Alchemik

Problem z hydrauliką - ładowarka na JUMZie

Polecane posty

Alchemik    444

W czasie pracy ładowarką, gdy pociągniemy za dźwignię, żeby podnieść  ramię, lub ładowarkę na "łapach" w pierwszym momencie zamiast unoszenia to mamy gwałtowne opadanie kilka cm w dół  ( z 1000kg w łyżce podejrzewam że obecnie mogłaby się ładowarka przewrócić przy maksymalnym wysięgu, a przy ładowaniu normalnych ładunków przedni lemiesz odrywa się na moment od ziemi.... )

ładowarka jak kolegi zwc18 z forum:

jumz_6km_rolniczy_l_62610378a90936cc2927

schemat hydrauliki na 95% jak tu:

schemat

Problem się nasila z biegiem czasu, mimo, że pracuje sporadycznie.  Ramiona same nie opadają - 500kg można za zgaszonym silniku zostawić na kilka godzin, minimalnie opadnie, ruchy ramion przy pracy są dosyć szybkie, czasami silnik nawet pracuje na za niskich obrotach ze względu na szybkie ruchy ramion.

Gdzie szukać przyczyny?

- zatrzaski hydrauliczne przy siłownikach?

- rozdzielacz (który?)

- zawory przelewowe, bezpieczeństwa w rozdzielaczach?

- zawór łączący pompy zasilające przy rozdzielaczu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pewnie są zamontowane rozdzielacze niebieskie podróbka Hydrosila. U nas w Białej jest to samo. Pomogło rozdzielenie układu na osobne pompy i rozdzielacze. Ja myślę że te rozdzielacze niezbyt dobrze współpracują z tym zaworem łączącym przepływ oleju.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

To może być to, bo poprzedni właściciel zamontował górny rozdzielacz niebieski....

Na początku były lekkie szarpnięcia, ale robi się coraz gorzej,

Dolny wygląda na sporo starszy.

Obecnie są chyba  (nie mam dostępu) P80 3.1.444 i P80 3.2.444

Jak kolega pozmieniał połączenie rozdzielaczy?

Te niebieskie rozdzielacze osobno (chyba nie mogą pracować osobno, lub jeden z nich?- ale może się mylę)?

Czy zupełnie inne rozdzielacze i pompy osobno do każdego?

Jeśli tak, to rozdzielacze o jakich numerach?

Przy okazji co oznaczają  cyfry za wydajnością (P80) i jaki to ma wpływ na łączenie rozdzielaczy (które mogą pracować samodzielnie?)- kojarzę część mówi o pozycjach i czy są zatrzaski itp.

Np.

P80 3.1.444

P    - rozdzielacz

80   - przepływ l/min

3      - ciśnienie nom 16 max 20MPa

1      -  ???      typ pracy??    - 4 pod regulator siłowy?

444  - typ poszczególnych sekcji

 

Tu jakaś rozpiska, ale mam problemy z językiem:

rozdzielacze

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jak zawory nie trzymają to nic nie pomoże regulacja, ogólnie rozdzielacze w Białoruśkach są strasznie dobite. Już lepiej dać taki tylko w wersji 80l. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7317970707


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz248
      Czy wiecie gdzie znajdę w koparce jumz nr ramy , wersja z budowlana z okrągła kabiną
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj