Robertzamość

Case MX 135 -Kontrolka płynu chłodzącego

Polecane posty

Lukas85    37

Zgodnie z instrukcją jest to kontrolka informująca o niskim poziomie płynu chłodzącego


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeję trochę temat. Obecnie przy niskiej temperaturze, po odpaleniu case mx 135 zapaliła się właśnie ta kontrolka wraz z żółtym trójkątem ostrzegawczym. Nie czekałem jakoś specjalnie długo żeby ciągnik się nagrzał, sprawdziłem poziom płynu - jest w normie. Czy może to być po prostu wina niskiej temperatury (około -20) i po dłuższym rozgrzaniu ciągnika np 15/20 minut mogłoby ustąpić? Czy szukać jeszcze gdzieś innych przyczyn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Wina leży w czujniku. Najlepiej wymienić. Jeśli płynu jest OK to nic się nie stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Sprawdzę dzisiaj najpierw po rozgrzaniu ciągnika na około 30 minut. Jak nic się nie zmieni to sprawdzę czujnik i wymienię go - jeżeli to nic nie da, to wtedy trzeba myślec o błędzie na desce rozdzielczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2021 o 20:25, slawek5050 napisał:

Miałem taki przypadek że wina była po stronie licznika nie twierdze że tak jest u cb 

zle.png

Czesc . Mam case mx 150 i właśnie raz się pojawi ta kontrolka od płynu a czasami nie...pytanie ... gdzie znajduje się ten czujnik od poziomu płynu? ...i co zrobiłeś w liczniku ze ta kontrolka się nie świeci? 

zesc . Mam case mx 150 i właśnie raz się pojawi ta kontrolka od płynu a czasami nie...pytanie ... gdzie znajduje się ten czujnik od poziomu płynu? ...i co zrobiłeś w liczniku ze ta kontrolka się nie świeci? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Znajduje się w chłodnicy zaraz pod korkiem od wlewu płynu. Wymień czujnik najprawdopodobniej jest uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję. a mam pytanie jeszcze bo mam 2 prędkości wom 540/1000 i działają ale nie pokazuje mi ile mam tej prędkości 540. Jak przełączę na 1000 to pokazuje ile jest a przy 540 pokazuje 0. wiem że jest jakiś do tego czujnik tylko w którym miejscu on jest bo być może trzeba go też wymienić lub przeczyścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj