1989piotr1989

Kupiłem brojlery i nie wiem co to za kury.

Polecane posty

Witam serdecznie kupiłem kury brojlery. Tu u mnie w kujawsko pomorskim od pewnej fermy, Zachwalali jak nic to wziąłem a że brałem pierwszy raz w życiu kury to raczej się dałem oszukać. 

Do rzeczy kupiłem brojlery. Na google z góry na dół blojlery białe ale koleś z fermy powiedział że ma blojlery brązowe.

No to kupiłem takie a że się nie znałem myślałem że wszystko dobrze. Niestety na bank to nie brojlery. Kupiłem je to oni twierdzili że są to już 3 tygodniowe blojlery a kupowałem je 25 czerwca. Do tego kupowałem specjalną pasze dla blojlerów a one urosły mało co. I do tego są bodaj to 2 rodzaje kur. Jedne mają duży czerwony grzebień i pod dziobem takie czerwone pultynki jak indyk czy perliczka. A część jest troche miejszych od tamtych i mają jasne grzebienie i to takie małe. Poniżej zdjęcia.   Potrafi ktoś napisać co to za kury bo mi już ręce opadają.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Mam te "brojlery " .To jest raczej jakaś rasa dużego  drobiu , służąca do hodowli brojlera .Kogut osiąga max 3 kg w 4 msc życia , niestety pierś jest mała, a udo długie i nie tak mięsiste jak u brojlerów . Kurki na szczęście dość dobrze się niosą i to najlepszy z  tego pożytek .

Zakup okazał się pomyłką , a nazywanie tego brojlerem, oszustwem .  

Z Rebo Z taki brojler , jak z osła -ogier , lub z koziej dopy , klarnet 

 

Edytowano przez scoffer
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aak604    70
dobrze ze nie musiałeś koni kupować bo pewnie gesi byś przywiózł :) ....nie mogłem się powstrzymać.
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, scoffer napisał:

Mam te "brojlery " .To jest raczej jakaś rasa dużego  drobiu , służąca do hodowli brojlera .Kogut osiąga max 3 kg w 4 msc życia , niestety pierś jest mała, a udo długie i nie tak mięsiste jak u brojlerów . Kurki na szczęście dość dobrze się niosą i to najlepszy z  tego pożytek .

Zakup okazał się pomyłką , a nazywanie tego brojlerem, oszustwem .  

Z Rebo Z taki brojler , jak z osła -ogier , lub z koziej dopy , klarnet 

 

Czemu tak twierdzisz,przecież od początku było wiadomo że ta rasa to jest coś pośredniego między brojlerem a typową kurą ogólno  użytkową , a jakość idealna na rosół,jest to ponoć rasa syntetyczna,czyli bezpłodna,coś w stylu kaczki mullard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@aak604 bardzo śmieszne :) kupowałem pierwszy raz w życiu bo postanowiłem dla siebie trzymać jak kurnik mam stać pusty.

@scoffer @ursus-moc @ws71 @Aktis @jonek98

Bardzo państwu dziękuję za odpowiedzi. Ale raczej to nie nioski też tak myślałem dziś odezwał się właściciel fermy bo mu napisałem że go opiszę jakie myki robi.

Jest to niby brojler brązowy nazwa ( Kurczak zagrodow) powiedział ze on rośnie dłużej ale mięso jest smaczniejsze. Tak mi dziś powiedział. No i by to się zgadzało z tym co pisze Pan @ws71 .

 

Mam nadzieje że nie ściemnia on i mówi prawdę a nie że potem okażą się to nioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Mówi prawdę,zwróć uwagę na nogi mają bardzo grube i mocnej budowy typowe cechy tej rasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tuszka z dzisiaj, Kogut 3 msc od zakupu  i racja , na rosół idealna , mięso ciemne , smaczne jak z dzikiego ptaka . 

IMG_20180730_205602.jpg

IMG_20180730_205618.jpg

Edytowano przez scoffer
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Gościu zmień se koszulkę na Polska myśląca a potem bierz się za hodowle kur .Z ciebie to chyba drobiarz wyklęty👎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
4 godziny temu, aak604 napisał:

dobrze ze nie musiałeś koni kupować bo pewnie gesi byś przywiózł :) ....nie mogłem się powstrzymać.

Może i racja, ale jakbym osła poszukiwał, to lepiej żebyśmy na jednym targu nie byli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukraina. Mieso drobiowe, filet z piersi kurczaka 6 zl/kg, skrzydla 5 zl, udka 4 zl, cwiartka 3 zl, zoladki 3 zl, watroby 2,5 zl. Zaklady drobiarsko-miesne. Produkujemy swieze i mrozone mieso z kurczaka, gesi, kaczki, indykow, przepiorek. Maksymalna zdolnosc produkcyjna wynosi 570tys.ton rocznie. 3 duze zaklady hodowli uboju brojlerow, 2 wylegarni pisklat + ok.370tys.ha gruntow rolnych w uprawie, wlasna produkcja paszy kombikarmow z kukurydzy, nasion slonecznika, zaklady rozbioru drobiu dla sieci handlowych itp. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez uszyniak13
      Dzień dobry wszystkim. Jestem nowym użytkownikiem forum. Ostatnio zaniepokoiłem się moimi kurami, więc postanowiłem zadać pytania jakie mnie nurtują tutaj na forum. Jakiś czas temu u jednej z moich kurek zauważyłem spuchnięte oko. Szukałem w internecie co to może oznaczać ale nie znalazłem nic co by się w 100% zgadzało. Oko puchło a na nim zbierała się ropka. Przemywałem jej oko rumiankiem lecz nic to nie dawało. Myślałem, że kura uszkodziła sobie oko mechanicznie. Może o coś uderzyła lub dziobnęła ją inna kura . Niestety kurka nie przeżyła. Od tamtej pory minęło trochę czasu i ostatnio zauważyłem, że bardzo podobna dolegliwość doskwiera kolejnej z nich. Kura wyraźnie oddziela się od stada, chowa się jakby szukała miejsca gdzie mogłaby umrzeć. Widać też, że jest chudsza od pozostałych. Martwię się o nią. Czy możliwe, że może któraś kura jest agresywna i atakuje pozostałe (chociaż nie zauważyłem) lub kogut może je tak dziobać? Czy może to jednak jakaś choroba skoro to drugi przypadek? Zamieszczam zdjęcia chorej kury. Fakt, że u tej kury tej ropy aż tak nie widać. Poprzednia miała całe oko w ropie a później zrobił jej się taki strupek. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
       


    • Gość ROTODISEL
      Przez Gość ROTODISEL
      Mam pytanie- na tabliczce jest wbite i240obr/min a wałek wom ma 540  czy mogę podłaczyć bezpośrednio dowalając jedynie więcej obrotów śilnika i niebawic sie w przekładnie pasowe?dodam pompa nowa z deklami na wlotach zalana olejem leżała od 90tych w magazynie plomby i fabryczna farba nawet na kole pasowym.Prosze o porady
    • Przez ktomek154
      cześć, mam w planach budowę kurnika dla brojlerów. Na początku jednak chciałbym zapoznać się z tym tematem. Można przerobić starą chlewnie na kurnik? wymiary 12 na 40 metrów. da radę to przerobić w miarę tanich pieniądzach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj