Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. 

Ostatnio pojawił się u mnie dość uciążliwy problem z blokowaniem się hamulca zasadniczego w prawym kole.

Gdy nacisnę na pedał hamulca koło natychmiast zostaje zahamowane i zablokowane i muszę cofnąć nieco do tyłu aby się odblokowało.

Wszystko zostało rozebrane wyczyszczone sprawdzone i zamontowane jeszcze raz i brak poprawy.

Części wyglądają niemal jak nowe ( przynajmniej tak mi się wydaje..... ) , nic nie jest zardzewiałe ani dołki na śruty ani same śruty nic  nie wyglądają na zużyte.

Wstawiona jedna nowa tarcza bo dwie nowe się nie mieszczą, są nieznacznie grubsze od oryginalnych i brakuje miejsca na pracę rozpieraka.

Dodatkowo nie raz czuć pracę hamulca po mniej więcej wciśnięciu pedału hamulca na ok 5 cm i już hamuje a nie raz trzeba wcisnąć niemal do podłogi i to już jest dla mnie naprawdę zagadka.

Proszę o pomoc bo już raz mi się prawie ciągnik przewrócił jak musiałem nagle schamować na ulicy i jedno koło się zablokowało.

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów. 

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

LTZ55a    84

Też kiedyś się szarpałem z rozpierakiem prawego koła. Czyszczony, smarowany i dalej blokowało. Zamieniłem z rozpierakiem z ręcznego i gra.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362 - tak to mtz .... 952.2 :) LTZ55a - rzeczywiscie z tymi rozpierakami ..... nie wpadlem na to dziękuję za podpowiedz zaraz sie biore do roboty .....

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

hemi    17

tylko w 952 nie zamienisz, od ręcznego jest mniejszy.

tak racja ..... zapalony do pracy nowym pomyslem rozkrecilem i cóż...... skerecilem z powrotem tak jak bylo .... jutro lub po jutrze jade do sklepu po nowy rozpierak bo chyba inaczej nie zalatwie tego problemu .
  • Haha 1

kali2107    108
klinuje się ta metalowa tarcza w obudowie. musisz naspawac te dłuższe prowadnice żeby nie klinowalo w obudowie i będą hamulce jak w samochodzie. ja w 1221 dopiero za 4 remontem hamulcow doszedłem o co kaman
tarcza z rozpierakami

U mnie nie ma zadnej metalowej tarczy..... jest hmmmm obudowa korpusu potem tarcza - rozpierak - druga tarcza i obudowa hamulca roboczego ..... wsio

kali2107    108
hmm z aplikacji nie umiem foto wstawić. być może masz trochę inne hamulce niż ja a ta część nazywa się dokładnie " Tarcza dociskowa pośrednia" i ona klinowala u mnie w bebnie. zobacz czy tarcze przesuwają się lekko po wałku

tak przesuwaja sie swobodnie i wystarczy lekko skrzywic tarcze hamulcowa aby sie zaklinowala na wieloklinie ..... ale rozpierak ma miejsca na swoja prace ok 3 mm tyle zostaje po zlozeniu calego hamulca.

TomaszStach    84
Napisano (edytowany)

Są hamulce dwu i trzytarczowe. I właśnie w trzytarczowych jest tarcza pośrednia. 

Edytowano przez TomaszStach

mani51    145
Mnie to też ostatnio dopadło i trochę mnie drażni. Najgorzej jak jadę z pełną przyczepą i złapie przed krzyżówką to drze oponę dopóki się nie zatrzyma. Czytałem o tym sporo i nikt jeszcze lekarstwa nie znalazł poza dokładnym czyszczeniem, co jak widac nie zawsze pomaga.
  • Thanks 1

TomaszStach    84

Ja mam tak, że mogę stanąć na pedale i nie hamuje, a czasem dotknę lekko nogą i pedały uciekają spod buta, a koła momentalnie zablokowane. Wsteczny, tarcze puszczą i znów można jechać. Jak to rozebrałem, to dwie tarcze są jak nowe, a trzecia to sama blacha została. Trochę pomogła wymiana sprężyn, ale na krótko. 

LTZ55a    84

U mnie parę lat temu zawsze blokowało prawe koło. Jebut i szoruje po asfalcie. Wymienili my rozpierak i tarcze na nowe. Przez 2 lata było lux, potem pojawiła się taka przypadłość, że zimą rozpierak prawego koła nie odbija i też muszę cofnąć, żeby odbił, to zaraz ludzie się patrzą, co łon robi.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

zbyszekbrzuze    206
Ja na taką przypadłość szlifuję gniazda kulek, żeby nie miały wyczuwalnych pod palcem nierówności, często to pomaga, no ale teraz u siebie wymieniłem na oryginał Belarus i zobaczymy w żniwa co będzie się działo.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Ja tez wytarłem papierkiem na gładziutko :) ponad to zeszlifowałem nieco występy na rozpieraku i zaokrągliłem brzegi bo zauważyłem że w niektórych miejscach są nawet jakieś wyrwy i ubytki w metalu i tak samo w obudowie hamulca szlifowałem miejsca w ktorych te występy rozpieraka sie stykają ze sobą.... Jutro zobacze czy cos pomoglo ..... a jak nie to trzeba będzie kupić nowe.

zbyszekbrzuze    206
Jaki papier? Na gniazda tylko multiszlifierka z kulistą końcówką

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Ja tylko przetarłem pipierkiem 120 same te rowki w których kulki się poruszają żeby było ładnie równiotko i bez śladów rdzy i innego syfu ..... puki co jeżdżę i jest dobrze .... zobaczymy jak długo .......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Scappy
      Witam . Które wieszaki są wytrzymalsze ? Te z korbką czy te ze śruba rzymską? Muszę wymienić oba wieszaki i zastanawiam się czy warto dołożyć te 70 zł na te z korbką. A wydać 180 zł na coś co miało by sie rozpaść to mi się nie uśmiecha .
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam.
      Pytanie w mtz 952.3 pojawił się tak jakby wyciek diesla spod świecy żarowej. Możliwe to jest? Co może być walnięte?
      na razie brudzi po prostu ale chcę to usunąć jak najszybciej. Pierwszy cylinder.
    • Przez pysz
      Wymieniłem pompę rozdzielacz i regulator siłowy na nowe i chwile działało a teraz opada i podczas opadania słychać takie pukanie dosyć głośne z okolic jakby tego regulatora silowego lub tłoka podnosnika. Ma ktoś może jakiś pomysł ?
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
    • Przez tepe71
      Witam
      Czasem nie można wyłączyć świateł, świecą nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Dodatkowo czasem też włącza się alarm na słupku, miga jakiś nie zrozumiały komunikat. Po włączeniu świateł gaśnie cały wyświetlacz i cichnie brzęczyk.
      Może ktoś ma pomysł co to się wyrabia?

p.s. Chętnie kupię schemat elektryczny do tego ciągnika.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.