Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

EmilPlayP    58

Zależy czy na ziarno czy kiszonke, miałem subito raz, jeśli chodzi o masę to napewno będziesz zadowolony bo rośnie jak głupia po 4m tylko kolby "ptaszki" jak to ojczulek mówi. Rosomak max 3-3,30m ale kolba lux jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Jedna i druga daje rade na takich glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

kukurydza Talisman na 4a,4b ziemie gliniaste, ciężkie, plon 12t/ha wilgotność 38% koszona 15 listopada siana 5 maja województwo war-maz okolice Iławy. Łodyga mocna, kolby wysoko, mocno się trzymały, zaziarniona do końca, wszystkie równe sobie. Ogólnie jestem zadowolony jak wszyscy przy obecnej cenie mokrej 650 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Jak Talisman spisuje się na południu? Myślę żeby zasiać na piachach i wcześniej skosić pod pszenicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U mnie póki co tylko na kiszonke ale jest plan zasiac w przyszłym roku kilka ha na ziarno i też z chęcią bym się dowiedział co polecacie na słabsze ziemie na ziarno. Północne Mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4

Panowie szukam odmian kukurydzy na ziarno w typie dent FAO ok240-250 na klasę ziemi 3a-5 region to wschodnie mazowsze... Co polecacie? Myślałem nad mas 23m ale chciałbym jeszcze jakąś inną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 21.11.2021 o 21:21, soltys48 napisał:

jeśłi to cena na nowy sezon to ok

dostałem cennik z KWS to ceny ok 20% w góre

 W ubiegłym roku za kentos, kidemos płaciłem po 330 netto w tym 365 netto za kentos 10+1 , czyli wyszło taniej niż w ubiegłym 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19847

kentos w ubiegłym roku z terminem 20 październik 340, w tym 399

Beatus z podobnym terminem teraz 290 a był jeśli dobrze pamiętam 225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Poszukuję nasion kukurydzy Danubio - macie jakieś sprawdzone sklepy zajmujące się sprzedażą wysyłkową które mogą mieć tę odmianę w ofercie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Miałem Impulse, dość dobra odmiana, w tym roku podatna na omacnicę, za równo  umnie, jak i znajomego. Plon bardzo dobry, ale w przyszłym roku postawiłem na Pionieera, może jeszcze kiedyś wróce do tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

zna ktoś odmianę ES MYLADY ? W kombinacie rolnym w Kietrzu dała ponad 16t. Preferowana na słabsze stanowiska . Jej FAO to 270 i takie mi pasuje bo usługodawcy i tak przyjadą do mnie dopiero na końcówkę sezonu żeby uniknąć kolejek w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, Badek15 napisał:

dzięki, ma być zasilana na piachu, podobno fajnie sobie radzi

Znajomy własnie sadzi ją na piachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj