Skocz do zawartości
CaseMX120Power

Problem z napędem w Case MX

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem z przednim napędem w moim Case MX 120. Napęd działa tylko że na skręconych kołach coś lekko blokuje koła i słychać buczenie, trzeszczenie nie wiem jak to opisać. Satelity w kołach jak nowe. przekładnie zalałem nowym olejem. Co moze byc przyczyną?

Edytowano przez CaseMX120Power

Rowan    4

Masz problem z samoblokującym mechanizmem w różnicówce. Prawdopodobnie ślizgi na zwrotnicach dostały luzu i półośki za bardzo się wusuwają, albo za bardzo je wciska i albo za mocno dogniata tarczki albo za słabo. Musisz rozebrać cały mechanizm i zobaczyć co się dzieje. Jak luz bardzo duży na zwrotnicach, to mogły nawet kulki już przeskoczyć na sprzęgle. Ja proponuje zacząć od zniwelowania luzów na zwrotnicach. Jak nic nie pomoże, to wtedy rozebrać do mechanizmu.

JD1052    89
Napisano (edytowany)

Ja stawiam na zły olej w moście bo to najczęstsza przyczyna, musi być 80w90LS na innym bedzie się tak działo jak wyżej opisano.

Edytowano przez JD1052

Wiadomość z agroFakt.pl

Uszczelniacz wałka atakującego jest dwuczęściowy. Część pierwsza powinna obracać  razem z wałkiem a cześć druga powinna stać w obudowie. Problem był w tym ze ta pierwsza część nie obracała sie razem  z wałkiem i wyciekał olej uszczelniacz wstawiłem na klej i ładnie chodzi razem z wałkiem . W przekładni był za rzadki olej. Teraz zalałem przekładnie olejem FUCHS SAE90 i wszystko działa poprawnie bez zadnych zgrzytów :D a i olej nie wycieka ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rychu332
      Jaka może być przyczyna nierównomiernego zużywania się talerzy w talerzówce? stojąc z tyłu prawa strona ma talerze w o wiele gorszym stanie niż lewa, jedna strona również idzie lepiej w ziemie niż druga mimo takiej samej długości łączników ciągnika. Z góry dzięki

• Przez jozef_111
      Witam,
      Jestem posiadaczem ciągnika LTZ 55A. Mój problem polega na tym, że nie mogę wrzucić żadnego biegu na obrotach powyżej 1000. Na mniejszych obrotach biegi dają się włączyć, ale zgrzytają. Na zgaszonym silniku skrzynia pracuje bez zarzutów.
      Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę. Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
    • Przez Jaar
      Dzień dobry,
      Renault Temis 610 - po uszczelnianiu skrzyni biegów zniknął wsteczny bieg. Po wrzuceniu wstecznego, bieg mechanicznie wchodzi, ale nie rusza do tylu. Ciągnik zachowuje się, jakby coś go blokowało, Podejrzewaliśmy, ze przesunął się trzpień zabezpieczający, ale po przesunięciu nic się nie zmieniło. 
      Chyba nie zostaje nam nic innego, jak rozpołowić ciągnik, chociaż wolałbym tego uniknąć. 
      Ktoś spotkał się z podobnym problemem? 
      Pozdrawiam 
    • Przez WiktorGorzaa
      Witam posiadam renault 110.54 na rewersie elkt hydr podczas zmiany  ciagnik czasami szarpie ,oraz zmiana nie odbywa sie zawsze  płynnie czuć jak skrzynia zmienia kierunek jazdy jest takie jak by metaliczne pukniecie , czym moze byc to spowodowane ? czy w tej skrzyni trzeba sie zatrzymywac do 0 aby zmienic kierunek jazdy ?? pozdrawiam:)
    • Przez Tomekaszczyk
      Witam pacjent landini vision 100 z 2010 roku ehr czasem nie działa jest martwy nie podnosi i nie opuszcza miga dioda 5x i potem 1x i tak cały czas kod błędu 51 lub 15 niewiem jak to czytać, są takie dni ze działa bez problemu,ktos coś pomoże,moze nr telefonu to zadzwonie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.