

Daniel weź po prostu napisz ładnie na FB JD ba Messenger, że albo rozwiążą problem albo pod każdym postem będą mieli opis jakości JD


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Ciekawe czy to tylko jeden taki przypadek?? Czy też sytuacja się powtarza u innych użytkowników tego modelu .Dobrze było by aby inni użytkownicy serii 5r wypowiedzieli sie.Sam byłem bardzo blisko zakupu tego modelu jednak zdecydowałem się na ariona 420 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@michal_xs ma takiego i też pisał, że kurwicy idzie dostać z ta skrzynia i właśnie ta w Claas jest znacznie lepsza. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Pietrek1115 też ma nową serię 5R - model 5125R, ciekawe jak spisuje się u niego.

" Co do ciągnika to fajny, command 8 powiem że ma takie swoje chwile raz szarpie przy zmianie biegów raz nie Ale ogólnie nie jestem zadowolony z tej skrzyni bo porostu szarpie. "

" Johnem Fajnie się pracuje tylko że skrzynia command8 strasznie szarpie."

" Serwis mówi że każdy John nowy szarpie i że kalibracji nie ma w nowej erce w starej była."

 

Też więc i u niego nie jest ciekawie. A serwis rozkłada ręce...

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
2 godziny temu, Kos_pl napisał:

@Pietrek1115 też ma nową serię 5R - model 5125R, ciekawe jak spisuje się u niego.

" Co do ciągnika to fajny, command 8 powiem że ma takie swoje chwile raz szarpie przy zmianie biegów raz nie Ale ogólnie nie jestem zadowolony z tej skrzyni bo porostu szarpie. "

" Johnem Fajnie się pracuje tylko że skrzynia command8 strasznie szarpie."

" Serwis mówi że każdy John nowy szarpie i że kalibracji nie ma w nowej erce w starej była."

 

Też więc i u niego nie jest ciekawie. A serwis rozkłada ręce...

Z tego co wiem każda się kalibruje oficjalnie potwierdził to serwis, a czy to pomoże nie wiadomo. Ja mam autocomand czyli 4 biegi i 4 pobiegł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Masz problemy z AQ!? Cały czas myślałem, że masz Command Quad :/

jeździłem ostatnio 6M z AQ to szarpała jak Reksio szynkę... tragedia


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tam są chyba CommandQuady - tylko w różnych wersjach do wyboru.

@sumek666 - jakaś 6M na AQ z placu u dealera?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. W sumie to nie z placu tylko zamówiona i sprzedana ale zanim klient odebrał dostałem telefon, że mam przyjść obejrzeć :D

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Czyli klient na dzień dobry powinien dzwonić po serwis, jeszcze z placu od dealera.

Ale ja bym takiego ciągnika nie odebrał. Bo po co miałbym płacić za pracę serwisu.

Zresztą co to za przygotowanie do sprzedaży - czy temu dealerowi całkiem się już w głowie poprzewracało?

To już kurcze Janusze i Mirki z komisów mogli by uczyć tego dealera jak dobrze sprzedać towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie do końca ;)

Ciągnik zjechał z lawety w poniedziałek po południu a ja we wtorek rano już jeździłem. Jeszcze w ten sam dzień trafił na kalibrację i przygotowanie do wydania. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
51 minut temu, sumek666 napisał:

Masz problemy z AQ!? Cały czas myślałem, że masz Command Quad :/

jeździłem ostatnio 6M z AQ to szarpała jak Reksio szynkę... tragedia

Różnie nazywają ta skrzynie. Żeby się dogadać to jest to skrzynia Command Quad z funkcją auto. Szar panie może być uzależnione od ustawienia szybkości napełniania chyba, albo od zjebania skrzyni. U mnie zmiana biegu niedosc że trwa wieki w tym czuc luz to na koniec jest szarpniecie może nie jak Reksio szynkę ale jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Panie. Command Quad a Auto Quad to są dwie różne skrzynie a nie różnie nazywane. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Uj z tym, ważne że nie działa a firma ma wyjeb..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
57 minut temu, sumek666 napisał:

Panie. Command Quad a Auto Quad to są dwie różne skrzynie a nie różnie nazywane. 

Być może, ale ja osobiście z różnym nazewnictwem się spotkałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, więc na prośbę sumek666 w skrócie się wypowiem. Mam Johna 5100r od lipca z awarii jakie mialem to prawie żadne, ciągnik z początku długo odpalal ale winna okazał się słabo dokręcony wężyk paliwowy pod kabina i lekko przeciekal ale to sam dokrecilem i jest ok. Druga awaria to przexierajacy się przewod (przez amortyzowana kabinę) z płynem chłodniczy który idzie w słupku kabiny ale serwis nałożył drugi za silikonowal i też jest okej. Skrzynia u mnie po rozgrzaniu działa okej, może nie jest tak szybka jak np w New Holland. Problem jest gdy jest ciągnik zimny temp ok 0 wtedy polbiegi przełączaja się po ok 2-3 sek ale nie ma mowy o 5 sek i jakimś luzie, gdy ciągnik pochodzi z 20 min polbiegi wyskakują po ok 1 sek ale np latem polbiegi włączają się szybko. Ciągnik ma 200 Mt i dwa razy zacial się ehr teraz zima ale zgaszenie i ponowne odpalenie i było ok. Dodam że zacial się gdy pierwszy raz odpaliłem nie podczas pracy. Hydraulika jest okej ale nieraz słychać jakby było mało oleju chodź jest go ok. Ale to też nie są jakieś stuki. Ja narazie jestem zadowolony spalanie jak najbardziej ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
37 minut temu, michal_xs napisał:

Witam, więc na prośbę sumek666 w skrócie się wypowiem. Mam Johna 5100r od lipca z awarii jakie mialem to prawie żadne, ciągnik z początku długo odpalal ale winna okazał się słabo dokręcony wężyk paliwowy pod kabina i lekko przeciekal ale to sam dokrecilem i jest ok. Druga awaria to przexierajacy się przewod (przez amortyzowana kabinę) z płynem chłodniczy który idzie w słupku kabiny ale serwis nałożył drugi za silikonowal i też jest okej. Skrzynia u mnie po rozgrzaniu działa okej, może nie jest tak szybka jak np w New Holland. Problem jest gdy jest ciągnik zimny temp ok 0 wtedy polbiegi przełączaja się po ok 2-3 sek ale nie ma mowy o 5 sek i jakimś luzie, gdy ciągnik pochodzi z 20 min polbiegi wyskakują po ok 1 sek ale np latem polbiegi włączają się szybko. Ciągnik ma 200 Mt i dwa razy zacial się ehr teraz zima ale zgaszenie i ponowne odpalenie i było ok. Dodam że zacial się gdy pierwszy raz odpaliłem nie podczas pracy. Hydraulika jest okej ale nieraz słychać jakby było mało oleju chodź jest go ok. Ale to też nie są jakieś stuki. Ja narazie jestem zadowolony spalanie jak najbardziej ok. 

To szczęściarz  z Ciebie. A napisz mi kolego jakie to spalanie jest jakieś liczby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety nie pisze spalanie . Chyba że cie interesuje średnie spalanie na komp. 

Zaraz będę nim pracować, mógłbym nagrać jak zmieniają się polbiegi. 

Edytowano przez michal_xs
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
22 minuty temu, michal_xs napisał:

Niestety nie pisze spalanie . Chyba że cie interesuje średnie spalanie na komp. 

Zaraz będę nim pracować, mógłbym nagrać jak zmieniają się polbiegi. 

OK nagraj coś dla porównania. U mnie chwilowe spalanie pokrywa się tym z testów, bo średnie to sobie w można w D... Wsadzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek1115    3

Witam. Powiem coś o swoim 5125R tu już ktoś przytaczał moją opinię o erce teraz powiem coś więcej A mianowicie mam w nim teraz 500mt po 70 mth przetarł się przewód od płynu chłodzącego i to było na polu i niedaleko do domu także udało się dojechać, potem zaraz problem z rewersem, wjechałem ciągnikiem do garażu rano wyjechać rewers w przód A tu d*pa komunikat błąd położenia dźwigni rewersa ciągnik stał 5 dni aż w koncu wywalili siedzenie i jakiś czujnik parkingu wymienili potem za jakiś czas znowu i to na drodze I problem co jakiś czas  jest tylko jakoś udaje się to zrobić wciskając jednocześnie sprzęgło i rewers o usuwaniu błędów już nie wspomnę A skrzynia command8 to już mówiłem porażka pomiędzy przełożeniami może nie 5s Ale długo się zastanawia zanim przeuci np z A na B a szarpie niemiłosiernie tak samo jak rewers. Ciegło lewe jest tak cienkie że u mnie się urwało. Czasami zdaża się że przednia ośka nie reaguje przycisk auto mryga i trzeba od nowa zgasić i zapalić ciągnik. I nie wiem czy tak powinno być bo przy wyłączeniu przedniego napędu jest dosyć mocno odczuwalne uderzenie. I dosyć głośno chodzi przedni napęd.  A pali raczej tak jak mówi danielo2007

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75

To też masz z nim ciekawie. Te stuki z przedniego napędu to ja bym reklamowal, tak jak i głośna pracę przedniego mostu czy zawieszajace się przednie zawieszenie. Panowie my za te ciągniki bulimy gruba kasę a mordujemy się z nimi jak z farmtrakami. Łaski JD nie robi jak nie dopracowany ciągnik to niech kasę oddają, tylko trzeba się postawić. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Pietrek1115 - dźwigałeś na tylnym tuzie coś konkretnego, czy te lewe cięgło urwało się od byle czego? Masz wzmocniony podnośnik?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek1115    3

Podnośnik mocniejszy i urwało się na skutek nie wiem kiedy Ale chodził przy unia kos 4m. Np mam starą 5100r i tam ciągła są konkretne. A i sorry to prawe cięgło chodzi o te cieńsze

Edytowano przez Pietrek1115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Czyli nowego kurcze jeszcze odchudzili... i dodali mocy. Ech. Strach pomyśleć jaką wytrzymałość ma ten niewzmocniony.

No i cenę to bardzo szybko potrafili podnieść.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Sam mam jd, sąsiad ma 3 I tam w d*pę dostają nie miłosiernie i zero problemow. Morał taki że kiedyś to były ciagniki a teraz maja logo i tym logo mają jak najwiecej klientow zwabić ale jakości nie ma, przynajmniej w tych małych modelach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj