Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
6465    12459

To ona coś tania jest. Serjo taka plenna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12459

To jest ta co Jarek tak się nią zachwycał?  Ja sieję już parę ładnych lat. I jakoś odmiany pionier, mas, czy choćby farmsat lepiej plonują niż polskie odmiany przy tych samych warunkach i nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
32 minuty temu, maniekc360 napisał:

Kukurydza  w skupie po 620, a ma być po 600 netto. I jak to sie ma opłacać?

Można napisać to trzeba dobrać jeszcze 100 ha dzierżawy ! Ale takie ceny to przyszłość Ukraina jest w stanie akurat w tej cenie wysyłać ok150 $ a te pajace zezwalają na kontyngent z limitem z dwóch ostatnich lat -przecież nas zasypali w tym czasie a towar trafi do nas .Jedyne wyjście zapisać się już do FSB i wspierać Władimira żeby to przeorał i Rosja nie będzie aspirować do UE .A tu opisują nawożenie na 15 t zamiast skupić się na ekonomii nie zdziwię się jak jesienią wystawią poniżej 300 zł  - i co wtedy? a do tego jeszcze coś czego nie życzę ale susza jest nieprzewidywalna  a już były lata na V klasie 2 t 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006

Najpodlejsza F1 lepsza od wynalazków łuskanych z kolb -moje zdanie ale próbujcie ja wyciągne wnioski z doświadczeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

jak obecnie wygląda u Was sprzedaż nasion , bo przeważnie w zeszłe lata ja dzwoniłem o nasiona a teraz handlowcy dzwonią i wciskają  , gadają ,że szału nie ma ,wręcz kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3962

Nie wykupili jeszcze? Co niektórzy już w listopadzie i grudniu pozamawali bo już w styczniu miało nie być. A może to była tylko bajka handlowców żeby wyciągnąć szybko kasę od rolników. U mnie było zawsze to co chciałem a zazwyczaj zamawiam luty-marzec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
8 minut temu, farmerss34 napisał:

jak obecnie wygląda u Was sprzedaż nasion , bo przeważnie w zeszłe lata ja dzwoniłem o nasiona a teraz handlowcy dzwonią i wciskają  , gadają ,że szału nie ma ,wręcz kiepsko

A jak ma wyglądać jak 2 t ziarna to koszt nasion a może być jesienią ze 3 t, 4 t nawożenie 1 t ochrona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1856
14 minut temu, v11 napisał:

A jak ma wyglądać jak 2 t ziarna to koszt nasion a może być jesienią ze 3 t, 4 t nawożenie 1 t ochrona ?

5t dzierżawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

600zł sucha w skupie, a nasiona 900zł. Miały być dopłaty do kukurydzy, a podobno, będą tylko do mokrej, a znając ryżego nie będzie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
Napisano (edytowany)

Nie mam dzierżaw nie jestem tak ubogi i głupi - więc nie liczę. a żebyś mi nie dowalał to informuję że to co pisałem to ocena stanu i przewidywań dnia dzisiejszego którą  należy brać pod uwagę na podstawie  tego co odpierdalają nasi najmądrzejsi 

18 minut temu, Mateusz1q napisał:

5t dzierżawa 

 

8 minut temu, maniekc360 napisał:

600zł sucha w skupie, a nasiona 900zł. Miały być dopłaty do kukurydzy, a podobno, będą tylko do mokrej, a znając ryżego nie będzie nic.

Co zmienia 50 zł do 1t ? jak brakuje 500/t kosztów  gdyby nie zasobność i kontrakt już bym myślał nad dzierżawą 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    880

Wie ktoś gdzie mogę zamówić ES Skytower?  Gdzie dzwonię to ta odmiana sprzedana, a chciałbym chociaż z 4 jednostki na testy kupić 🤔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3962

Karol widocznie nic specjalnego skoro rzucili tylko parę worków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
23 godziny temu, v11 napisał:

Co zmienia 50 zł do 1t ? jak brakuje 500/t kosztów  gdyby nie zasobność i kontrakt już bym myślał nad dzierżawą 

Też myślę za dzierżawa ale nie na nic w mojej okolicy , w żniwa gość u mnie na wiosce dał w dzierzawe ponad 100ha bo juz ma 70lat ale to wziął zaraz gość co ma przeszło 2tys ha i cena nie grała mu roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
3 minuty temu, korasss napisał:

Też myślę za dzierżawa ale nie na nic w mojej okolicy , w żniwa gość u mnie na wiosce dał w dzierzawe ponad 100ha bo juz ma 70lat ale to wziął zaraz gość co ma przeszło 2tys ha i cena nie grała mu roli

miałem na myśli pozbycie się mojego a nie dobieranie -przyzwoita stawka i 2025 może już zbierać kto inny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

SM Giewont warto iść w tą na słabszych stanowiskach? A po łące z mniejszym FAO CO POLECACIE 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2522
karol091193 napisał:

Wie ktoś gdzie mogę zamówić ES Skytower?  Gdzie dzwonię to ta odmiana sprzedana, a chciałbym chociaż z 4 jednostki na testy kupić 🤔

Ja zamawiałem 10 jednostek u Osadkowskiego ale w listopadzie i wczoraj dojechała dostawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    880
Napisano (edytowany)

@JarekBazydlo dzięki. W poniedziałek zadzwonię. Coś tam udało mi się zamówić, ale tylko 7 jednostek, no i mam wątpliwości czy je od niego dostanę 🤔

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Jaką odmianę polecacie na ziarno z niskim fao, będzie siana po mieszance gorzowskiej, 3 klasa, zimny i podmokly teren. 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam 4 jednostki Monstera na kiszonkę z zeszłego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
15 godzin temu, Piotrek120 napisał:

Będzie ktoś siał kuku na ziarno wgl?

A niby czemu mamy nie siać? 

Ja w tym roku zwiększam areał o ok 20-30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj