CaseMX120Power

Problem z napędem w Case MX

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem z przednim napędem w moim Case MX 120. Napęd działa tylko że na skręconych kołach coś lekko blokuje koła i słychać buczenie, trzeszczenie nie wiem jak to opisać. Satelity w kołach jak nowe. przekładnie zalałem nowym olejem. Co moze byc przyczyną?

Edytowano przez CaseMX120Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Masz problem z samoblokującym mechanizmem w różnicówce. Prawdopodobnie ślizgi na zwrotnicach dostały luzu i półośki za bardzo się wusuwają, albo za bardzo je wciska i albo za mocno dogniata tarczki albo za słabo. Musisz rozebrać cały mechanizm i zobaczyć co się dzieje. Jak luz bardzo duży na zwrotnicach, to mogły nawet kulki już przeskoczyć na sprzęgle. Ja proponuje zacząć od zniwelowania luzów na zwrotnicach. Jak nic nie pomoże, to wtedy rozebrać do mechanizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Ja stawiam na zły olej w moście bo to najczęstsza przyczyna, musi być 80w90LS na innym bedzie się tak działo jak wyżej opisano.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wałka atakującego jest dwuczęściowy. Część pierwsza powinna obracać  razem z wałkiem a cześć druga powinna stać w obudowie. Problem był w tym ze ta pierwsza część nie obracała sie razem  z wałkiem i wyciekał olej uszczelniacz wstawiłem na klej i ładnie chodzi razem z wałkiem . W przekładni był za rzadki olej. Teraz zalałem przekładnie olejem FUCHS SAE90 i wszystko działa poprawnie bez zadnych zgrzytów :D a i olej nie wycieka ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj