wiesiekkaciak

Felgi do C328 na tył - nowe czy używane?

Polecane posty

Panowie, mam dylemat. Kupiłem używane felgi do C328 (bez gwiazd), które pasowało by wypiaskować i pomalować, żeby jakoś przyzwoicie wyglądały. Tyle że nowe w pobliskim sklepie idzie już kupić za 270 zł szt; wychodzi mi tu 140 zł różnicy na dwóch felgach. I teraz się zastanawiam czy warto  się bawić w odnawianie tamtych? Jaka jest trwałość tych nowych, jeślibym kupił nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Sam musisz ocenić, nie wiem czy widziałeś w sklepie te nowe felgi jeśli tak to na miejscu sam ocenisz co to jest warte, podstawowa sprawa, to czy te stare  obręcze są pełne czy nitowane, bo te nowe to raczej będą pełne, te stare nitowane lubiły pękać, a nie zapominaj o śrubach które też tanie nie będą, ja bym wzioł nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare kupione są nitowane, nowe są pełne. Gwiazdy i śruby pójdą te co aktualnie mam na ciapku. A co do pękania to nic nie zauważyłem, ani na tych co na ciągniku, ani na kupionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

A te co kupiłeś to co z nimi zrobisz jak kupisz nowe? Dla mnie temat prosty, kupiłeś , więc masz, i po temacie, zastanawiać się trzeba było wcześniej, jak nie kupiłeś jeszcze tych używek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
No w sumie wielki brat dobrze mówi. Teraz to zakładaj stare i tyle. Kupisz nowe, a starych nikt ci nie odkupi i kasę wydasz dwa razy niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
he he powodzenia z nowymi i za te pieniądze ;) chiński chłam, widzialem je i za darmo nie chce. nitowane pękają hm, 36 lat. ciapek i ile się naciągał rzeczy to masakra a nic się nie działo, obciazona na maksa że przód odrywało a nic nie pękło koledzy, może jak stała na deszczu to woda zrobiła swoje i nity zardzewiały już i z tad takie coś ale napewno blacha jest grubsza na starych kolego, daj do piaskowania i już maluj i zakładaj, a jak nie wierzysz zważ stara i nowa to zobaczysz jaka różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to nie rozumiem to odnowienie starych prawie tyle kosztuje co nowe, a jak masz felgi na tym ciapku to co Ci nowe? Co do pękania w moim ciapku obie felgi pękły ale ta blacha w tych zagięciach w których są znitowane, no ale wiek robił swoje a z zewnątrz wcale nie wyglądały na skorodowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bratrolnika napisał:

W szwagrowej c328 to rant zgnił że opona zaczęła z felgi spadać

No ja właśnie dlatego chcę zmienić, bo mi też na połowie obwodu felgi rantu ubyło. A skoro znalazłem dwie w dobrej cenie to grzech nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

No ale już kupiłeś używane, tak? Dobrze rozumiem? Więc nad czym się tu zastanawiać teraz, że może jednak nowe byłyby lepsze, masz jakie masz i zakładaj, tyle w temacie. Czy nowe czy używane był czas myśleć jak jeszcze żadnych nie miałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
7 godzin temu, zetorlublin7341 napisał:

he he powodzenia z nowymi i za te pieniądze ;) chiński chłam, widzialem je i za darmo nie chce. nitowane pękają hm, 36 lat. ciapek i ile się naciągał rzeczy to masakra a nic się nie działo, obciazona na maksa że przód odrywało a nic nie pękło koledzy, może jak stała na deszczu to woda zrobiła swoje i nity zardzewiały już i z tad takie coś ale napewno blacha jest grubsza na starych kolego, daj do piaskowania i już maluj i zakładaj, a jak nie wierzysz zważ stara i nowa to zobaczysz jaka różnica jest

To po co produkują te felgi skoro stare są tak dobre że się nie niszczą? I dlaczego nie produkują ich z ołowiu który jest sporo cięższy niż stal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Misiek , zmień już dzisiaj napój . Ołowiane - dobre , dobre :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ołów, uran, co jeden to lepszy. Kurde panowie odstawcie to zioło... :D

6 godzin temu, bears napisał:

dlaczego nie produkują ich z ołowiu

Bo ołów jest zbyt miękki. Życzę powodzenia w jeździe na felgach z ołowiu... 9_9

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1991Mateusz
      Witam. Mam pytanie czy do przyczepy thk 5 da sie założyć felgi tir 19,5 cala ? 
    • Przez restrukturyzacja2016
      Hej, ciągnik (MF 3060) pilnie potrzebuje wymiany ogumienia. Wiem, że był już takie tematy, ale ten będzie wyjątkowy.
      Stwierdziłem, że felgi - zarówno na przodzie jak i na tyle - są większe niż oryginalne. 
      Mowa jest o R38 z tyłu oraz R28 z przodu.
      Nie wiem, dlaczego są one inne niż powinny być, ale pytanie brzmi :
      Jakie ogumienie mogę zakupić? Nie ukrywam, że chciałbym coś szerszego niż mam.
      W chwili obecnej są 15.5 R38 z tyłu i 320/70 R28 z przodu. Wiem, że oryginalne powinny mieć numery 18.4-30 oraz 12.4-24.
      Czy mam szukać takie jak pasują na moje felgi? Czy może takie jak pisze na stronie, że powinny w nim być. Jakie ma to znaczenie? W jakich cenach będzie coś z "środkowej półki"? Na przód przydałyby się jakieś konkretniejsze, bo będą musiały znosić ciężary dźwigane turem. Oczywiście, wystarczą diagonalne.
    • Przez crystal169
      Witam, posiadam kombajn New holland tc 56 od nowości tj od 2009 roku.
      W tym roku chciałem obrócić noże w rozdrabniaczu słomy ponieważ już są dość wytępione, a z drugiej strony nic. Okazało się jednak że 2 skrajne noże nie dadzą się obrócić ze względu na śrubę którą są przykręcone. Tej śruby po prostu nie da się wyjąć bez większego rozbierania blach sieczkarni, i teraz moje pytanie czy ktoś obracał te nożei miał taki problem, czy może jakiś sposób jest a ja go po prostu nie widzę.
    • Przez Kolo12
      Witam mam prośbę a mianowicie proszę o zdjęcia tylnej szyby w renault szyba łamana a dokładniej chodzi mi o zdjęcia zamka tych pętówka co szybę odwracają i mocowań z tym związanych
    • Przez Narko
      Witam. Zwracam sie do Was z prosba o zwymiarowanie tylnej felgi… srednica otworu piasty oraz rozstaw szpilek…. na necie nie znalazlem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj