Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrass    14

P9363 jest i na ziarno i na kiszonkę Fao 280-290 . Czy warto tyle płacić ciężko powiedzieć w tym roku uważam że warto bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
17 godzin temu, v11 napisał:

jak to jest wszyscy szukają cudownie plonujących odmian QQ .Tymczasem wyniki  COBORU to 95-105% wzorca i to nie we wszystkich lokalizacjach wyniki się powtarzają gdzieś jest 105% a gdzie indziej 98% mało powiedzieć jak spojrzymy na serie badań danej odmiany to wychodzą spore różnice w danej lokalizacji w latach .Może się mylę ale wychodzi na to że zawsze gdzieś można znaleźć badania że dana odmiana jest w czołówce plonowania czy rejestrowych -po rejestrowych .I jak to ocenić -a robie trochę usług i tych genialnie plonujących jakoś nie widzę   

Nawet ktoś wrzucał badania na Facebook z coboru i największą robotę między odmianami robiło fao ,jeśli chodzi o ten sezon oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
6 godzin temu, mirekcich napisał:

Nawet ktoś wrzucał badania na Facebook z coboru i największą robotę między odmianami robiło fao ,jeśli chodzi o ten sezon oczywiście.

nie można brać pod uwagę odmian z różnych grup wczesności bo tendencji się nie przeskoczy im wyższe fao tym wyższy plon normalnie (potencjalny)  bo w latach to różnie wychodzi ale też nie ma szalonych różnic zwykle początek sezonu ceny za ziarno wyższe i niższe koszty suszenia -i niewiele da 1-1,5 tony więcej ziarna jak przychód z ha duzo niższy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
Napisano (edytowany)

Siał ktoś pioniera 8500 i 8420 na kichę ?, bo cena jeszcze do przełknięcia  ... 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
18 godzin temu, v11 napisał:

nie można brać pod uwagę odmian z różnych grup wczesności bo tendencji się nie przeskoczy im wyższe fao tym wyższy plon normalnie (potencjalny)  bo w latach to różnie wychodzi ale też nie ma szalonych różnic zwykle początek sezonu ceny za ziarno wyższe i niższe koszty suszenia -i niewiele da 1-1,5 tony więcej ziarna jak przychód z ha duzo niższy 

No nie do końca.

1.  Końcówka września, FAO 240, plon około 12 ton przy wilgotności około 32%, cena 480 z/tł, czyli mamy 5760 zł.

2. Połowa października FAO 270, plon około 14 ton przy wilgotności około 26%, cena 430 zł/t, czyli mamy 6020 zł (gdyby udało się wstrzelić bliżej 30%, co byłoby kilka dni wcześniej, to i masy więcej, i cena nieco wyższa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
18 minut temu, Maniaks napisał:

No nie do końca.

1.  Końcówka września, FAO 240, plon około 12 ton przy wilgotności około 32%, cena 480 z/tł, czyli mamy 5760 zł.

2. Połowa października FAO 270, plon około 14 ton przy wilgotności około 26%, cena 430 zł/t, czyli mamy 6020 zł (gdyby udało się wstrzelić bliżej 30%, co byłoby kilka dni wcześniej, to i masy więcej, i cena nieco wyższa).

na tym samym polu?  jeżeli tak to ok jeżeli inne pole to nie ma co porównywać a jak doliczysz opóźnienie siewu pszenicy transport dodatkowych dwóch ton to te 300 zł zniknie -oczywiście rzecz sezonu czy cena spada o ile spada (może wzrosnąć) ale i plonowanie późnych może być na poziomie średnio wczesnych  2022r dodatkowo średnio za lata 2021- 2023  różnica plonu średniowczesne  to 123,8t  późne    134,4t a więc 1,06 t i tu już wynik inny https://coboru.gov.pl/Publikacje_COBORU/Wstepne_wyniki_PDO/WWPO_Kukurydza_rozpoznawcze_Z_2023.pdf

A każdy powinien robić tak jak finansowo mu odpowiada u mnie flinty (hard flint) plonują w porównaniu z tobą bardzo słabo ŚREDNIO 8t suchego  z całości  gospodarstwa ale cena ponad 1000 zł( po odliczeniu suszenia ) i dalej będę się tego trzymać bo uważam że to dla mnie  najlepsze do tego stopnia że już mam kontrakt na zbiory 2024 -tak to ryzyko ale czas działa moim zdaniem na niekorzyść cen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belek123    1
ThePerkins napisał:

Siał ktoś pioniera 8500 i 8420 na kichę ?, bo cena jeszcze do przełknięcia  ... 

siałem p8240 po gorzowskiej wyszła super masy sporo i kolby ładne lecz sieczkarnista twierdził ze ciężko szła bo dużo włókna zawiera ale wydaje mi się że przez masę ciężko szła

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Napisano (edytowany)

A ma z tego być QQ techniczna?

ą łaskawe firmy nas łoją cenowo a Ukraińcom rozdają tysiące jednostek za darmo na 65 tyś ha i przoduje Pionier więc udanych zakupów po 900zł  za 80 000 nasion -niech się wysmarują masłem lżej będzie im się tam zmieścić 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
Dnia 13.01.2024 o 19:42, belek123 napisał:

siałem p8240 po gorzowskiej wyszła super masy sporo i kolby ładne lecz sieczkarnista twierdził ze ciężko szła bo dużo włókna zawiera ale wydaje mi się że przez masę ciężko szła

Wysoka rośnie? Na jakiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Panowie jakie dobre odmiany są to ja wiem ale pytanie z innej beczki z jakiej firmy są najtańsze w przeliczeniu na ha porcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Wydaje na nasiona ciężkie pieniądze niestety cena idzie za wartością odmiany .Jak chcesz kupić tanio kup od kogoś kto sieje materiał rozmnożeniowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

A siał ktoś kiedyś honoreen z LG ?, ładnie wypada w coboru i myślę zasiać ją zamiast hulka, niestety mam tylko 2 ha na tak późne odmiany bo reszta po międzyplonach więc raczej test odpada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
13 minut temu, ThePerkins napisał:

A siał ktoś kiedyś honoreen z LG ?, ładnie wypada w coboru i myślę zasiać ją zamiast hulka, niestety mam tylko 2 ha na tak późne odmiany bo reszta po międzyplonach więc raczej test odpada ...

To nowa odmiana ,także pewnie nie wielu tą odmianę siało, wypadła podbnie do giewonta, zdaje mi się że to typowa masówka, a pewnie sporo droższa. 

23 minuty temu, Strongman napisał:

Panowie jakie dobre odmiany są to ja wiem ale pytanie z innej beczki z jakiej firmy są najtańsze w przeliczeniu na ha porcję.

Poważnie pytasz??Nikt nie wie ,czy będziesz siał 80 tysięcy czy 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
14 minut temu, Eliot napisał:

To nowa odmiana ,także pewnie nie wielu tą odmianę siało, wypadła podbnie do giewonta, zdaje mi się że to typowa masówka, a pewnie sporo droższa. 

 

Potrzeba mi dużo masy, a opinii nie widać, jeden worek na próbę to mi się nie opłaci kupować i sam nie wiem . Hulk sprawdzony a to nie wiadomo ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

Potrzeba mi dużo masy, a opinii nie widać, jeden worek na próbę to mi się nie opłaci kupować i sam nie wiem . Hulk sprawdzony a to nie wiadomo ... 

Dlaczego się nie opłaca??Czy weźmiesz jeden worek czy dwa to przecież rabatu i tak nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
39 minut temu, ThePerkins napisał:

A siał ktoś kiedyś honoreen z LG ?, ładnie wypada w coboru i myślę zasiać ją zamiast hulka, niestety mam tylko 2 ha na tak późne odmiany bo reszta po międzyplonach więc raczej test odpada ...

Baobi albo Kissme nie próbowałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
16 minut temu, ThePerkins napisał:

Potrzeba mi dużo masy, a opinii nie widać, jeden worek na próbę to mi się nie opłaci kupować i sam nie wiem . Hulk sprawdzony a to nie wiadomo ... 

Poczytaj o kentosie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
20 minut temu, Strongman napisał:

Ja sieję zawsze koło 74tyś.

To chyba teraz podstaw matematyki nie będziemy Tobie tłumaczyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Xxilo zakupione ok. 370 netto. Podobno dobra na zimne stanowiska.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
8 minut temu, Dodi napisał:

Baobi albo Kissme nie próbowałeś? 

Ktoś w baobi narzekał na strawność, a w dodatku potrzebuje tego na szczery piach. chyba persusa lub giewonta zamówię. Tam mogę w sumie i późne bo i tak uschną i tak ... 

18 minut temu, Eliot napisał:

Dlaczego się nie opłaca??Czy weźmiesz jeden worek czy dwa to przecież rabatu i tak nie dostaniesz

Ciort z rabatem, bardziej o to że wiele różnicy bo za mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj