Skocz do zawartości

Polecane posty

ROTODISEL    21
Napisano (edytowany)

Mam pytanie- na tabliczce jest wbite i240obr/min a wałek wom ma 540  czy mogę podłaczyć bezpośrednio dowalając jedynie więcej obrotów śilnika i niebawic sie w przekładnie pasowe?dodam pompa nowa z deklami na wlotach zalana olejem leżała od 90tych w magazynie plomby i fabryczna farba nawet na kole pasowym.Prosze o porady

Edytowano przez ROTODISEL

Roto

zetorki12    4625

Ma 540 przy określonych obrotach .  Obroty niższe i będzie 240 .  Pewno tak ok 800 i nic nie trzeba kombinować . Tak sądzę .

ZETOR TEAM

Sean    1036

Oczywiście że mniejsze obroty silnika żeby było te 240 obr. wałka.     :D   ten mnie rozbawił z tą przekładnią.    xD

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Wiadomość z agroFakt.pl

ROTODISEL    21

też tak myślałem ale nie byłem pewny dzięki za radę nie będę  kombinował z pasowymi bo mam zgrabna solidną planetarna od wiertnicy górniczej ale dużo zabawy tokarka wielowypust spawanie i osiowanie do wałka pompy dużo roboty, a tak tylko akcja wałek pompy + wielowypust ręsztę ewentualnych  odchylen w ośi zniweluje WOM

Roto

Sean    1036

No chyba nie myślałeś beczką pompować z przekładnią przy 2000 obr. silnika.    :D

STEPHEN KING

Sean    1036

Jakbyś dał przez przekładnie to byś musiał dać 2000 obroty silnika żeby wyciągnąć te 240 obr. wałka, tylko po co tak piłować silnik.

STEPHEN KING

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Ambitny657
      witam, kupię nowa prasę do 80 tys brutto? będzie robić sianokiszonkę oraz słomę, nie chce stałokomorowej. wie ktoś coś ?
    • Przez general2381
      Witam. 
      Przymierzam się do zakupu pompy do studni kręgowej (średnica 1m) jaką mam w ogrodzie.
      Nie wie na jaką się zdecydować. Lustro wody jest na wysokości 1m a dno na ok 5m.
      Obecnie mam plastikową pływakową , według producenta wys. podnoszenia maks jest 11m- nie daje rady
      Potrzebuje pompy głównie do podlewania warzywniaka, który jest ok 50m od studni -   spadek terenu +20 stopni. Czasem do podlewania warzyw wykorzystuję studnię sąsiada, która jest 20m dalej.
    • Przez gregory-5000
      Sprzedam pompę próżniową Fullwood AMBASSADOR. 2szt.
      Pompy pochodzą ze zlikwidowanego gospodarstwa rolnego. Posiadam 2 szt. Jedna była używana rok czasu. Druga używana około 10 lat , ale też jest sprawna - została wymieniona profilaktycznie. Świebodzin, woj lubuskie , tel. 602554693.  3900PLN za 2 szt.

• Przez Krystian6830
      Czy znacie może ceny nowej prasy 
      New Holland roll Belt 150 
      Czy może ktoś posiada taką prasę i mógłby wyrazić swoją opinię na jej temat ?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi !!!

• Przez Mikua
      Jakiś czas temu kupiłem nowa głowice, niby oryginalna, nr na boku nabite, po jej założeniu ( przy starej ułamał się narożnik przy dokręcaniu) rusek zaczął inaczej pracować, nie miał az takiej mocy, wolno wkręcał się na obroty, dopiero teraz przy kapitalnym remoncie okazało sie ze w nowej głowicy za mało wystaje końcówka, widać to na zdjeciach,  i teraz pytanie, czy sa jakiej dłuższe końcówki? miał ktoś taki przypadek? wymieniał ktoś z was głowice i sprawdzał jak wystaje ? pierw padło na 2 podkładki pod wtryskiem, jednak jest jedna. wada fabryczna? może ma ktoś sprawdzonego dostawce? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.