SPECO

[Olej] Zetor Forterra / Proxima

Polecane posty

Symferopol    0

Każdy markowy olej o odpowiednich parametrach będzie zapewniał odpowiednie smarowanie silnika

Edytowano przez Symferopol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

do keram7719 jak już zauważyłeś normy muszą być zachowane nie zależnie od producenta więc turdus 15w/40 musi być taki sam na gęstość jak inny olej o tym symbolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zylaczek    0

Sąsiad zetorka zalewa zwykłym SUPEROLem CC i też silnik czysty. Fakt że wymienia olej dwa razy w roku bo ciągnik trzy-garowy a areał jak na nasze okolice nie najmniejszy, ale jak czyści filtr (odśrodkowy) to prawie niema co wybierać. A takie nazwy olejów jak wyżej przeczytałem to nawet o nich nie słyszałem. Ważne żeby olej był z pewnego źródła, bo był już jeden przypadek że koleś kupił olej "na lewo" a po miesiącu silnik w MF 255 zszedł z pełnych obrotów i zgasł. W misie olejowej jakby kto kitu nakładł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Panowie potrzeba sprecyzowac do jakiego modeluj jaki olej, bo tutaj na to wychodzi, ze jedni leją olej i piszą o starszych ciągnikach, inni o nowych. Do nowych ciągników, w każdej książce obsługi jest tam podana gama olei i ich właściwości. Do starszych ciągników lałem Turdusa, lub superol cc. A w książce do Proximy podają tak:

OLEJE DO SINIKÓW DOŁADOWANYCH ZETOR: Shell Rimula R3X 15W-40 APICH-4, ARAL Mega Turboral 10W-40 APICH-4, Fuchs Titan Truck 15W-40 APICG-4, ORLEN OIL Diesel(2)HPDO 15W-40 APICG-4, MOL Dynamic turbo diesel 15W-40 APICF-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam.

Zwracam się z pytaniem do forumowiczów gdzie można kupić olej stosowany w ciągnikach ZETOR Aral Super Traktoral 10W/30?? Prosiłbym o namiary internetowych sklepów (z pominięciem serwisu w Kaliszu)

Z góry dziękuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

to był olej ktury lało sie Zetory orginalnie, ale z tego co wiem już tych olejów niema, a majwłaściwszym ich zamiennikiem jest (fusz) który zalecają serwisy i umnie forterra 5 lat na fuszu śmiga a proxima 3 lata od nowości więc zalecam i polecam przejście na ten olej. niema tożadnych negatywnych skutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja ostatnio zaopatrywałem się w ten olej w Techpom Krzywonosi koło Mławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ten olej będzie bardzo dobry do ciągniczków FUCHS TITAN CARGO 10W40 MC, półsyntetyk to nie to co mineralny ;) Lepiej go zalać zamiast tego Arala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

U nas Forterra chodzi właśnie na Fuchs 10W40 tylko nie pamiętam która odmiana bo jest ich kilka. Takie oleje mamy w NH i do zetora też go lejemy aby nie mieć kilku rodzajów oleju bo bałagan by był. 3 nh , zetor i ursus chodzą właśnie na tym fuchsie, a dwa ursusy na superolu bo wyjechane troche są.

Forterra ma już coś 5600 godzin i chodzi bardzo dobrze, tak więc Twojej proximie też niezaszkodzi.

A ten aral 10w30 to minerał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szulc    0

Kupiłem w roltex krasnystaw cena 16pln litr,jest w bankach 20l i z beczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Czy ktoś wie jaki olej zetor teraz leje do nowych ciągników syntetyk ,półsyntetyk czy mineralny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Chciałem się zapytać jakim olejem zalewają go od nowości tzn. skrzynie i silnik. Pytanie dotyczy modelu zetora proximy plus 85.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

A do skrzyni który Aral? Ten co podałeś to raczej do skrzyni. Bo w książce silnikowy aral jest tylko Aral Mega Turboral, a do skrzyni są trzy rodzaje:

Ep 80, Fluid HGS i Super Traktoral, z tego co udało mi się w necie znalesć to chyba ten ostatni, ale we wtorek zadzwonię do serwisu żeby się upewnić bo muszę w przyczepach powymieniać żeby sobie syfu nie zrobić, a ciągniczek(proxima plus 105) mam tydzień czasu to szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

Mnie serwisant mówił, że w skrzyni jest Aral Super Traktoral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja do skrzyni jak dolewałem oleju to lałem agrol i jest dobrze :rolleyes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Przecież na szybie jest wszystko napisane na tej naklejce. Nie chce mi się iść patrzeć

 

Niestety niema naklejki na szybie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Moja Proxa 85 z końca 2009 jest cała zalana Fuchs-em Silnik Titan Cargo 1040 MC Przekładnia/Hydraulika Titan Hydramot 1030

Dzwoniłem do serwisu to tak mi powiedzieli bo po 35 mtg olej w silniku był tylko do pierwszej kreski. A na I przeglądzie mają mi wlać Titan Truck Plus 1540 bo ten fabryczny jest za zadki, i do tej klasy silników zbyteczny. Chodzi o pewnie o prowizję jaką dostaje Zetor od Fuchs-a bo olej kosztuje 21zł/l więc jak rolnicy będą go potem zalewać do firma produkująca olej trochę zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj