solek01

Odszkodowanie za kabel energetyczny

Polecane posty

solek01    210

PGE chce poprowadzić na  mojej działce kabel niskiego napięcia .  Kabel miałby przebiegać blisko granicy na długości około 40m.

Ile wołać od nich za zgodę 3-4 tyś będzie ok? Może ktoś ostatnio z nimi przerabiał taki temat to podpowie czy kwota jest odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zawsze możesz im wstrzymać wykop to się dowiesz ile ci mogą zaoferować kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Oni nie rozpoczną prac bez mojej zgody, bo dopiero przysłali umowę do podpisania, oczywiście abym tylko zgodę wyraził i tyle.

Napisałem pismo że wyrażę zgodę pod warunkiem odszkodowania i napisałem jakąś kwotę z głowy. I tak się pytam ile kto z nimi wynegocjował za taką sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapucha12    0

Tyle nie oczekuj, ale możesz zaoferować. Wielkiego bałaganu nie zrobią jak jest ściernia, a prąd też chcesz mieć tani i zawsze bez awarii to trzeba  modernizować sieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasie241    0
umni na działce kopali i o odszkodowanie ubiegałem się od pge za zniszczone uprawy ale cudów to oni nie płacą a jesli nie zniszczą zadnej uprawy to niewiem czy wyciągniesz cos odnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

To że ja zrezygnuje z odszkodowania za kabel nie znaczy że prąd będzie tańszy. Odszkodowanie za zniszczenie to osobna sprawa, a za położenie kabla inna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , dolicz jeszcze za - wejście na teren , uciążliwy hałas , spadek nieśności kur ... Normalnie więcej dadzą niż cała działka warta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapucha12    0

Ten kabel w niczym nie będzie ci zupełnie przeszkadzać, a głównie chodzi o same prace na polu by było pozwolenie, więc odszkodowanie będzie tylko ze względu na same zniszczenia i to nie wielkie. Bardzo często wykonuje podwyoknastwo dla pge i ludzie często utrudniają prace bo pole im się gniecie na którym nic nie ma albo mają inne problemy. Ale zimą jak przez śnieg prądu nie ma to od razu dzwonią po pomoc. Taka praca enegretyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Stare przysłowie mówi że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ciekawe jakby wam chcieli położyć kabel lub postawić słupa czy byście tak myśleli. Pamiętajcie że taka instalacja niesie ze sobą różne wymagania i obostrzenia dla właściciela. Już przy ewentualnej budowie to trzeba się do nich dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A masz zamiar budować coś blisko tego kabla ? W poprzek działki ten kabel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
3 minuty temu, kapucha12 napisał:

Ten kabel w niczym nie będzie ci zupełnie przeszkadzać, a głównie chodzi o same prace na polu by było pozwolenie, więc odszkodowanie będzie tylko ze względu na same zniszczenia i to nie wielkie. Bardzo często wykonuje podwyoknastwo dla pge i ludzie często utrudniają prace bo pole im się gniecie na którym nic nie ma albo mają inne problemy. Ale zimą jak przez śnieg prądu nie ma to od razu dzwonią po pomoc. Taka praca enegretyka

Nie pole, tylko działka budowana, ostatnio przez już istniejącą rurę gazową miałem problem z ogrodzeniem, także nie mówcie że to w niczym nie przeszkadza. Też pracowałem 10 lat temu, jako podwykonawca PGE. Robiliśmy przyłącza i widziałem w projektach  ile w tamtych czasach ludzie dostawali odszkodowania za możliwość prowadzenia przyłącza po ich działce.  Często ktoś się zgadzał tylko na położenie kabla przepychem aby mu trawy nie rozkopać i PGE płaciło za to. Obecnie nie pracuję w branży ale wiem że się trochę pozmieniało i takich info podwykonawca nie ma ile oni płacą.

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

A masz zamiar budować coś blisko tego kabla ? W poprzek działki ten kabel ?

Na chwilę obecną nie ale nie wiadomo co w przyszłości będzie. Pamiętam jak 25 lat temu ojciec chciał przyłącz większej mocy to musiał wszystko robić na swój koszt i oddać na ich majątek, także oni za darmo nic nie zrobili i teraz też nie zrobią, tylko swoje wezmą. Ciekawe jakbyście chcieli poprowadzić no przyłącz wody  po działce PGE to czy tak miło i łatwo wyraziliby wam zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 W sumie muszę Ci przyznać rację . Drą z nas ile się da . To faktycznie jak masz okazję to coś wyciąg od nich . Tylko bez przesady , bo wymyślą alternatywę . Tak z ciekawości - jakieś przyłącze do sąsiada , czy dlaczego przez Twoją działkę ? `

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapucha12    0

A to tego nie uwzględniłeś na początku że budowlana, to całkiem zmienia postać rzeczy. Zakładałem że jest to zwykłe pole. To w takim wypadku lepiej się zastanowć na przyszłość i poprowadzić przy samej granicy działki żeby w razie w można było budować itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
W drodze planowanej ich puść. Teraz lecą nakrótszą drogą cwaniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
9 godzin temu, zetorki12 napisał:

 W sumie muszę Ci przyznać rację . Drą z nas ile się da . To faktycznie jak masz okazję to coś wyciąg od nich . Tylko bez przesady , bo wymyślą alternatywę . Tak z ciekawości - jakieś przyłącze do sąsiada , czy dlaczego przez Twoją działkę ? `

Obecnie jest linia napowietrzna, która przed moją działką przechodzi po słupach na drugą stronę drogi, a teraz chcą ułożyć kabel w ziemi idąc po mojej działce, około 40m i przepychem na drugą stronę jezdni i dalej do kolejnych domów. Jeszcze muszę dobrze to przemyśleć aby mieć zachowane odległości od ogrodzenia bo już mam  gaz, wodę, telefon i teraz chcą prąd. A gaz jest tak poprowadzony że szkoda gadać, w sumie to już odleciało kawał działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Należy Ci się też opłata przesyłowa, i wieczystej dzierżawy,ponieważ sam w rachunku za zużytą energię też masz naliczoną opłatę przesyłową, ja w tym roku z nimi to przerabiałem doszliśmy do porozumienia po prawie roku negocjacji, oblicz sobie tak jak gdybyś im sprzedał tą część ziemi, abyś miał korzystną cenę bo przewód będzie na wieki i odszkodowanie za wieczysty przesył, od razu mówię że z nimi nie jest łatwo, prawo się pozmieniało tak że mogą drogą zasiedzenia to zrobić,jeśli się nie dogadacie co do ceny, a nawet rzeczoznawcę będą chcieli powołać,tak było u mnie jeśli są trudne negocjacje  ,a tym bardziej jeśli wcześniej przebiegała tam linia, ponadto plan prowadzenia kabla można z nimi uzgodnić i tak przeprowadzić aby Ci w niczym to nie przeszkadzało, ze mną też uzgadniali przebieg położenia kabla ,po tym jak uzgodnicie cenę i się dogadacie będzie u notariusza zawarty akt notarialny wieczystego użytkowania i wynagrodzenia za to i z wpisem do ksiąg wieczystych tegoż pasa gdzie przebiega przewód, i za to otrzymasz jednorazowe odszkodowanie,za przebudowę ma być odrębna kasa.Kwota którą podałeś Ty, to ich propozycja będzie połowa tej kwoty, tak że kwotę raczej za niską podałeś, moim zdaniem, tym bardziej iż jest to działka budowlana jak podajesz, z ich strony będą różnych sztuczek próbować aby jak najtaniej im wyszło, a jeśli nie mają możliwości ominięcia twojej działki to twardo trzymaj się swojego zdania, to ich zmusi do tego aby się dogadać i zaakceptować twoją propozycję cenową, albowiem dla nich take kwoty to są grosze jak wszyscy wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Przypilnuj ich tylko niech go wkopia na taką głębokość jak mają w projekcie, dwa lata temu prawie zerwaliśmy rurę od gazu miała być na półtora metra a była na 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Pismo poszło, ciekawy jestem ile zaproponują. Kabla do tej pory nie było, więc za parę stówek to mi się nie opłaca z nimi nawet zaczynać bo więcej wydam na paliwo, jakby chcieli to przez notariusza załatwić, i porady prawne też kosztują swoje. Alternatywną trasę dla kabla mają drugą stroną ulicy, ale nie wiem czy im też tam się tak łatwo zgodzą, jak chcą to niech sobie zmieniają ja prąd mam. Zażyczyłem sobie prowadzenie kabla w rurze osłonowej na całej długości trasy, koszt niewielki, a kiedyś większa pewność że się go nie uszkodzi przy ewentualnych pracach ziemnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Powinieneś wyliczyć powierzchnię strefy i naliczyć konkretne odszkodowanie. Tak to Ci odpowiedzą, że zgodnie z ustawą mogą ale nie muszą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zaproponują śmieszną kwotę , a póżniej połowę tego co im podałeś, tak było w moim przypadku i znajomych po których działkach ma przebiegać kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Zakończone podpisaniem zgody z mojej strony. Dostałem coś pośrodku między moim żądaniem a ich propozycją.

Radzę dopisywać w umowach że wszelkie dodatkowe koszty, takie jak wypisy i wyrysy z map, pokrywają oni, bo u mnie wyszło za to kilka stów i pokrywałem ja.

Przy okazji okazało się że kilka lat wcześniej gmina wydzielała działki pod drogę i nie zrobiła aktualizacji w mapach i przy  okazji tego my musieliśmy to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?
    • Przez Junior01
      Hej, wszystkim,
       
      Jestem w takiej sytuacji - budynek mojego ojca uległ spaleniu, dosyć poważnemu. Był to obiekt mieszkalno-gospodarczy. Wiekszą część zajmowała ta część gospodarcza. Było tam siano (piętro) i maszyny (parter). Również na parterze było mieszkanie, gdzie mieszkała kuzynka. Niby wynajmowała, ale płaciła tylko za media własne. Pozar powstał prawdopodobnie na skuter uszkodzenia instalacji kominowej, sąsiedztwo siana i nieszczęście. Straty są dość poważne, z budynkiem jest kiepsko. Maszyny udało się uratować, drobne uszkodzenia są. Mieszkanie kuzynki zostało zalane. Nic im sie nie stało. Do mieszkania nie da się z tym momencie wrócić, i nie wiadomo czy kiedykolwiek się da. Mienie kuzynki (meble etc) było ubezpieczone. Ale - teraz chodzi o ojca. Poniósł ogromne straty. Nie wiem jakie są szanse na ubezpiecznie. Fakt, instalacja nie była nowa. Ale większy problem - brak zaświadczenia od kominiarza na bieżący rok o czyszczeniu kominu.Leżało to w gestii kuzynki. Nie zrobiła tego. Jak oceniacie szanse na otrzymanie ubezpieczenia ?
       
      Sorki że tak może nie po kolei i nieskładnie napisałem, ale troche mną wstrząsneły te wydarzenia.
    • Przez DK94
      Witajcie, czy dla instalacji łączącej dom z garażem na długości kabla 60m dla silnika 11kw wystarczy 4mm2? Kabel będzie biegł po ścianie i w ziemi.
    • Przez Kamillo0
      Witam.
      Próbowałem znaleźć taki temat lub podobny, nie udało mi się. Może źle szukam, może przeoczyłem. Problem mam związany z tematem i czas nagli więc też zależy mi na waszej pomocy. Nie jestem też pewny działu wiec jeśli jest zły to proszę moderatorów o przeniesienie.
      Pewnie nie tylko ja i nie tylko moje działki zostały uwzględnione w planie budowy linii wysokiego napięcia. W związku z tym obecna linie energetyczne muszą być przebudowane w miejscu krzyżowań się sieci. U mnie przebudowa ta dotyczy 5 działek. 2 z nich zostały już przebudowane czyli linie puszczone ziemią co w związku z tym pola zostały przekopane a zboże zjeżdżone.
      Miałem już raz taki problem z budową sieci internetowej, wtedy nie otrzymałem żadnego odszkodowania więc upomniałem się po jakimś czasie i otrzymałem marne pieniądze aby się odwalić.
      Tym razem nie chcę za to co należy się mi karmić robotników bo to mi się należy za zniszczone uprawy a nie im. Pan od odszkodowań powiedział, że się dogadamy, pieniądze do ręki bez kwitków. Z tego rozumiem, że ja dostanę znów marny grosz na otarcie łez a on resztę i wszyscy będą happy jeśli oczywiście trafią na ciemnego rolnika.
      W związku z tym domyślam się, że zapewne nie tylko ja mam taki problem i chciałbym zapytać tych którzy ubiegali się o takie odszkodowania a może nawet są w takim samym punkcie jak ja. Ile należy mi się odszkodowania, co mam robić i gdzie się o to zgłosić abym nie został znów oszukany.
      Proszę o szybkie odpowiedzi, dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez Modusgd
      Oferujemy profesjonalną pomoc w dochodzeniu odszkodowań za słupy energetyczne.
       
      kancelaria@modusodszkodowania.pl
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj