Polecane posty

Xeon    4
Napisano (edytowany)

Witam,

Jestem w trakcie przygotowywania nowej dojarni (przechodzę z bańkowej na przewodówkę) i mam dylemat jak podgrzewać wodę. Myślałem o zamontowaniu zwykłego bojlera izolowanego z 2 grzałkami po 1,5 lub 2 kw każda żeby szybko zagrzać wodę (bojler powieszony poziomo).

Jednak zastanawiam się, czy jeżeli wymienię schładzalnik na większy (ok 2000 l) z odzyskiem ciepła (obecnie mam 1100 bez odzysku), to czy ten ww. boler przyda się na coś? A może lepiej kupić bojler z wężownicą albo z płaszczami (większa sprawność) i w przyszłości ew. pod nie podpiąć odzysk ciepła (da się tak)?

 

Tak nawiasem jakiej wielkości potrzebny byłby bojler do mycia całej instalacji na 40 krów + 6 aparatów?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam bojler 80l plus podpiety odzysk tez chyba 80l . Woda z odzysku idzie jako zasilanie na bojler. Teraz czasami widze ze bojler sie zalaczy ale to tylko jak zbiornik pusty od rana stoi i woda ma 20st. Moze by sie nie wlaczal jakbym nie miał zbiornika z myjnia bo przed pobraniem przez myjnie jest ok 60st.. przy 2tys litrow pewnie 120 odzysk i bojler podobnie. Dopytaj sprzedawcow zbiornikow bo tu sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Czyli wystarczy sam bojler bez żadnej wężownicy gdybym chciał podpiąć odzysk. Jak masz rozwiązane, że ciepła woda idzie do bojlera z odzysku, a nie z wodociągu?

Czy po prostu masz podłączone wszystko szeregowo: wodociąg => odzysk => bojler?

Chcę założyć taki:

4576cf3affdeceb83509dd8aae161619.jpg

z tym, że na zamówienie zrobią mi montaż grzałek z obu stron i bez wężownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radek000111
      ile kosztuje pompa wodna do zetora 6718??? wymieniał ktoś? jakie były objawy jej zepsucie i konsekwencje??
    • Przez robigal
      Witam,
      przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
      Posiadam MF 3090 i w nim jest świeca płomieniowa.
      Jak długo należy podgrzewać, na desce nie ma żadnej kontrolki która by wskazywała że świeca jest już wystarczająco podgrzana.
       
      Jak ewentualnie sprawdzić świece?
    • Przez Mariusz123456
      Witam, mam pytanie. Póki co mam 9 sztuk herefordów i cały rok mają być na dworze. Niedługo powiększe stado do 40 sztuk. Jest wiata. Nadchodzą mrozy i nie wiem jak mam o zrobić by woda dla bydła mi nie zamarzła. Wodę podaję w skrzynio paletach 1m3. Mam tam pływak i automatycznie się napełnia. Pomoże ktoś rozwiać moję wątpliwości? 
    • Przez krzysiu12
      Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?
    • Przez kellyq
      cześć
      Znajdzie się jakaś dobra dusza która by zmierzyła jaki jest gwint w czujniku temperatury wody w mtzcie np takim. Chodzi o tą dużą nakrętkę którą przykręca się czujnik.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj