Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość
13 godzin temu, seba1985 napisał:

w tym roku właśnie przez pogodę widać było jak nie szło w pole wjechać i jak głównia i inne paskudztwa zjadały polską kukurydzę,na kiszonkę ok ale na ziarno nikt mnie nie namówi na polskie odmiany

Głownia to efekt wieoletniej uprawy w monokulturze u mnie głowni nie było to że ktoś ma ziemie zdegradowane inie może uzyskać zadowających plonów to już nie wina polskich odmian no ale jak rolnicy żucają się na zachodnie to nic dziwnego że mamy takie drogie nasiona

12 godzin temu, zetorr6441 napisał:

nie kazdego stac na sianie polskich odmian :)

tego farmfire chyba i ja spr obok Sy telias i moze asteroid gdzies na brzegu dla porownania w coboru wszystkie pieknie wychodza

A niekażdego na zachodnie bo i poco no ale kto bogatym zabroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego chyba za pierwszym razem wszyscy zrozumieli, ale żeby 11 razy się powtarzać?xD

Forum coś świruje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Jak myślicie lepiej wsypac w siewnik w 5 sekcji Danubio bądź subito,  a w jedna jakąś na ziarno żeby w sieczce było więcej ziaren .  Czy zasiac same subito albo Danubio? Ziemia 5-6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A jakie opinie o Glejt Macie panowie? Kupilem najtañsza ziarnówke na nauke uprawy bo 1 raz kuku sieje a I stanowisko pyly -udalo sie nawiezc kreda jesienià. Orka w najblizszym mozliwym termminie

Dnia 15.01.2018 o 09:04, bobienko napisał:

 

Edytowano przez BENNY82
Cytuje sie niepozadany post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217
18 godzin temu, seba1985 napisał:

wiem że plonem w ty, roku Farmsaat był drugą hodowlą w Kietrzu pierwszego miejsca nie chcą mi zdradzić :) widzisz ja też chwalę odmianę którą wziąłeś 8134 tylko musi być 4a 4b ziemia w dobrej kulturze i zagnie sztandarowe 8400.... dkc 3939 czy pionieer  9175 to na pewno petardy ale nie dla kogoś kto sprzedaje kukurydze na mokro do 30% i mieszka na zachodzie Polski... dla mnie max 250 fao.Ja po rozmowach biorę Farmfire,Farmerinio,Farmagic  i Moribora,ta ostatnia stara ich odmiana ale tania i sam siałem usługowo w Swiebodzinie ją jako wzorzec między każdą odmianą i muszę  przyznać że plonowanie ładne a poziom cenowy polskich odmian

Ta MORIBORA  to Flint czy Dent?

Widzę że tanie jeszcze mają Farmoso i Farm CH4, nie wiesz czy któraś z tych odmian to DENT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

benny to zes wybral odmiane....

jak juz chciales tej pozornej oszczednosci to bylo wybrac kanonier z polskich najlepoej w coboru chyba wychodzi w tych latach co byla badana plon na poziomie 100 i 101% wzorca i wilgotnosc podobnie do tego ma miec niny mega wigor poczatkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217

Jak u Rosomaka z podatnością na Omacnicę  i dziki? (czy jest lubiana czy mniej) Bo tak wszyscy zachwalają tą odmianę że może bym 

się skusił na jedną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

U was też takie drobne nasiona Z KWS-u są? bo u mnie touran warzy 12,82kg kwinns 12,32kg a figaro 11,51kg  torba 50000 nasion w tamtym roku kwinns miał ponad 14 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
3 godziny temu, solek01 napisał:

Ta MORIBORA  to Flint czy Dent?

Widzę że tanie jeszcze mają Farmoso i Farm CH4, nie wiesz czy któraś z tych odmian to DENT?

wszystkie Farmssaty to flinty,ch4 raczej już nie dostaniesz w tym roku ładnie posypała i szybko zeszły nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
4 godziny temu, zetorr6441 napisał:

benny to zes wybral odmiane....

jak juz chciales tej pozornej oszczednosci to bylo wybrac kanonier z polskich najlepoej w coboru chyba wychodzi w tych latach co byla badana plon na poziomie 100 i 101% wzorca i wilgotnosc podobnie do tego ma miec niny mega wigor poczatkowy

No wiesz nie znam sie I to mi agrolok zaproponowal.cena OK jak popelnic blàd to najmniejszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6932

no to porównując do propozycji @zetorr6441 zaoszczędziłeś te 22zł na hektarze, czyli 55kg z plonu mokrej kukurydzy, gdzie przy potencjale lepszej odmiany zwróciłoby Ci się to wielokrotnie. Zaoszczędzisz jeszcze na nawozach oraz opryskach i będziesz do tyłu z całą uprawą, a za rok powiesz że nie ma sensu brać droższej odmiany, bo i tak byłeś w plecy- i kółko się zamyka.

Nie życzę Ci tego, ale tak w wielu przypadkach jest

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

bebnny na przyszlosc jak bedziesz chcial porady o doborze odmiany z firmy na ktora sie zdecydowales to lepiej zadzwon bezposrednio do hodowcy w tym wypadku hf smolice, bo handlowiec tj agrolok itp to wcisnie tylko to co ma w ofercie a jak malo zostalo to co zostalo aby sprzedac i 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
9 godzin temu, Mateusz6340 napisał:

U was też takie drobne nasiona Z KWS-u są? bo u mnie touran warzy 12,82kg kwinns 12,32kg a figaro 11,51kg  torba 50000 nasion w tamtym roku kwinns miał ponad 14 kg

dwa lata temu miałem jednostki KWS po 9 kilo z groszem i wschody i plon piękne były,nie ma znaczenia wielkość nasion takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Wiem że nie ma ;) kws sieję już parę lat i nie narzekam ale te figaro swoją wagą to mnie trochę zaskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Figaro na poletkach ATR pod Stargardem Szczecińskim najlepiej plonująca odmiana z palety kws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
17 godzin temu, zetorr6441 napisał:

bebnny na przyszlosc jak bedziesz chcial porady o doborze odmiany z firmy na ktora sie zdecydowales to lepiej zadzwon bezposrednio do hodowcy w tym wypadku hf smolice, bo handlowiec tj agrolok itp to wcisnie tylko to co ma w ofercie a jak malo zostalo to co zostalo aby sprzedac i 

Az taka licha ta odmiana? No ja nice licze na plon 12 ton suchego zziarna ani 10ton ale mysle ze lepiej wyda niz 3 tony owsa przy odpowiednim nawozeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dałeś do pieca. Rosomak 370 zł brutto hektar i fajnie sypie pierwsze z brzegu a i zachodnią za 400 zł by coś wymyśliło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam,

Uprawiał ktoś z was kukurydze pioneer:

PR38Y34

PR39F58

P9027

Można prosić o jakieś opinie na temat tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Miałem rosomaka w tym roku na tym samym polu co pr39f58 i start lepszy w pionerze, a pamiętamy jak było chłodno, ale rosomak był niższy i lepiej się kosiło. plon na oko podobny bo nie ważyłem oddzielnie. zamówiłem 14 jednostek rosomaka w tym roku;) f58 6 jednostek z 9027 zrezygnowałem bo nie była lepsza od f58 a cena większa. ps f58 na 5 klasie była równa z lampą błyskową bizona super.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Też w tym roku zamawiam rosomaka, sprawdzona odmiana. Za PR39F58 459zł netto na 1ha 80 000tyś nasion. Nada się na kiszonke? Warto ja brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

jak nie braknie wody to pr39f58 rośnie wielka i na ziarno też ładnie mi sypała. Wg mnie na kiszonkę powinna być dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

mi na kiszonkę bardziej podoba się A98  lub 0792 jeśli chodzi o pioneera z tym że ta druga na słabsze gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Pioneer chce na 2.5ha na 3,4 i kawałek 5klasy, więc chyba ja węzme. Jeśli ktoś ma jakaś opinie na jej temat proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, haczyk5 napisał:

Witam,

Uprawiał ktoś z was kukurydze pioneer:

PR38Y34

PR39F58

P9027

Można prosić o jakieś opinie na temat tej firmy?

F58 miałem tylko raz, właśnie w tym roku. I na słabym stanowisku wypadła najgorzej w świetle innych. A na tym polu było chyba z 5 odmian po parę rządków. Jednak pole to istna pustynia w bardzo złej kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj