tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

piotrdd    62
1 godzinę temu, Kula07 napisał:

Podchwytliwe pytanie :D

14 sekcji 27m :)

Będzie Pan zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja nic nie robię. W Tecnomie oszukiwal mi 5% w Blanchardzie  mam przepływomierz i  nic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
40 minut temu, rocco0987 napisał:

do rsm trzeba robić jakąś kalibracje komputera sterującego??? pierwsze słysze

 

Jeśli nie chcesz zakłamywania dawki to trzeba że względu że rsm wolniej płynie i mniejszy będzie wydatek w l/min od wody, oczywiście wszystko od komputera nie każdy trzeba, masz linka może ciebie zainteresuje http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/kalibracja-opryskiwacza-do-nawozow-plynnych,36582.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
1 godzinę temu, rocco0987 napisał:

do rsm trzeba robić jakąś kalibracje komputera sterującego??? pierwsze słysze

 

Nic nie trzeba chyba że pryskasz drobnokroplistymi co raczej jest wątpliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Co to znaczy otworowy, chodzi ci o strumień do tyłu czy strumień do dołu pionowo 

 

Ja się już nałuczyłem że to bez różnicy jakich stosujemy ważne aby umieć nimi stosować rsm, no i nie mają prawa pienić rsm takie odrazu odpadają 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja mam zerowe doświadczenie w tej kwestii stąd też moje pytanie. Jakby ktoś obeznany w temacie doradził jakie ciśnienie jest najlepsze to byłoby super :)

Co do rozmiaru to chyba 06 będą ok?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja zawsze będę się upierał że 2 bary to takie optimum w porywach 3,5bar ujdzie,tak zawsze stosowałam i nienarzekam a i najniższe ciśnienia jakie stosowałam to 1,8bara 

Tylko ja mam 7 otworowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26
46 minut temu, piotrdd napisał:

Co to znaczy otworowy, chodzi ci o strumień do tyłu czy strumień do dołu pionowo 

 

Ja się już nałuczyłem że to bez różnicy jakich stosujemy ważne aby umieć nimi stosować rsm, no i nie mają prawa pienić rsm takie odrazu odpadają 

Chodzi mi o 7-otworowe Staben z strumieniami do tyłu bo takowe użytkuję 16 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

@ursusek902 tak z ciekawości to kryzy jakie masz plastikowe czy z stali nierdzewnej i jak wyglonda ich zużycie 

Po tym czasie, były wymieniane 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

W końcówkach Staben kryzy są ze stali nierdzewnej, obecne mam od 2013 roku, jeszcze różnicy podczas próby wodnej nie ma, więc jeszcze się nie rozkalibrowały. Średnio 20-25t rocznie rozlewam, z tym że używam różnych kryz: 0,8; 1; 1,2; 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Ja także stabena z agroplatu 7 otworowe, kryza 1.2 bodajże. Ciśnienie 1.5-2, problemu nie ma. Jak dla mnie dla początkujących super kołpaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Nie wiem co ludzie widzą w wachlarzowych końcówkach. Przez 16 lat tylko raz lekko przypaliłem liście w pszenicy w 2016 roku, ale lałem na flagowy w słońce i 23 stopnie. Do tego można łatwo zmieniać kryzy co pozwala na szeroki zakres dawek i prędkości roboczych. Nigdy efektu zebry nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A stosowałeś kiedyś wachlarzowe?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli porównania nie masz. Szkoda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Wachlarzowy o tyle lepszy że bardziej równomiernie pokrywa pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

W zeszłym roku w Kielcach rozmawiałem z gościem z Agroplast-u i przymierzali się do robienia podobnych do lechlera dysz ale z tego co powiedział w testach wyszło im że nie wiele wnoszą względem kołpaków a koszt produkcji dużo wyższy. Zresztą można popatrzeć na doświadczenia które robią z którąś akademią, na razie był to pierwszy rok ale mają być robione powtórzenia. Wyszło im że gorszy plon był tylko przylaniu od I razu wężami a tak to istotnych różnic nie było.

Ja osobiście lałem kołpakami a teraz dyszami i uważam że na małe areały kołpak jest najoptymalniejszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Tylko RSM to nie oprysk, nie musi być idealnie pokryte, bo to nie działa przez liście tylko przez korzenie. W 7-otworowych kołpakach jest wystarczająca równomierność, chyba że dasz za małe ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli co, lepiej wybrać wielootworowe?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
47 minut temu, ursusek902 napisał:

Tylko RSM to nie oprysk, nie musi być idealnie pokryte, bo to nie działa przez liście tylko przez korzenie. W 7-otworowych kołpakach jest wystarczająca równomierność, chyba że dasz za małe ciśnienie.

Rozlewam w burakach i powiem że na roli widać idealnie że pokrycie jest równomierne  warunek jest jeden odpowiednią wysokość prowadzenia belki w końcówkach 7 otworowy, jedyni co do tych końcówek mam że ten rant co trzyma kryzy jet za wąski i jak raz zacią mi się zawór i ciśnienie skoczyło do 15bar to wepchało mi kryzy w 2  końcówkach do środka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam wachlarzowe po ok 12zł/szt więc późniejszy ich zakup byłbh dużo mniej korzystny.

Zawsze mi się wydawało, że wachlarzlwe są lepsze a teraz zgłupiałem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
49 minut temu, Kula07 napisał:

Czyli co, lepiej wybrać wielootworowe?

Pytanie czy jesteś w stanie tyle zapłacić za większą krople i trochę mniejsze ryzyko poparzenia chcąc pracować przyjemnie musiał byś mieć Lechlery FD 04-07 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj