Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

seba1985    16

popularne to Opoka,San,Prosna,Kadryl radzą sobie na słabszej glebie pod warunkiem że coś będzie padać

Edytowano przez seba1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ja bym kadryla na piachu nie sial.jeśli chcesz cos krajowego to wybieraj z nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
maisadour na terenie całej Polski zakłada co roku poletka doświadczenie, u zwykłych rolników na polach w warunkach produkcyjnych. wystarczy zadzwonić do przedstawiciela tej firmy na dany region i poprosić o wyniki w swoim rejonie, bo w każdej części Polski te same odmiany różnie się zachowuja. na poletkach co roku powtarza się siew tych samych odmian plus nowe, co daje porównanie w skali wieloletniej, więc miarodajne. mierzy się plon wilgotność niektórzy jeszcze połamanie roślin. a w przypadku kukurydzy na kiszonkę plon masy, strawność, białko. tylko tak jak wyżej pisałem dzwonić do przedstawiciela firmy maisadour a nie do handlowego firmy gdzie się kupuje, bo oni sprzedają i polecają to z czego mają biznes.
ja sieje od 3 lat mas 29t. sąsiedni rolnicy twierdzili na początku że przepłacam, że się nie opłaca tyle płacić bo inne w niższej cenie dadzą to samo. No ale jak na prośbę w tamtym roku posiali po parę hektarów mas29t tak w tym roku sieją 100% twierdząc że nie chcą widzieć innej. plusy tej odmiany: dobry omłot, do ostatniego ziarna na kolbie. 99% roślin stoi nawet w takim roku jak 2017 gdzie wiatry drzewa łamały zadawalajacy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz04    0

Witam. Czy ktoś miał może zasianą kukurydze Cranberri z caussade?jakieś opinie wymagania nawożenie.mam zamiar zasiać na ziarno na trzeciej czwartej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Na ziarno polecam Rosomaka :)

Post bez argumentacji. + 1 punkt ostrzeżeń za nabijanie postów

Punkt 1.9 taryfikatora ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Post bez argumentacji......co to ma być?????co jak się uzbiera powyżej 20 punktów??? To zabieracie komputer.???
to jest forum  żeby dzielić i wymieniać się informacjami,to dlaczego wymagacie jakieś argumentacji???
lubię kolor zielony-post bez argumentacji..........żal
PIS zabrania i mówi nam kiedy mamy robić zakupy,KAŻDY MA PRAWO PISAĆ JAK CHCE I CO CHCE,.....
Jak piszecie esemesy to też zawsze z argumentacją
????
idziesz pobiegać???
odp.nie!!!
co mam jej odpisać ????? jeden punkt  ostrzeżęń post bez argumentacji,troche życia w życiu i luzu,ostatnio byłem zablokowany przez pare dni<coś tam napisałem o firmie PIioner> ,choć nie wiem czemu???AF jest coraz to bardziej cenzurowane i coraz to mniejszy poziom użytkowników.

Post taki sam jak "Polecam Ursusa C-360. Bo tak". Jak chcesz nabijać sobie posty, to idź gdzie indziej. Tutaj taka informacja nie jest nikomu do niczego potrzebna. Taryfikator ostrzeżeń, który akceptowałeś w regulaminie portalu podczas rejestracji: 

Punkt 1.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo    0

Witam. Przymierzam się do zasiania kukurydzy czerwonej. Czy macie w tym temacie jakieś doświadczenia? Jakie odmiany sialiście i jak plonowały (najlepiej jakbyście napisali jak wypadły względem odmian ziarnowych o podobnym okresie dojrzewania). Czy stosowaliście normalną ochronę i pełne nawożenie( jak dla odmian ziarnowych) czy redukowaliście coś pod mniejszy potencjał plonu? Interesuje mnie również termin wysiewu, zostaliście przy +8C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek3085    0
A co powiecie o nasionach kukurydzy z farmsaat ? mało znana firma, czy ktoś już stosował te nasiona ? przedstawiciel handlowy jeździ i zachowala a jak jest w praktyce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja na próbę zamówiłem 1 jednostkę, bo jak sam nie spróbuje, albo ktoś z okolicy mi nie poleci to w reklamy nie uwierzę. A ich nasiona cenowo dość drogo wychodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo    0

U mnie też był przedstawiciel, poza super plonem jednej czy dwóch odmian, w dodatku na poletkach doświadczalnych niewiele treściwego się dowiedziałem. Wyniki z COBORU też niby nie są złe, można próbować, ale jeśli nie masz swojej ulubionej hodowli, która sprawdza się na Twoich stanowiskach i pasuje do przeznaczenia kukurydzy(kiszonka/ziarno) to jest jeszcze wiele innych renomowanych hodowli, które przynajmniej na mojej liście są do sprawdzenia i tylko pola, a jeszcze bardziej czasu brakuje by je wszystkie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

odnośnie Farmsaat jak ktoś lubi flinty to będzie mega zadowolony,ale jak kolega wyżej napisał każdy ma swoją ulubioną,ja polecam Farmsaata ze względu na stabilność plonowania bo wiadomo co rok inne problemy,wiadomo że trzeba też realnie myśleć na jakiej ziemi co można osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Farmsaat sieje znajomy od 5lat i nie ma w planach zmiany, zawsze podkreśla że najważniejszy dobór odmiany do stanowiska.

Na piaski dobra jest PR39H32, nie wiem natomiast jak się sprawdza na gliniastym podłożu, może ktoś ma doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

farmsaat ma fajne odmiany tylko trzeba je dobrze podobierac jak z kazda inna no i jak kolega wyżej napisał stabilnosc plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

każdą odmianę trzeba dobrze dobrać to nie sztuka siać najdroższe byle gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Witam.

Zakupiłem kilka woreczków qq Farmsat niby z wyprzedaży magazynowej.... gościu mówił  , że niższa cena , bo się chcą pozbyć z magazynu, bo każda qq po iluś latach schodzi z list. i sądziłem , że to będzie z ostatnich zbiorów... A okazało się , że była pakowana 3 lata temu, więc moje pytanie brzmi.. 

Czy to wgl mi powschodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj