Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

jaco512    1010
21 minut temu, lucas29 napisał:

skoszona najlepsza działka, 3ab 19,6t/ha 29%

Jakieś zdjęcia roślin? Obsada, szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Dobrych produktów nie trzeba reklamować, dajcie sobie już spokój z tym farmsat'tem każdej hodowli warto spróbować. Jeszcze może napisz że średnia z kilkunastu ha 19,6 ton. Takie posty odpychają mnie od tej hodowli, zbyt nachalne wciskanie ciemnoty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

jak napisałem najlepsza działka, pow. 1,5ha, pole równe 3aib kukurydza 4 rok, Omya 300kg, Kornkali 300, mocznik 300 na 2 tury, UltraDap 150 w podsiewacz 82tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
2 godziny temu, RobertLewicz napisał:

potas zostaje ale rozumiem że mulczowałeś pole, i talerzowałeś na jakieś 15 cm i wymieszałeś resztki porządnie przed orką, wtedy zgodzę się że zostaje więc te prace także powinieneś uwzględnić do kosztów :)

Policz dobrze te koszta bo napewno nie jest to 2400 tylko blizej 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Hardkor - moim zdaniem też, ale każdy liczy po swojemu, jeden koszty rzeczywiste a drudzy za wszelką cenę chcą uzyskać duży zysk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Ma chłopak talent i niby badyl zielony to niby miała tylko 35 % średnio i plony koło 18 Tak mówią z tych linków pod filmu

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3240

Mi się wydaje za ma to się od terenu bo u mnie na wsi i w pobliskich miejscowościach rośnie niesamowicie, co do jakiś odżywek, jakiegoś nawożenia pogłownego ja w życiu nie stosował,tylko posiać dać w dozownik zrobić chwast i koniec roboty.

A zobaczcie na to.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
6 godzin temu, Szu15000 napisał:

120 kg polidap 205 zł (1700 tona) mocznik 36% 350kg 455 zł (1300tona) nasiona CS Anovi i Rianni 330zl jednostka, siane 83tys 550zl siew 120 orka 250 uprawa 100 chwasty 110 odżywki 100 koszenie 350 koszty opryskania (3 wjazdy) 100zl wywóz ok 50zl ha czyli koszty licząc wapno dodatkowo raz na 3 lata wynosi 2500 (110zl przyjąłem na wapnowanie rocznie) w tym roku plon z 6ha 10.2tony, wilgotność 26-28 średnia cena 445netto. Mogłem o czymś zapomnieć, ale raczej nie.

Jaka kombinacja na chwasty kosztuje 110?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6915

Tezosar + Nixon (nie pamiętam w tej chwili dawek) wyszedł mnie w tym roku 103 albo 107zł

Dobra ziarnówka na IIIb-IVb klasę do ewentualnego przeznaczenia na kiszonkę? Co Wam się sprawdza?

5 godzin temu, lucas29 napisał:

skoszona najlepsza działka, 3ab 19,6t/ha 29%

Kusi mnie zapytać, czy tarowaliście już przyczepy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Dkc 3730 ścięte 11,5t wilgotność ok 36 a rosomak 11t i wilgotność 38 także ten.... U nas kombajnista mówił że w okolicy takie wilgotności i że jak powyżej12 sypie to już za***ista a rekordzista 15 :) nie ma co płakać. Średnia słońca w listopadzie w kraju 17h a w naszym rejonie 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Emil39 znam ten sprzęt w filmu na yt i byłem tam osobiście ,zielona była odmiana Adenora ale to był zbyt wczesny zbiór jak na ten rok ,najlepiej wypadł Hardware a wilgotności od 35,5 do 39.Jak na nawożenie zastosowane na tych poletkach to wynik rewelacyjny tylko tam był obornik bydlęcy 2 lata temu i 2 lub 1 klasa gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie szukam u nikogo dodatkowych kosztów. opisałem pokrótce jak to wygląda u mnie  z zapytaniem jakie odmiany jeszcze mogę spróbować by przy tych nakładach uzyskać większy plon. każdy robi jak uważa ale moim zdaniem samo talerzowanie słomy i orka po kuku to raczej z dużo składników się nie uzyska z tej słomy. dwa że mało kto podaje, bądź pisze o jakimś azocie na słomę kukurydzianą. trzy że np. potasu można w roku następczym ze słomy wyciągnąć max 50% o fosforze nie wspominam bo jego w słomie są znikome ilości ale to raczej każdy wie.

 

Edytowano przez RobertLewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Witam. Mam mozliwosc kupienia na nastepny sezon kukurydzy DKC 3341, lecz nigdzie nie moge znalezc jakichs istotnych informacji na temat danej odmiany. Pomozecie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

jacoo81 sprawdź dobrze cyfry bo w Polsce są odmiany 3361 i 3441 to na pewno jest któraś z tych. 3341 była albo jest jeszcze w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Wszystko skoszone sprzedane i przeważone wyszło 76t z 8,3ha co daje 9,15t/ha. Trochę mi miejscami wymokło a trochę chwastu pusciło. Ogólne ubiegły rok był lepszy. Kombajnista mówi że w okolicy sypie średnio 12-14 a on miał odmianę co mu sypneła 17,6t/ha ale przy 35%. U mnie kosiłem około 20 października przyczepę to miała 35% obecnie miałem 3 transporty to miały odpowiednio 38,5-30,5 i ostatni 32,5% chyba sobie miernik przestawili z każdą kolejną moją dostawą.

Zastanawiam się jak musi wyglądać kolba na 17-18 ton/ha ! jak to jest dwa razy tyle co u mnie wyszło.

Edytowano przez solek01
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Twoja kolba jest na 32 tony (400g*80tys) ale popełniłeś błędy i nie wykorzystałeś w pełni potencjału odmiany musisz się jeszcze wiele nauczyć 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
3 godziny temu, solek01 napisał:

Wszystko skoszone sprzedane i przeważone wyszło 76t z 8,3ha co daje 9,15t/ha. Trochę mi miejscami wymokło a trochę chwastu pusciło. Ogólne ubiegły rok był lepszy. Kombajnista mówi że w okolicy sypie średnio 12-14 a on miał odmianę co mu sypneła 17,6t/ha ale przy 35%. U mnie kosiłem około 20 października przyczepę to miała 35% obecnie miałem 3 transporty to miały odpowiednio 38,5-30,5 i ostatni 32,5% chyba sobie miernik przestawili z każdą kolejną moją dostawą.

Zastanawiam się jak musi wyglądać kolba na 17-18 ton/ha ! jak to jest dwa razy tyle co u mnie wyszło.

znam ten ból że wszystkim ładnie sypie tylko nie mi. nawet pola po sąsiedzku u mnie kukurydza wysoka piekna u sasiada równa ze mna i co u mnie ok 10t u sąsiada 12. Ogólnie tez wyszło mi sporo poniżej 10t

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj