Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mati2812820    3588
Napisano (edytowany)

Witam. Jak w temacie, prasa nie trzyma ciśnienia, gdy zamykam dobija do 200 bar a potem podczas kręcenia balota stopniowo ciśnienie spada zazwyczaj do 100 bar, potem balot zaczyna rosnąć dojdzie wskazówka do 200 i nie można dobić balota bo klapa się otwiera. Czy to wina zaworu? Proszę o pomoc. 

Edytowano przez Mati2812820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    608
Napisano (edytowany)

Nie wiem jaki ciagnik zapinasz  do prasy , jeżeli masz możliwość  to podepnij zasilanie prasy do innej sekcji hydrauliki ( przyczyna może tkwić w ciagniku). Te 200 bar to ciśnienie nominalne , można go podnieść  dodając podkładkę pod sprężynę przy zaworze , niestety powoduje to przeciążenie łańcuchów a najbardziej  łączącego napędy połówek komory oraz walców.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055
Napisano (edytowany)

Hehe chłopie od 200 bar to dopiero zaczyna się ubijanie do twojej wiadomości, bo też tyle mam po zamknięciu klapy... Robię pod 270 i jakoś nic się nie wyciąga o ile się założy solidny łańcuch a nie taki 20zł/m. Poza tym ciśnienie to zawór ma trzymać a nie traktor więc po nabiciu można nawet węże odpiąć przy sprawnej prasie i ciśnienie trzyma

Regulacja zaworu (podkładanie podkładek pod sprężynę) nie ma żadnego sensu bo to tylko wzmocnisz zawór bezpieczeństwa a suwak który pełni tam funkcje hydraulicznego zamka i tak będzie przepuszczał bo najczęściej on się zużywa

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055

zamknij klape, odkręć dolnego węża od siłownika, daj zlecieć olejowi a potem dociskaj klapę ile wlezie.... obserwuj manometr i otwarty króciec siłownika czy aby z niego nie leci

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    608
21 godzin temu, lukbold napisał:

 

Regulacja zaworu (podkładanie podkładek pod sprężynę) nie ma żadnego sensu bo to tylko wzmocnisz zawór bezpieczeństwa a suwak który pełni tam funkcje hydraulicznego zamka i tak będzie przepuszczał bo najczęściej on się zużywa

Regulacja zaworu nic nie da....? To jakim cudem w Twojej prasie osiągasz ciśnienie 270 bar ? musiałeś go regulować i tak też można uczynić w tym przypadku. Aczkolwiek jest to duża ingerencja majaca wpływ na jej trwałość . Wszystkie tego typu prasy mają ustawiony zawór na 200 bar , ale jak taka prasa trafia do nas z zachodu to my wiemy lepiej od wszystkich konstruktorów i przestawiamy . 250, 270 szkoda ,że nie 300 bar. póżniej sie każdy dziwi ,że maszyny od Polskiego rolnika są wyeksploatowane i przekombinowane, jednym słowem złom , i nikt nie chce kupić . Na prasie jest umieszczony manometr i jest tam zielone pole, żółte i powyżej 200 bar  czerwone. Nie muszę wyjaśniać  przy jakim ciśnieniu prasa nie powinna pracować . Co do szczelności suwaka , to nawet w nowej prasie jest przyjety próg tolerancji o ile bar może spaść ciśnienie na siłownikach w jednostce czasu. Wiadomą rzeczą jest ,że są to prasy z dużym przebiegiem więc ten spadek będzie znaczny. W czasie pracy można dobijać ciśnienie domknięcia komory( w praktyce musiałem dobijać ciśnienie od 3 do 5 razy),  producent zaleca aby jego wartość była zawarta w zielonym polu na manometrze. Zaraz podniosą się różne opinie( wielkie halo...), ale prasa w latach  70 ubiegłego stulecia właśnie tak została zaprojektowana .W celu podniesienia gęstości zbicia beli wystarczy w końcowej fazie zmniejszyć prędkość jazdy ,a nie żyłować prasę na podkręconym ciśnieniu. Osobiście miałem podniesione ciśnienie na 250 bar , ale starałem się nie przekraczać 220 bar, a zanim owinąłem belę siatką spadało na 200.Kupiłem prasę z oryginalnym łańcuchem i na taki wymieniałem ( kupowany w serwisie Claas we Francji).  Wiem,że za utrzymywanie ciśnienia odpowiada zamek hydrauliczny , jednak w moim przypadku jedna z sekcji hydraulikin ciągnika  nie trzymała , okazało się ,że po podpięciu do drugiej sekcji  mniej razy musiałem dobijać ciśnienie w prasie w czasie belowania. Dla mnie to też jest dziwne, ale...? To tak w kwestii wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588
Napisano (edytowany)
20 godzin temu, lukbold napisał:

zamknij klape, odkręć dolnego węża od siłownika, daj zlecieć olejowi a potem dociskaj klapę ile wlezie.... obserwuj manometr i otwarty króciec siłownika czy aby z niego nie leci

Odkręciłem ten dolny wąż ale jak wziąłem dźwignią na zamykanie to lał się z niego olej, czy to nie ten górny trzeba odkręcić?

22 minuty temu, andrzej78 napisał:

Regulacja zaworu nic nie da....? To jakim cudem w Twojej prasie osiągasz ciśnienie 270 bar ? musiałeś go regulować i tak też można uczynić w tym przypadku. Aczkolwiek jest to duża ingerencja majaca wpływ na jej trwałość . Wszystkie tego typu prasy mają ustawiony zawór na 200 bar , ale jak taka prasa trafia do nas z zachodu to my wiemy lepiej od wszystkich konstruktorów i przestawiamy . 250, 270 szkoda ,że nie 300 bar. póżniej sie każdy dziwi ,że maszyny od Polskiego rolnika są wyeksploatowane i przekombinowane, jednym słowem złom , i nikt nie chce kupić . Na prasie jest umieszczony manometr i jest tam zielone pole, żółte i powyżej 200 bar  czerwone. Nie muszę wyjaśniać  przy jakim ciśnieniu prasa nie powinna pracować . Co do szczelności suwaka , to nawet w nowej prasie jest przyjety próg tolerancji o ile bar może spaść ciśnienie na siłownikach w jednostce czasu. Wiadomą rzeczą jest ,że są to prasy z dużym przebiegiem więc ten spadek będzie znaczny. W czasie pracy można dobijać ciśnienie domknięcia komory( w praktyce musiałem dobijać ciśnienie od 3 do 5 razy),  producent zaleca aby jego wartość była zawarta w zielonym polu na manometrze. Zaraz podniosą się różne opinie( wielkie halo...), ale prasa w latach  70 ubiegłego stulecia właśnie tak została zaprojektowana .W celu podniesienia gęstości zbicia beli wystarczy w końcowej fazie zmniejszyć prędkość jazdy ,a nie żyłować prasę na podkręconym ciśnieniu. Osobiście miałem podniesione ciśnienie na 250 bar , ale starałem się nie przekraczać 220 bar, a zanim owinąłem belę siatką spadało na 200.Kupiłem prasę z oryginalnym łańcuchem i na taki wymieniałem ( kupowany w serwisie Claas we Francji).  Wiem,że za utrzymywanie ciśnienia odpowiada zamek hydrauliczny , jednak w moim przypadku jedna z sekcji hydraulikin ciągnika  nie trzymała , okazało się ,że po podpięciu do drugiej sekcji  mniej razy musiałem dobijać ciśnienie w prasie w czasie belowania. Dla mnie to też jest dziwne, ale...? To tak w kwestii wyjaśnienia.

Kolega chyba nie rozumie że w mojej prasie nie da się dobić beli bo ledwo co wskazówka przekroczy 200 bar i klapa coraz bardziej się otwiera i bele są nie dobite, ręcznie chyba lepiej by je dobił.

Edytowano przez Mati2812820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055
Napisano (edytowany)

tu mnie zaskoczyłeś że Ci się olej leje z dolnego węża.... przecież on podaje ciśnienie dla wysunięcia siłownika  więc gdy zamykasz klape nie ma prawa tam nic lecieć bo to powrót w tym momencie dla oleju wypychanego z siłownika:>

 

ale wg teorii tamtego gościa to norma że się klapa otwiera przy 200 barach... te typy tak mają i flak ta prasa powinna mieć na drugie ;) I nie martw się o mój zawór bo dawno wymieniony dlatego wiem, że podkładanie podkładek nic tam nie dawało a dlaczego patrz wyżej. Tak samo nie martw się o stan tych rupci od rolników bo przez 12 lat to tylko poprawiałem Anglika, który gdzie co grzebał to uszkodził

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

lukbold

  ale przecież oleju z tej sekcji do 0 nie wyssie więc zawsze trochę  go poleci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz77    0
Napisano (edytowany)

Witam. Wiecie moze jak zdjąć  uszczelniacze słownika?  Po wyjęciu  tloczyska jest tam nakrętka  plaska z dwoma otworami, jaki tam jest gwint lewy, prawy? Ktos to odkrecał moze ?

Edytowano przez maz77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz77    0

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale na tłoczysku jest głowica z uszczelniaczami, jak ściągnąć z niej te uszczelniacze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

chodziło mi głowice którą zaślepia się całą rurę ale rozumiem już że chodzi Ci o tą na tłoczysku i te uszczelnienia co komorę trzymają? kurde rozbierałem w tamtym roku i wymieniałem właśnie te uszczelnienia i odkręcałem tą końcówkę ale nie pamiętam czy to nie było zbędne 🤔 mocny śrubokręt i podważaj, one są strasznie twarde, choć ten od wewnątrz może i się nie zdejmie bo trzeba będzie końcówkę odkręcić, nie pamiętam jak to wygląda możesz zdjęcie tu pokazać to będzie łatwiej


aa i dodam że po wymianie różnicy prawie nie zauważyłem a tylko kasę wydałem bo te uszczelnienia są nietypowe i kosztowały mnie prawie 40zl sztuka 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj