Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Troker1979    569

Miał Ktoś Brigado Saatbau w praktyce przy solidnym nawożeniu, polach w dobrej kulturze i o uregulowanym ph? Coboru rekordowe plony reklama w katalogu super. Ile w tym prawdy?

Interesuje mnie ilość masy, zdrowotność, kolba strawność czyli ogólnie jakość. Na kichę oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Miałem dwa lata temu.dzialka 4 mocna 2 h,na jednym h było baobi a na drugim właśnie brigado.wlasnie do dziś nie jestem pewny bo nie zapisałem ktura odmiana to Ktura i dlatego pytałem się kiedyś o zdrowotnośc baobi.pol pola ładna kukurydza a drugie pół to bylo czarno na przyczepach .myślę że to bylo jednak te brigado bo tu chłopaki nie narzekają na zdrowotnośc baobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Brigado ilość tak jakość nie głownia byla sporadycznie bardzo podatna nie jest.

Edytowano przez krzycho3333
Dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Też miałem Brigado w 2019 jak dobrze pamiętam rosła obok Hulk i kurant i sucorn. 

Pokrój słabszy od Hulk i Sucorn, kolba też mniejsza stey gren też gorszy bo rośliny zaczęły podsycać a kolba dalej była miękka. Start wiosenny rewelacyjny nie wiem czy to za sprawą zapraw saatbau czy cechą odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na dniach będę miał wyniki z silosu Brigado właśnie. Przez kilka lat siałem Danubio tej firmy i zawsze się udała (tzn fajnie wyrosła ale badań wcześniej nie robiłem). Brigado to podobno następca. W zeszłym roku miałem obie i jakoś różnic w pokroju czy kolbie nie zauważyłem. Pewne jest, że tutejsze dziki omijają te odmiany szerokim łukiem ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

to widocznie ktoś blisko sieje wcześniejsze bo u mnie danubio niszczyły przy hulku obok nie ruszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

inny przykład z zeszłego roku: ogólnie jedno z pól obsiane Danubio a uwrocia Fabell.... uwrocia  zlikwidowane w połowie przez zwierzynę. Na pozostałych działkach szły wedle rządków konkretnej jednej odmiany (wiem, wiem nie do uwierzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

do uwierzenia, u mnie to samo, sudrix wybrany co do rządka a Leonido nawet nie powąchały, siane po 3 sekcje każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

odmiany saatbau(danubio, bigado itd) są standardowo zaprawione optiplusem, który zawiera repelent na ptaki który może i dzikom nie pasuje

Brigado patrząc na coboru bije rekordy masy ale uwzględniona w badaniach na ziarno to chyba najsłabsza z ocenianych. Jak ze strawnością brigado danubio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tego nie wiem. Blattin albo ma ze sprzedaży dobry hajs albo faktycznie jest coś warta  bo mi ją doradca zachwalał. Papieru na to nie mam a próbować odmian trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przed zbiorem. Po siewie raz mi się zdarzyło, że wybrały. Dosiałem i spokój więc to taki incydent

image.png

Edytowano przez lukbold
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No w tym roku jakieś 40cm wysoko bo i plon zadowalający i można sobie było pozwolić. Odmiana Brigado na IVa oraz IVb. Pierwszy raz użyłem zakiszacza i zastanawiam się czy miał wpływ na wyniki czy po prostu rok sprzyjający. Szczerze to te kolby jakieś wybitne nie były ale przez wysokie koszenie zwiększyłem zapewne ich udział w silosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

do zbioru to z tej zaprawy nic nie zostaje, widocznie mają smaczniejsze odmiany gdzieś indziej ( pewnie wcześniejsze) wyniki pryzmy bardzo dobre chociaż tak jak mówisz kolby u brigado z kapci nie wyrywają. ja na ten sezon biorę z saatbau odmianę aniska ( doszukałem się że to farmsaat a saatbau tylko ma w Polsce wyłączność na nią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Jaka odmiana na ziarno na młyn na 5 klase - wielkopolska.

Czy cos z tego co maja w ofercie : Frendli ,Talizman ,Glorius, Evgeni  czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

glorius powinien być dobry.


glorius będzie dobry, to czysty flint i nawet syngenta rekomenduje ją na grys. wydajność też ma dobrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak nie masz pojęcia o kukurydzy na młyn to nie wprowadzaj innych w błąd Farmsat ma odmiany ukierunkowane na dent (podobnie monsanto pionier) z małą domieszką flint a ponadto to hodowla wywodzi się z typowo kiszonkowej linii genetycznej a wciskają rolnikom różną ciemnotę 

17 minut temu, lucas29 napisał:

Farmezzo się nada
Farmezzo się nada

Jak nie masz pojęcia o kukurydzy na młyn to nie wprowadzaj innych w błąd Farmsat ma odmiany ukierunkowane na dent (podobnie monsanto pionier) z małą domieszką flint a ponadto to hodowla wywodzi się z typowo kiszonkowej linii genetycznej a wciskają rolnikom różną ciemnotę

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj