Polecane posty

lukasx21    165

Czy ziemniaki zaatakowane rizoktoniozą idzie czymś podratować czy już kaplica?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, lukasx21 napisał:

Czy ziemniaki zaatakowane rizoktoniozą idzie czymś podratować czy już kaplica?

do torunia wysłać przelew na 500zł i odejdzie im na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale jesteś dowciapny :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u was tyle chrzaszczy stonki? krzak ledwo z ziemi wystaje a na nim 5 sztuk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

sencor 600 sc  a stosowanie powschodowo w dawce 0.3 l w odmianie bartek czy nie będzie przypaleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Kurka już się przestraszyłem, że to u mnie jakaś epidemia. Mam to samo na jednej działce gdzie w zeszłym roku też były ziemniaki. Z resztą biedronek jest też multum. Łagodna zima?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

akurat u sąsiada widziałem gdzie ziemniak po ziemniakach. musze jutro do siebie zobaczyć, chociaz obok domu jeszcze nie ma.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Reszta w porządku u mnie. Obredlone, jutro bronujemy i zobaczę w poniedziałek jak coś to nie ma wyjścia trzeba prysnąć bo wygoli do zera. Tak jak piszesz po 4-5szt na krzaczku


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

moge do sencoru 0.2 dodać agil 1l ziemniaki mają ok 10cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Czym zrobic poprawke na chwasty? Odmiana tajfun. Dałem 0.5kg sencoru+ 0.15l command ale było sucho i nie podziałało... myslałem o sencor liquid+ rimel? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
Napisano (edytowany)

a jakie chwasty zostały bo może sam Rimmel wystarczy?
jaki ten Tajfun na metrybuzynę wrażliwy? gdzieś tam wcześniej wrzuciłem tabelki
a , no i czy powschodziły już i jeśli to jakie duże?

13 godzin temu, Pawcio7474 napisał:

z mi znanych objawów to pendimetalina podobne daje jeśli spłynie na wschodzące no i nieco podobne widziałem (pokręcone) zarowno po Lacecie z poprzedniorocznej pszenicy jak i niektóre inne zbożowe bo chlopyralidy kręcą na zielono jeśli po rzepaku gdzie z przedawkowanymi galerą lub lontrelem w poprzednim roku
Sencor na fasoli daje żółte plamki gdy spłyniie no i glifosat na ziemniakach ale czy glifosat kręci?... 
najgorszą opcją byłby glifosat i te Lancety bo inne doglebowe to się kartofle wyliżą i normalnie będą rosły
innych doglebowych nowych jak Boxer czy Proman, Bandur nie stosowałem stąd... (?)
Jeśli to jaka choroba to za małe aby skutecznie czym wyleczył

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Jeśli to jego sprawka to powinny się pozbierać i dalej rosnąć normalnie choć - przyznam - nigdy z Bandurem nie miałem do czynienia i jest to i dla mnie jakieś doświadczenie ("zdalne" :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Dnia 25.05.2019 o 11:12, dysydent napisał:

a jakie chwasty zostały bo może sam Rimmel wystarczy?
jaki ten Tajfun na metrybuzynę wrażliwy? gdzieś tam wcześniej wrzuciłem tabelki
a , no i czy powschodziły już i jeśli to jakie duże?

z mi znanych objawów to pendimetalina podobne daje jeśli spłynie na wschodzące no i nieco podobne widziałem (pokręcone) zarowno po Lacecie z poprzedniorocznej pszenicy jak i niektóre inne zbożowe bo chlopyralidy kręcą na zielono jeśli po rzepaku gdzie z przedawkowanymi galerą lub lontrelem w poprzednim roku
Sencor na fasoli daje żółte plamki gdy spłyniie no i glifosat na ziemniakach ale czy glifosat kręci?... 
najgorszą opcją byłby glifosat i te Lancety bo inne doglebowe to się kartofle wyliżą i normalnie będą rosły
innych doglebowych nowych jak Boxer czy Proman, Bandur nie stosowałem stąd... (?)
Jeśli to jaka choroba to za małe aby skutecznie czym wyleczył

Raczej komosa troche rdestu powojowatego i gdzieniegdzie wyka ptasia. Jaka kombinacja bedzie najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
Napisano (edytowany)

no komosy sam rimsulfuron może nie poradzić i rzeczywiście dodatek metrybuzyny wskazany a ile tego sencora to nie pamiętam jak tam Tajfun z wrażliwością.
gdzie tam te tabelki?
a tutaj https://publicwebsite.adama.com/documents/597665/599217/AURELIT_ulotka_2017_tcm51-92488.pdf
no właśnie Tajfun w tej grupie gdzie i Owacja a ja raz z Owacji siano sencorem zrobiłem tylko jakąs duzą dawką (chyba najwyższą z nalistnie zalecanych).
No to pytanie już nie do mnie bo nie wiem jak Tajfun i na jakie dawki sencora? bo titus nie ma przeciwwskazań.
Nalistnie na komosę w ziemniakach po wschodach to chyba Boxera zalecają jeszcze ale to tylko czytałem i zeropraktyki z Boxerem u mnie w ziemniakach.
z kolei wyka tez nie wiem ale fasolę i bobik titus ślicznie załatwił jak przyhaczyłem na uwrociu to i wykę też powinien.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Powiedzcie mi corobic zeby ziemniaki dluzej byly twarde?  Bo tak jak tego roku np to juz kolo stycznia byly miekkie. A takich juz nie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Może odmianę zmień na jakąś która jest dedykowana na długie przechowanie. Ja mam gale i dopiero pod koniec kwietnia robiła się miękka, mam ją jeszcze do tej pory zostawione dla siebie i Ci powiem że jeszcze na worek by z nich wybrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wlasnie mialem odmiane ktorej nazwy nie znam. Z pokolenia na pokolenia ta odmiana przechodzila. W tym rokukupilem troche Lorda, Denara, Belarose. 

Ale ogolnie zadnego oprysku niema zeby one trzymaly sie twarde jak najdluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
Napisano (edytowany)

Temperatura i wilgotność przechowalni decydują bardziej o przechowaniu ziemniaków niż odmiana.
to temat o ochronie ziemniaków a nie przechowalnictwie i Bogu dzięki bo nie chce mi się teraz akurat o szczegółach rozwodzić :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Nie do końca prawda bo oprócz warunków w przechowalni jest jeszcze coś takiego jak okres spoczynku różny dla różnych odmian i stąd te różnice że jedne nie nadawały się już w styczniu a inne trzymały fason do kwietnia. Okres spoczynku jest również zmienny zależnie od warunków wegetacji i dla tej samej odmiany w jednym roku może być krótszy a w innym dłuższy. Susza znacznie skraca okres spoczynku. Natomiast odmiany które wybrałeś należą do grupy ziemniaków o najkrótszym okresie spoczynku czyli raczej ich nie utrzymasz w prowizorycznych warunkach.

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wzialem takie odmiany ktore znajomi sadza i maja ladne. 

A z nawozow co polecacie na szybki wzrost i zeby tych ziemniakow bylo jak najwiecej pod krzakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj