Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

zetorr6441    365
16 godzin temu, Piotrass napisał:

Wstępnie zamowione :odmiany na kiszonke Pionier8244 pionier 9027 po regrasie 7948 , Dkc 3474 zachwalal sprzedawca,  Susann i sucorn a saaten union, Kardona z syngenty , Batisti z Caussade, i nowosc jakas Mastodon , na 40 ha sa to odmiany, czy ktos sie wypowie ktora z tych odmian odrzucic? czy sa wszystkie dobre

Z p9027 będzie mleko się cisnąć a Kardona do cięcia. 

Co do su Sucorn bardzo dobra odmiana aczkolwiek kws kentos dał więcej masy zarówno na 3 jak i 6kl.

Susana bym sobie odpuścił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Damiano12333 Orginalne A co ci centrala powie że ma jak to towar deficytowy kto wie gdzie jest ten wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
zetorr6441 napisał:

16 godzin temu, Piotrass napisał:

Wstępnie zamowione :odmiany na kiszonke Pionier8244 pionier 9027 po regrasie 7948 , Dkc 3474 zachwalal sprzedawca,  Susann i sucorn a saaten union, Kardona z syngenty , Batisti z Caussade, i nowosc jakas Mastodon , na 40 ha sa to odmiany, czy ktos sie wypowie ktora z tych odmian odrzucic? czy sa wszystkie dobre

Z p9027 będzie mleko się cisnąć a Kardona do cięcia. 

Co do su Sucorn bardzo dobra odmiana aczkolwiek kws kentos dał więcej masy zarówno na 3 jak i 6kl.

Susana bym sobie odpuścił 

kentos nadaje się na 5-6 kl na kiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

kosiłem u kuzyna p8888 wieksza była jak inne pioneery u niego kolba była porównywalna liście też w cholerę ale za wcześnie kosił i zielona była jeszcze moim zdaniem. na jakiej klasie miał to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

Witam jak wam  wypadła  kukurydza kurant na  5.6 klasie /???? jakie opinie czy warta  uwagi wysoka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie Kurant 3,4klasa stanowisko po łące gdzie nigdy kukurydzy nie było  4,4m doleciał. Ucięty badyl przy samej ziemi i mierzony taśmą. Masy było full kolba w miarę. Stay green hmmm raczej średni to na piaskach może sporo podsychać ale jak nie posiejesz to się nie przekonasz ogólnie z polskich odmian Kurant wart polecenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 30.01.2021 o 19:52, Jasio88 napisał:

Panowie HR Smolice Rosomak na ziarno jak to wygląda w praktyce bo co niektórzy chwalą strasznie a cena jednostki na ha niemalże w cenie jednostki 50tys Flagowych producentów Mas, Pionier Czy RGT

Siałem 4 lata, roślina sztywna plon nie najgorszy, ale wszedłem całkiem na denty bo kupiłem suszarnie i mniej paliwa idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

najlepiej sprawdź jaką masz odmianę i jaki wysiew zaleca hodowca bo może być 80 tyś a może być 90 wszystko zależy jaka odmiana i jaka gleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5107

Gleba najważniejsza i dostępność wody. Pogody nie przewidzisz, ale jak obawiasz się suszy i masz słabe gleby siej mniej niż zaleca producent. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Na przestrzeni lat siałem od 75 do 105tys. 

Od 3 lat kiszonkę i ziarno 93tys

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    265

Na słabszej klasie ziemi siej mniej to najwyżej jak będzie miała wody do oporu to będzie grubszy badyl, ja na 5, 6 klasie sieje po 80 tys. a na wpół do siódmej 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Okej dzięki właśnie będę siał na słabszej ziemi i tak myślałem że 80 tys będzie optymalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Dnia 26.01.2021 o 22:35, Emil39 napisał:

Ejczbio Wiem gdzie jest ale jest tylko zaprawiona koritem 

Nasiona kukurydzy IGP Kokuna Hardware Przeworsk • OLX.pl

 

Na OLX już nie ma, najlepiej dzwonić do przedstawicieli regionalnych, pomogą coś znaleźć.

Dnia 27.01.2021 o 17:41, zetorr6441 napisał:

Z ogłoszeń na olx poza linkiem emila to wszystkie nieaktualne. 

Ejczbio ja w tym roku będę miał obok siebie kokune, Kidemos i farmmoritz także jak nie znajdziesz a będziesz chciał na nowy sezon porównanie to się odezwij :)

 

Spoko, juz ogarnąłem. Będę miał na jednym polu wszystko po 75arów i oddzielnie ważone. Mas 23M, Inventive(albo Perspective), Tonifi, Plantus, Kidemos, Kokuna i jeszcze jedną bym sprawdził, tylko nie wiem co, może jakiś Pionieer

Dnia 28.01.2021 o 19:40, GrzesiekAgro napisał:

Kto pioniera sprzedaje Wys Maz i akalice ?

https://www.facebook.com/maximkostrynoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130
Napisano (edytowany)

Co myślicie o siewie kukurydzy po talerzówce? Stanowisko po owsie opryskane i stalerzowane na zimę. Ziemia lekka 5 i 6 klasa. 

Pole jesienią wyglądało tak

IMG_20201118_151752.jpg

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

możesz siać, też tak robiłem i spoko urosła, na takim piachu to sobie poradzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj