Polecane posty

pala92    69
7 minut temu, racyl napisał:

trzeba było opryskać przed wschodowo. komosa bardzo wrażliwa na pendimetalinę. już nie wielka dawka 3l/ha ( 330g/l) skutecznie ją hamuje

sencor to lepiej podzielić na mniejsze dawki bo te zalecane to lubią siać zniszczenia w co niektórych odmianach

Jak wyszła u ciebie mieszanina pendimetaliny, metrybuzyny i chlomazonu? Pisales kiedys ze nie za bardzo a jak wyglada teraz? U mnie taka mieszanina wyszła super.  Zero chwastow i nawet chwastnicy nie widac. Moze to zasługa tego ze byly super warunki dla doglebowki(po obsypaniu spadlo ok 6l deszczu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie deszcz spadł dopiero po chyba 3-4 dniach od oprysku. trzeba było pryskać bo krzaki się pokazywały.

nie ma uszkodzęń, tam gdzie były na wierzchu podczas oprysku krzaki to doszły już do siebie bardzo szybko.

póżniej co były deszcza to po nich dotrułem trochę siewek basagramem. zmuszony byłem ponownie obsypać bo sporo deszczu spadło i zamuliło .

teraz czysto puki co. mix dobry bo nawet gdzieś na końcach czy koło słupa gdzie nie ma rządków to ładnie ten mix nawet chwasty palił.

na pewno lepiej by ten mix zadziałał gdyby spadł  deszcz tak jak obiecywali po moim oprysku. stomp i tak co roku stosuję. kiedyś comand z afalonem stosowałem ale sporo póżniej jednoliściennych było po letnich deszczach

więcej jak 0,2-0,3 metrybuzyny to nie dam przed wchodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2
12 godzin temu, Daro44 napisał:

Panowie , to jest uszkodzenie przez mróz. U mnie jest podobnie, najgorzej jest na obniżeniach i i co ciekawe od miedzy ze zbożem (wilgoć).

To będzie od sencoru bo występuje w miejscu gdzie nałożył się oprysk.

Podałem im aminokwasy bo akurat tylko to miałem pod ręką. Czekam co z tego wyjdzie

Edytowano przez Barbatoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pisałem od początku że to wina oprysku. to mrozu im się zachciało.

jaka to odmiana i jaką dawką walnołeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Mam problem z moim pielnikiem.

 Od kupna pielnika 1sekcja nie dziala tak jak powinna. Otoz redlice wszystkie redlą ale obsypnik nie obsypuje w tej sekcji tylko tak jakby wbijal sie w ziemie a nie obsypywal..

Wie ktos w czym jest problem? Bo juz nie mam pomyslow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
17 godzin temu, racyl napisał:

 

więcej jak 0,2-0,3 metrybuzyny to nie dam przed wchodami

 Ja dałem mistral 0,45 kg/ha + 35 g rimel i to już po wschodach ( 70 % ziemniaków na wierzchu), po deszczach i całkiem spore chwasty i jest czyściutko i żadnych uszkodzeń, odmiany średnio wrażliwe  i nie wrażliwe, więc przed wschodami tym bardziej można i to nawet i 0,7 kg jakby była taka potrzeba. Dodam że super wrażliwego Innovatora zawsze przedwchodowo pryskam metrybuzyną 0,3 - 0,4 + pendimetalina albo prosulfokarb i absolutnie nic ziemniakom nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na którymś zamienniku to i 1kg metrybuzyny widziałem dozwolone ale do odważnych świat należy

 

właśnie chodziło mi żeby   z tymi wrażliwymi nie szaleć z metrybuzyną przedwschodowo

@Daro44 co lepsze u ciebie pendimetalina czy prosulfokarb ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
19 godzin temu, racyl napisał:

na którymś zamienniku to i 1kg metrybuzyny widziałem dozwolone ale do odważnych świat należy

 

właśnie chodziło mi żeby   z tymi wrażliwymi nie szaleć z metrybuzyną przedwschodowo

@Daro44 co lepsze u ciebie pendimetalina czy prosulfokarb ?

 

Z chwastami przetestowałem już bardzo dużo kombinacji i powiem że nie ma reguły że coś jest najlepsze a coś gorsze ale zasada jest prosta: metrybuzyna to podstawa i czasem wystarcza solo.

Wstawiałem tu kiedyś zdjęcie z doświadczenia jak zwalczałem komosę przed kwitnieniem.

Kiedyś w Innovatorze bałem się z metrybuzyną nawet przedwschodowo, zrobiłem mieszanke 2,5 boxer + 2,5  stomp i powiem że wyszła lipa, przepuściło komosę i w cholerę rdestów.

Co dorzucić ? Co lepsze ? Zależy jakie chwasty, ile tych chwastów, jakie warunki, przedplon. Pendimetalina lepsza jak stanowisko po rzepaku (3l/ha nie puści samosiewów) i duża presja chwastnicy, boxer lepszy na dużo komosy, przetaczniki, przytulie. Boxer ma zalete że można go dorzucać  w krótko-powschodowych zabiegach. Jak trafia się perz to dorzucam rimela 35-40 g i jak jest duży w momencie zabiegu to potrafi całkiem zdechnąć.

Na ostatnim polu w tym roku jak pryskałem brakło mi może z 50 l cieczy i poleciałem ten kawałek samym glifosatem przedwschodowo. :D Zobaczymy kiedy puści chwasty :D , jak bedzie sucho to może wystarczyć do zwarcia międzyrzędzi.

 

Edytowano przez Daro44
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8
8 godzin temu, Daro44 napisał:

Z chwastami przetestowałem już bardzo dużo kombinacji i powiem że nie ma reguły że coś jest najlepsze a coś gorsze ale zasada jest prosta: metrybuzyna to podstawa i czasem wystarcza solo.

Wstawiałem tu kiedyś zdjęcie z doświadczenia jak zwalczałem komosę przed kwitnieniem.

Kiedyś w Innovatorze bałem się z metrybuzyną nawet przedwschodowo, zrobiłem mieszanke 2,5 boxer + 2,5  stomp i powiem że wyszła lipa, przepuściło komosę i w cholerę rdestów.

Co dorzucić ? Co lepsze ? Zależy jakie chwasty, ile tych chwastów, jakie warunki, przedplon. Pendimetalina lepsza jak stanowisko po rzepaku (3l/ha nie puści samosiewów) i duża presja chwastnicy, boxer lepszy na dużo komosy, przetaczniki, przytulie. Boxer ma zalete że można go dorzucać  w krótko-powschodowych zabiegach. Jak trafia się perz to dorzucam rimela 35-40 g i jak jest duży w momencie zabiegu to potrafi całkiem zdechnąć.

Na ostatnim polu w tym roku jak pryskałem brakło mi może z 50 l cieczy i poleciałem ten kawałek samym glifosatem przedwschodowo. :D Zobaczymy kiedy puści chwasty :D , jak bedzie sucho to może wystarczyć do zwarcia międzyrzędzi.

 

A co byś polecil po wschodach na gali lili. Nie zdazylem u formowac przed deszczami a teraz juz ziemniaki z 25 cm. Chcialbym teraz prysnac i jak chwasty padną to dopiero obsypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
1 godzinę temu, darsonspire napisał:

A co byś polecil po wschodach na gali lili. Nie zdazylem u formowac przed deszczami a teraz juz ziemniaki z 25 cm. Chcialbym teraz prysnac i jak chwasty padną to dopiero obsypac

Po co pryskać skoro bedziesz to obsypywać. Pryska się jak już redliny są ostatecznie uformowane, a jak masz już tam totalną dżunglę i komosę w kolano to już i tak nic nie podziała. Przejedź to NAJPIERW obsypnikiem i zaraz tego samego dnia i daj 0,25 sencoru. Gali nic nie bedzie a lily to nie wiem , poczytaj gdzieś jak z wrażliwością na metrybuzynę.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Stosujecie jakies odzywki w ziemniaku? Ja do kazdego oprysku daje 10-15kg siarczanu magnezu. Dajecie jakies mikro? Zawsze uwazalem ze szkoda kasy na to i wole dac co 4 lata obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Co radzicie zastosować na t1?  

-Mancozeb+metalaksyl? (Armetil chyba nie ma sensu przepłacać za ridomil)

- fluazynam (banjo)

- pyton (myślę że możnaby później opóźnić trochę T2)

Może jakieś inne pomysły? Zależy mi na duzej skutecznosci w wrażliwych odmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
3 godziny temu, maniana napisał:

Co radzicie zastosować na t1?  

-Mancozeb+metalaksyl? (Armetil chyba nie ma sensu przepłacać za ridomil)

- fluazynam (banjo)

- pyton (myślę że możnaby później opóźnić trochę T2)

Może jakieś inne pomysły? Zależy mi na duzej skutecznosci w wrażliwych odmianach.

Armetil.

a jak dalej bedzie taki upał to wogóle lepiej niczym nie pryskać. Zaraza się rozwija do 25 stopni a teraz w słońcu mamy 40.

17 godzin temu, pala92 napisał:

Stosujecie jakies odzywki w ziemniaku? Ja do kazdego oprysku daje 10-15kg siarczanu magnezu. Dajecie jakies mikro? Zawsze uwazalem ze szkoda kasy na to i wole dac co 4 lata obornik.

Więcej mikroelementów masz na widłach obornika niż w bańce odżywki ale jak nie ma obornika i zależy komuś na wysokim plonie i jakości to trzeba coś dać. W tej chwili na takie krzaczki 25 cm można by cynk + jakiś stymulator  podać a następnie przed zwarciem międzyrzędzi resztę mikrusów miedź , mangan , bor. Tylko nie wszystko można razem mieszać a szczególnie odpada mangan z z siarczanem magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Daro44 napisał:

Armetil.

a jak dalej bedzie taki upał to wogóle lepiej niczym nie pryskać. Zaraza się rozwija do 25 stopni a teraz w słońcu mamy 40.

Więcej mikroelementów masz na widłach obornika niż w bańce odżywki ale jak nie ma obornika i zależy komuś na wysokim plonie i jakości to trzeba coś dać. W tej chwili na takie krzaczki 25 cm można by cynk + jakiś stymulator  podać a następnie przed zwarciem międzyrzędzi resztę mikrusów miedź , mangan , bor. Tylko nie wszystko można razem mieszać a szczególnie odpada mangan z z siarczanem magnezu 

 

a co sądzisz o Mikrostar Complex Cu, Fe, Mn, Zn , piszą na nim że można mięszać z siarczanem magnezu

ja mam przed kwitnięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
Dnia 4.06.2019 o 14:26, Laope napisał:

kiedy planujecie wyjechać od grzyba?

Pierwszy zabieg  opryskane 30 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@Grboryna czym pryskałeś ?

a tak przy okazji co lepsze na T1 Ridomil czy Pyton ?

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
23 godziny temu, tomekZ058 napisał:

@Grboryna czym pryskałeś ?

a tak przy okazji co lepsze na T1 Ridomil czy Pyton ?

Cabrio Duo 112 tym pryskalem . Nie wiem który lepszy bo żadnym nie pryskalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
Dnia 3.06.2019 o 22:43, dysydent napisał:

no to już piszę że skrzyp zostanie komosa jeśli mała zniknie a odmiana czy wrażliwa to  po czterech pięciu dniach wszystko będzie wiadomo.
 

Byłem dziś zobaczyć kartofle i przyznam że  jestem zaskoczony szybkością działania środka Mistral. Przynajmniej na komosę ;) Bo skrzyp faktycznie został, ale nie ma go dużo, także nie jest źle. Krzewów nie  uszkodził, bynajmniej na razie nie ma śladów. 

Można mieszać go na przyszłość z środkiem na stonkę? Bo już się pojawiło trochę u mnie.

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

tomekZ058 napisał: @Grboryna czym pryskałeś ? a tak przy okazji co lepsze na T1 Ridomil czy Pyton ? pyton a jak ktos tak kocha ridomil niech da armetil.....za reszte browar miesko i grila odpalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 6.06.2019 o 17:39, racyl napisał:

 

a co sądzisz o Mikrostar Complex Cu, Fe, Mn, Zn , piszą na nim że można mięszać z siarczanem magnezu

ja mam przed kwitnięciem

Jakie zawartości tych składników , chelaty ? Siarczanu manganu nie wolno mieszać z siarczanem magnezu. chelat manganu już można.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj