piozz

Susza 2018

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
14 minut temu, Bananek napisał:

a co mi po kredycie? wolalbym umorzenie krusu albo podatku gruntowego

Będzie  pomoc  do ha  ale tam gdzie największe  straty. Limit 30%   strat w gosp  był zmieniony już w 2016  roku. Ci co mieli do 30%  dostawali z De minimis  ci powyżej  z kasy rządowej. W  zeszłym  roku przy pomocy po nawałnicy  nie miało znaczenia poziom strat  w gosp ogółem 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Bananek napisał:

a co mi po kredycie? wolalbym umorzenie krusu albo podatku gruntowego

Jak Ci KRUS umorzą to potem mogą emeryturę Ci umorzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
nie emeryture tylko jalmuzne. jak patrze ile dostaja moi rodzice to mi sie plakac chce. tyle czasu placili skladki, podatki, pracowali ponad sile a teraz dostaja 900zl co ledwie ma leki starcza. idzcie z taka godna emerytura. a mieszczuchy, co siedzialy za biurkiem dostaja nieraz 3 razy tyle. gdzie tu sprawiedliwosc? na tej suszy tez najbardziej skorzystaja biurkowi. bo komisja nie bedzie skladala sie z rolnikow tylko z kolesiow jak zwykle. i pewnie dotacje dostana znajomki i krzykacze.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Takie to już  jest  życie  że wygrywają  osobniki   sprytniejsze  zaradniejsze  i  ze znajomościami  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
ale ci co za biurkiem siedza i wielcy miastowi to ci powiedza"tobie unia daje albo ty spisz a tobie rosnie" itp itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
19 minut temu, Bananek napisał:

nie emeryture tylko jalmuzne. jak patrze ile dostaja moi rodzice to mi sie plakac chce. tyle czasu placili skladki, podatki, pracowali ponad sile a teraz dostaja 900zl co ledwie ma leki starcza. idzcie z taka godna emerytura. a mieszczuchy, co siedzialy za biurkiem dostaja nieraz 3 razy tyle. gdzie tu sprawiedliwosc? na tej suszy tez najbardziej skorzystaja biurkowi. bo komisja nie bedzie skladala sie z rolnikow tylko z kolesiow jak zwykle. i pewnie dotacje dostana znajomki i krzykacze.

Jestem rolnikiem ale pomyśl skoro płacisz składkę 120 na miesiąc a za takiego który siedzi za biurkiem trzeba zapłacić łącznie 1200 zł na miesiąc to co ty porównujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
1200, bo zus tez trzeba utrzymac. pensje, nagrody itp. krus tez organizuje duzo atrakcji czy to dzieciom czy seniorom za 10 krotnie mniejsze skladki. powinno sie zrownac skladki i emerytury. ale wtedy mieszczuchy wyszliby ma ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Ta albo rolnicy wyszliby z siebie płacąc 1200 co miesiąc. Mieszczuch jak nazwałeś żeby miał 3tys emerytury to musiał zarabiać miesięcznie coś koło 5-6 tysięcy. A ilu jest takich w naszym kraju? Garstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

zależy jak co sie komus ułoży wujek pracowal w budowlance jakos kroci nie zarabial zaraz po 50 przeszedł na wcześniejszą emeryture a teraz na normalna to bierze 2.7 tys . Ale temat nie o tym ja tam nie bede nic składał bo prawde mówiąc nie chce mi sie w tym go..ie babrac a i tak nic z tego


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
ja zlozylem. poprzednie lata bylo mozna skladac z powodu zlego przezimowania jeszcze wczesniej tez jakas kleska byla. ale ja nie skladalem. wszyscy sasiedzi dostali jak nie gotowke to umorzenia w podatkach choc sie nie nalezalo. nawet szacunkowi po polach nie chodzili. teraz chrzanie yo i tez skladam. wtedy chcialem byc uczciwy i dostawalem po dupie, w tym roku uwazam, ze i mi sie nalezy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie już 4 rok z rzędu klęska może znowu 1000 dadzą to jakoś się ten rok przeżyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czy te wnioski o szacowanie szkód są obowiązkowe do składania w gminie? jak nie złoże to komisja nie będzie zawracała mi gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
jak obowiazkowe? dostales jakies wezwanie? przeciez nie kazdego dotknela susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wojtek026 napisał:

czy te wnioski o szacowanie szkód są obowiązkowe do składania w gminie? jak nie złoże to komisja nie będzie zawracała mi gitary?

 Nie są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

Bananek napisał:

ja zlozylem. poprzednie lata bylo mozna skladac z powodu zlego przezimowania jeszcze wczesniej tez jakas kleska byla. ale ja nie skladalem. wszyscy sasiedzi dostali jak nie gotowke to umorzenia w podatkach choc sie nie nalezalo. nawet szacunkowi po polach nie chodzili. teraz chrzanie yo i tez skladam. wtedy chcialem byc uczciwy i dostawalem po dupie, w tym roku uwazam, ze i mi sie nalezy.

to u ciebie gmina przynajmniej dba o rolnika mojemu ojcu kiedys grad doszczetnie tyton stluk i nic nie dostał


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921

robi57362 napisał:

to u ciebie gmina przynajmniej dba o rolnika mojemu ojcu kiedys grad doszczetnie tyton stluk i nic nie dostał

a nie narzekam. i drogi robia i o rolnika dbaja i o dzieciaki i o rozrywke. dobry, mlody burmistrz to i sie dzieje w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, robi57362 napisał:

 

to u ciebie gmina przynajmniej dba o rolnika mojemu ojcu kiedys grad doszczetnie tyton stluk i nic nie dostał

Jak lokalnie tylko to nigdy nie było pomocy publicznej co najwyżej podatek wójt umorzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Panowie poruszę kwestie   produkcji zwierzęcej. Jeśli źle myślę niech mnie ktoś poprawi: masz bydło czy tam trzodę = nie występuje u cb susza.  Przecież jest takie cos jak kolumna 11 ( koszy poniesione z związku z wystąpieniem szkód ) w tamtym roku miałem 0 czemu? Może ktoś mi to wyjaśni na o co tu chodzi ?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

A jaką datę wpisaliście za rozpoczęcie zjawiska? U mnie ostatni deszcz 30l to na Wielkanoc spadł, można więc powiedzieć, że jak dotąd to cały sezon wegetacyjny smali...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, bambrzwlkp1 napisał:

Panowie poruszę kwestie   produkcji zwierzęcej. Jeśli źle myślę niech mnie ktoś poprawi: masz bydło czy tam trzodę = nie występuje u cb susza.  Przecież jest takie cos jak kolumna 11 ( koszy poniesione z związku z wystąpieniem szkód ) w tamtym roku miałem 0 czemu? Może ktoś mi to wyjaśni na o co tu chodzi ?

Nie wiem o czym piszesz w ogóle bo nie ma we wniosku żadnej 11 kolumny czy masz zwierzęta czy nie nie ma to znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Nie wiem o czym piszesz w ogóle bo nie ma we wniosku żadnej 11 kolumny czy masz zwierzęta czy nie nie ma to znaczenia

http://nowa.wladyslawow.pl/wp-content/uploads/Pliki PDF/susza - wniosek.pdf  

w produkcji zwierzęcej kolumna 11.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16921
duzo tego u was. u mnie 4 strony, z tego czesci nie wypelniamy bo to komisja oszacuje. widac kazda gmina robi to po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
u mnie jest tylko jedna kartka do wypelnienia z tabelka o stratach nastepna kartka odnosnie RODO oswiadczenie o danych osobowych i jak ktos ma zwierzeta to kolejna kartka z tabelą
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj