Skocz do zawartości
SPECO

[Olej] Zetor Forterra / Proxima

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Symferopol    0

Każdy markowy olej o odpowiednich parametrach będzie zapewniał odpowiednie smarowanie silnika

Edytowano przez Symferopol

mirek37    31

do keram7719 jak już zauważyłeś normy muszą być zachowane nie zależnie od producenta więc turdus 15w/40 musi być taki sam na gęstość jak inny olej o tym symbolu

zylaczek    0

Sąsiad zetorka zalewa zwykłym SUPEROLem CC i też silnik czysty. Fakt że wymienia olej dwa razy w roku bo ciągnik trzy-garowy a areał jak na nasze okolice nie najmniejszy, ale jak czyści filtr (odśrodkowy) to prawie niema co wybierać. A takie nazwy olejów jak wyżej przeczytałem to nawet o nich nie słyszałem. Ważne żeby olej był z pewnego źródła, bo był już jeden przypadek że koleś kupił olej "na lewo" a po miesiącu silnik w MF 255 zszedł z pełnych obrotów i zgasł. W misie olejowej jakby kto kitu nakładł.

Wiadomość z agroFakt.pl

wlodiw    2

Panowie potrzeba sprecyzowac do jakiego modeluj jaki olej, bo tutaj na to wychodzi, ze jedni leją olej i piszą o starszych ciągnikach, inni o nowych. Do nowych ciągników, w każdej książce obsługi jest tam podana gama olei i ich właściwości. Do starszych ciągników lałem Turdusa, lub superol cc. A w książce do Proximy podają tak:

OLEJE DO SINIKÓW DOŁADOWANYCH ZETOR: Shell Rimula R3X 15W-40 APICH-4, ARAL Mega Turboral 10W-40 APICH-4, Fuchs Titan Truck 15W-40 APICG-4, ORLEN OIL Diesel(2)HPDO 15W-40 APICG-4, MOL Dynamic turbo diesel 15W-40 APICF-4.

martinezo    16

Witam.

Zwracam się z pytaniem do forumowiczów gdzie można kupić olej stosowany w ciągnikach ZETOR Aral Super Traktoral 10W/30?? Prosiłbym o namiary internetowych sklepów (z pominięciem serwisu w Kaliszu)

Z góry dziękuję. ;)

mackov    3

to był olej ktury lało sie Zetory orginalnie, ale z tego co wiem już tych olejów niema, a majwłaściwszym ich zamiennikiem jest (fusz) który zalecają serwisy i umnie forterra 5 lat na fuszu śmiga a proxima 3 lata od nowości więc zalecam i polecam przejście na ten olej. niema tożadnych negatywnych skutków

MTZ1    0

Ja ostatnio zaopatrywałem się w ten olej w Techpom Krzywonosi koło Mławy

b0gdan    85

ten olej będzie bardzo dobry do ciągniczków FUCHS TITAN CARGO 10W40 MC, półsyntetyk to nie to co mineralny ;) Lepiej go zalać zamiast tego Arala

yarecki12    0

U nas Forterra chodzi właśnie na Fuchs 10W40 tylko nie pamiętam która odmiana bo jest ich kilka. Takie oleje mamy w NH i do zetora też go lejemy aby nie mieć kilku rodzajów oleju bo bałagan by był. 3 nh , zetor i ursus chodzą właśnie na tym fuchsie, a dwa ursusy na superolu bo wyjechane troche są.

Forterra ma już coś 5600 godzin i chodzi bardzo dobrze, tak więc Twojej proximie też niezaszkodzi.

A ten aral 10w30 to minerał?

szulc    0

Kupiłem w roltex krasnystaw cena 16pln litr,jest w bankach 20l i z beczki.

oledo    1

Czy ktoś wie jaki olej zetor teraz leje do nowych ciągników syntetyk ,półsyntetyk czy mineralny .

Arto96    0

Chciałem się zapytać jakim olejem zalewają go od nowości tzn. skrzynie i silnik. Pytanie dotyczy modelu zetora proximy plus 85.

Joachim    0

A do skrzyni który Aral? Ten co podałeś to raczej do skrzyni. Bo w książce silnikowy aral jest tylko Aral Mega Turboral, a do skrzyni są trzy rodzaje:

Ep 80, Fluid HGS i Super Traktoral, z tego co udało mi się w necie znalesć to chyba ten ostatni, ale we wtorek zadzwonię do serwisu żeby się upewnić bo muszę w przyczepach powymieniać żeby sobie syfu nie zrobić, a ciągniczek(proxima plus 105) mam tydzień czasu to szkoda.

danielhaker    823

No tak, Zadzwoń najlepiej do serwisu. Oni ci powiedzą. Tam na szybie z prawej strony masz naklejkę. U mnie w forterze pewnie takie same oleje są.

Frost    0

Mnie serwisant mówił, że w skrzyni jest Aral Super Traktoral.

racha    2

ja do skrzyni jak dolewałem oleju to lałem agrol i jest dobrze :rolleyes:)

danielhaker    823

Przecież na szybie jest wszystko napisane na tej naklejce. Nie chce mi się iść patrzeć

Joachim    0

Przecież na szybie jest wszystko napisane na tej naklejce. Nie chce mi się iść patrzeć

Niestety niema naklejki na szybie

maly1248    1

Moja Proxa 85 z końca 2009 jest cała zalana Fuchs-em Silnik Titan Cargo 1040 MC Przekładnia/Hydraulika Titan Hydramot 1030

Dzwoniłem do serwisu to tak mi powiedzieli bo po 35 mtg olej w silniku był tylko do pierwszej kreski. A na I przeglądzie mają mi wlać Titan Truck Plus 1540 bo ten fabryczny jest za zadki, i do tej klasy silników zbyteczny. Chodzi o pewnie o prowizję jaką dostaje Zetor od Fuchs-a bo olej kosztuje 21zł/l więc jak rolnicy będą go potem zalewać do firma produkująca olej trochę zarobi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.