Adamo90

Modyfikacja rozdzielacza podnośnika w c-330

Polecane posty

Adamo90    1

Witam jak sam tytuł wskazuje post dotyczy modyfikacji rozdzielacza. Ma to wyglądać tak rozdzielacz pod siedzeniem który steruje podnośnikiem do wywalenia na jego miejsce montowana jest płytka z dwoma otworami kupuję rozdzielacz hydrauliczny 2 sekcyjny przewodami łącze tą płytkę z rozdzielaczem. Resztę otworów w rozdzielaczu przeznaczam jako wyjścia hydrauliczne.Czy wszystko będzie pięknie nic nie będzie kapac i czy się zwiększy wydajność podnośnika czy lepiej od razu wstawić siłowniki pomocnicze. Czy ktoś zrobił już taką przeróbke u siebie w 30? Jeżeli tak dacie jakieś zdjęcia rady czy się opłaca czy lepiej kupić normalny rozdzielacz. W internecie jest masa takich przeróbek ale nie znalazłem żadnych schematów i dobrych zdjęć. Bo teraz to ja zwykłej beli nie dam rady podnieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
ja tak zrobiłrm i sobie chwale. fakt, miałem już wcześnie siłownik pomocniczy, ale teraz wygodniej jest sterować :) fotke mam chyba w galerii

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A w jaki sposób ta modyfikacja ma podnieść wydajność, czy udźwig? 

Druga sprawa to przy zwykłym rozdzielaczu podnosnik będzie Ci działał bardziej zero-jedynkowo. Przy opuszczaniu trudniej będzie Ci kontrolować prędkość opadania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Precyzji to za bardzo nie potrzebuję bo moja 30 pracuje tylko przy wożeniu bel opryskiwaczu przy sadzarce itp w takich pracach do małego ciągnika więcej podnośnik nie pracuje.

Albo wsadził bym ten rozdzielacz 2 sekcyjny z jedną sekcją pływająca to była by od podnośnika a druga na zatrzask do innych prac

Edytowano przez Adamo90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szybkości nie poprawisz, precyzyjnie działa jeden i drugi, siłowniki wspomagające do 30-ki? Po co? 

niepotrzebnie się urobisz a nic ci to nie da. Oryginalny zostaw bo one są dobre a drugi dołóż jeśli potrzebujesz z zatrzaskiem. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Szybkość to tylko wydajniejsza pompę wsadzić, udźwigu wymianą rozdzielacza nie zmienisz, poza tym sprawny podnośnik w 30 dźwignie tyle że przód podrywa więc jaki jest sens wymiany czy dokładania siłowników wspomagających, po założeniu których spadnie ci szybkość podnoszenia. A na dodatkowe sekcje lepiej wymienić rozdzielacz z błotnika na 2 lub 3 sekcyjny w zależności od potrzeb.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przerob sobie cylinder i na tloku zamiast metalowych pierscieni daj uszczelnienia. No i oczywiście regenerowany rozdzielacz jeżeli ten co masz lata swojej świetności ma już dawno za sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumba2152    0

Ja mam u siebie przerobione w ten sposób i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Sprawność podnośnika się poprawia gdyż orginalny rozdzielacz nie ma takiej przepustowości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95 napisał:

Przerob sobie cylinder i na tloku zamiast metalowych pierscieni daj uszczelnienia. No i oczywiście regenerowany rozdzielacz jeżeli ten co masz lata swojej świetności ma już dawno za sobą. 

Witam. Możesz coś więcej powiedzieć o tej zamianie metalowych pierścieni. Założyć oringi czy inny patent? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Założyć uszczelnienie do hydrauliki siłowej, i zaślepić dziurę przelewową w cylindrze i dac seger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Scoti
      Witam mam problem w moim fergusonie przestał działać podnośnik. Gdy chce podnieść podnośnik załącza sie wałek WOM i cały czas sie kreci jedynym sposobem na wyłączenie jest odpiecie kabla od elektrozaworu hamulca, Wymieniłem elektrozawór lecz dalej to samo dodam,ze cały czas świeci sie blokada i wałek ,a teraz ciągnik chodzi na przyspieszaczu . Co jest i gdzie szukać rozwiązania ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj