1989piotr1989

Kaczki Pekin gryzą się wzajemnie. Proszę o pomoc.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam serdecznie.

 

Posiadam Kaczki Pekinki. Mam pierwszy raz kaczki dlatego pytam. Posiadam 10 sztuk. Niby wszystko dobrze. Najpierw dostawali pasze kupną tą dla kaczek. Teraz daje im pszenice z przężytem. No i oczywiscie zielone bo mają i wybieg i mogą chodzić po ogrodach. Do tego teraz już daje zawsze im trochę żwiru niby się daje żeby skubały. 

 

A te kaczki się podziobują. Nie wszystkie ale są 2 czy 3 kaczki które dziobią inne i to tak mocno że wyrywają piura i ciągle im leci krew. Dziś to już jedną tak podziobały że do mięsa ma krew. Głównie tylko 2 kaczki do takiego stopnia ich dziobią no ale to problem jest. Jest w tym roku tak ciepło i nie chce żeby im się to psuło. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Zefir napisał:

Zboże gnieciesz lub mielisz czy całe ziarnka ?

Witam mam przenice z przenżytem od znajomego i ją podaje całą. Do tego daje odręby bo mi znajomy zmielił. No i oczywiscie mają zielone + rzucam im takie rzeczy jak pomidory, ogórki bo wcinają to ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Powtórzę jeszcze raz, zeszlifuj dzioby. Mieliśmy taką samą sytuację i poskutkowało


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bartek933 napisał:

Powtórzę jeszcze raz, zeszlifuj dzioby. Mieliśmy taką samą sytuację i poskutkowało

No rozumiem tylko czy u mnie to coś da bo te 2 kaczki nie dziobią tak. Że dziobią inne kaczki dziobami. Tylko dziobami wyrywają ich pióra i je jedzą. To zeszlifowanie dziobów cos da? Przecież calego nie zeszlifuje. A jak zeszlifuje trochę to itak bd mogły pióra im wyrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nmu też mieliśmy dwie ofiary w stadzie, wszystkim dzioby przyszlifowalismy i spokój


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartek933 napisał:

Nmu też mieliśmy dwie ofiary w stadzie, wszystkim dzioby przyszlifowalismy i spokój

No ok to podszlifuje a może pan jeszcze powiedzieć czym najlepiej szlifowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Żaden Pan, Bartek. My robiliśmy to na szlifierce stołowej, tzn z dwoma kamieniami do szlifowania. Lekko górną część i wystarczyło.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Jeśli podjaesz ziarno całe kaczkom to tak samo jak byś jego nie podawał gdyż one go nie pogryzą a żołądek całego nie wchłonie i na pewno jest oddawane  z kałem staraj się zmielić ziarno to też może pomóc . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj