Zaloguj się, aby obserwować  
czeq

Claas Matador sieczkarnia

Polecane posty

czeq    0

Witam , posiadam Claas-a Matadora Standard którego kupiłem w poprzednim sezonie, wszystko spisuje się bez większych problemow jednak nie posiadam do niego sieczkarni. Jako, że mam dostęp do sieczkarni wągrowieckiej od bizona Z0-56 wykonałem identyczną(wszystko elegancko pasuje ) i natknąłem się na problem, nie wiem skąd przenosić na nią napęd :) podpięcie się bezpośrednio pod silnik nie będzie chyba zbyt dobre bo będzie obciążać go zbytnio przy rozruchu :) zastosować jakieś dodatkowe sprzęgło? przekładnie? użytkowników posiadających lub mających styczność z Matadorami proszę o pomoc,sam nie wiem jak to wszystko wygląda w oryginale, może ktoś mógłby zrobić zdjęcie na którym widoczny będzie napęd sieczkarni. Za dobre rady, zdjęcia z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja mam standarda z sieczkarnią.Napęd jest prosto z silnika a po drodze jest jeszcze sprzęgło.Jak chcesz to moge zrobic zdjęcie jak to wygląda tylko ze to sprzegło mam w tej chwili wyjęte z kombajnu bo musze je rozkręcić najwyzej jak chcesz moge Ci zrobic oddzielne zdjęcie kombajnu i tego sprzegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Dziękuję za odpowiedź :) bardzo by mi pomogły te zdjęcia, zarówno kombajnu od strony napędu sieczkarni jak i sprzęgła. A to jest fabryczna sieczkarnia czy po modyfikacjach? Nie orientuje się kolega czy można dokupić gdzieś te sprzęgło i jaka była by jego cena w przybliżeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Sieczkarnia to nie wiem czy jest oryginalna ja go juz z nią kupiłem ale wygląda jakby była oryginalna raczej:) Takie sprzegło to raczej chyba bedzie cięzko kupić:) ale myśle ze na jakis składach z używanymi czesciami moze by takie cos dostał.Ja jeszcze jej nie używałem bo matadora kupiłem w tamtym roku po żniwach ale wydaje mi sie ze on i bez sprzegła by raczej chyba zapalił z nia bez wiekszych problemów.Fotki zrobie jutro rano tylko podeślij mi meila.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj