Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

maniekc360    120
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Nie chodzi o ilość ,a o  rozkład 

Od stycznia do końca kwietnia 250l, maj 80, czerwiec tylko 30, lipiec 180, sierpień, 160, wrzesień 90, październik 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Z jakiego województwa jesteś?Na podlasiu maj 40l, czerwiec 73,lipiec 25, sierpień 120, wrzesień 15l, październik 50, kukurydza czuła brak opadów, na piachu ledwo metr wysokości

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3214

Tylko ze kws porcja w tym roku najtańsza 490 a taka sobie za 590 za 50tyś.bez jakiś zapraw na robaki czy ptaki w tej cenie.

Czyli droższa niż rok temu, a w tym kukurydza jest najtańsza na skupach mokra od dawna.

Alez te firmy po d*pie dostaną jak azoty za swoją zachłannosć.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
10 godzin temu, jaco512 napisał:

Z jakiego województwa jesteś?Na podlasiu maj 40l, czerwiec 73,lipiec 25, sierpień 120, wrzesień 15l, październik 50, kukurydza czuła brak opadów, na piachu ledwo metr wysokości

Małopolskie i to wcale nie góry. U nas ładniejsza kukurydza na piachu niż na ciężkiej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 godzin temu, maniekc360 napisał:

Małopolskie i to wcale nie góry. U nas ładniejsza kukurydza na piachu niż na ciężkiej ziemi. 

Kukurydza woli lżejsza ziemię niz ciężka zlewna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
43 minuty temu, jack83 napisał:

Super!!!14 ton 28% 

Dla porównania Invictus 9.2

Invictus miał szczerbatą kolbę, że aż taka duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na gleby mozaikowate od IV-VI co polecacie ? Wytypowałem kilka odmian : LID2210C, LID3306C, ES HATTRICK , KWS Aldo , KWS Kidemos i MAS 23M , co wy na to ? Jak one się sprawdzają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Bartek72511 napisał:

Na gleby mozaikowate od IV-VI co polecacie ? Wytypowałem kilka odmian : LID2210C, LID3306C, ES HATTRICK , KWS Aldo , KWS Kidemos i MAS 23M , co wy na to ? Jak one się sprawdzają ?

miałem w tym roku i kidemos i Aldo z tym że bez VI klasy plony wysokie więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
17 godzin temu, Uszek1988 napisał:

miałem w tym roku i kidemos i Aldo z tym że bez VI klasy plony wysokie więc polecam

miałem kidemos  na 3 klasie dał koło 14 ton na mokro

Dnia 21.10.2023 o 17:33, andrz17xd napisał:

Witam. A wypowie się ktoś na temat odmiany inception?

Miałem na dobrej ziemi była bardzo ładna a na piasku kicha do pasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam, czy ktoś może ma doświadczenie z odmianami z firmy MAIS DMS3015 i DMS3111, cena zaskakująco dobra ale czy warte w ogóle to zachodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Tego typu poletka są super, tylko nie można się oglądać na poletka z drugiego końca Polski, bo jednak przebieg pogody inny i można się turbo rozczarować.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

ok, Ja też  z południa ale mam 200km do tej lokalizacji. U mnie w okolicy większość Pionieera sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u nas różne, ja patrze co robi kolega @garek bo robi dużo poletek dla różnych marek. Jego wskazówki są mega przydatne. W tym roku po jego rekomendacji odmiana nr 1 na polu 17-18t, 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Jak chodzi o P9363 to miałem w tamtym roku i plon był przyjemny bo na paru kawałkach było po 12t suchej pomimo suszy. W tym roku P9042, P9610, P9241 i Mylady. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

miałem dwie lokalizacje poletek i tam na dwóch lokalizacjach jedna odmiana odpaliła i to nie była Jacek ta odmiana którą ci poleciłem bo tamta była dopiero trzecia w dwóch lokalizacjach. czyli już nas 17 ton on nie zadowala. siejemy DKC 4 1 15.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
9 minut temu, yacenty napisał:

u nas różne, ja patrze co robi kolega @garek bo robi dużo poletek dla różnych marek. Jego wskazówki są mega przydatne. W tym roku po jego rekomendacji odmiana nr 1 na polu 17-18t, 

To dziwne bo na fb ciągle powtarza że jest bankrutem więc jakby tak dobrze dobierał odmiany to by nim nie był 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj