Fugeo

Bury Perkoz MAX vs Krukowiak Heros

Polecane posty

Fugeo    281
Napisano (edytowany)

Cześć, mam ofertę na te dwa opryskiwacze, który z nich polecacie?

 

BURY MAX 1000:

  • mieszadła hydrauliczne
  • rama z zaczepem do szybkiego agregowania wraz z kółkami
  • zewnętrzny rozwadniacz środków chemicznych
  • zbiornik do mycia rąk 15 l
  • zbiornik czystej wody 100 l
  • oświetlenie LED drogowe + oświetlenie robocze w postaci dwóch lamp halogenowych
  • pompa AR 133 l/min 20 bar
  • sterowanie elektryczne Combo 177 (5 sekcji)
  • belka 15 m, składana i rozkładana hydraulicznie w systemie X niezaleznie (belka HX)
  • rotacyjna dysza do płukania
  • wałek WOM

Cena netto: 35 000 tys

 

KRUKOWIAK HEROS 1000:

  • zbiornik na czystą wodę do płukania uładu
  • zbiornik na wodę do mycia rąk
  • stabilizacji belki hydrauliczna wymuszona
  • pompa 151 l/min
  • belka 15 m rozkładana hydraulicznie niezależnie, podnoszona hydraulicznie
  • rozwadniacz boczny
  • sterowanie elektryczne praca/przelew z regulacją ciśnienia
  • głowice 5-pozycyjne z rozpylaczami szczelinowymi
  • płuczka zbiornika głównego

 

Cena netto: 35 200 tys

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
ja mam zamówionego herosa 1000l na 18m z komputerem 300s, a reszta jak u ciebie a czy coś więcej to już nie pamiętam. cena 60netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Fugeo czy sterowanie elektryczne utrzymuje dawka w zależności od prędkości? Czy istnieje możliwość dołożenie komputera później?

Krukowiak ma belkę PHX?

Orientujesz się może jak kształtowałaby się cena modeli ciąganych Apollo i Pelikan?

Maszyny pod Case'a? :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
No właśnie z tego co mówił diler to te sterowanie jest punktowane właśnie za tą dawkę i sekcje. Akurat ten komputer kosztuje ponad 6 tys Co do dołożenia to niestety nie mam pojęcia. Tak ma phx. Pytałem o pelikana 1500 to na podobnym wyposażeniu co perkoz kosztował 46 tys netto Akurat opryskiwacz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Belka phx

 

Jak jest z jakość wykonania tych opryskiwaczy? Najbardziej chodzi mi o ramę, czy nie będzie pękała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
sam komputer 3 plus elektrozawory i inny osprzęt drugie 3 i się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Napisano (edytowany)

Ktoś może posiada taki sterownik do Burego Combo 177? Bo w internecie nie ma o nim żadnych informacji

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
jak belka phx to sobie daruj bo znajomy ciągle spawa. ja mam belkę phh która jest o wiele masywniejsza. komputer jest pkt to prawda ale brać komputer 180 to nie porozumienie bo to ty musisz dostosować prędkość jazdy do tego jak komputer podaje dawkę a jak weźmiesz 300s to wtedy komputer dostosuje dawkę do tego jak jedziesz, oczywiście w granicach rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Dlaczego pęka? Słaby materiał? A może i prędkość zbyt duża w stosunku do warunków. Hm. Bury z tego samego źródła bierze belki PHX? Belka PHX nie ma przypadkiem budowy modułowej? Tzn. że poszczególne jej części można wymieniać.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwajda    4
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich. Ja zamawiałem herosa 600l/15m belka phx w dniu 31.11.2018 r. W cenie 41700 brutto. Jak zamòwił bym 1.12.2018r. To cena była by + 2000zł brutto. 

Wyposażenie jakie mam to: standart 3 zbiorniki, głowice rozpylaczowe 5 opozycyjne krukowiak daje dysze 03 i 04 TT w pakiecie, dodatkowo zamòwiłem przeciwznoszeniowe dwustrumieniowe ceramiczne, dysze do rsm psp 03 i 04.

Dodatkowo elektryczne sterowanie hydrauliką 

Zawòr stało ciśnieniowy sterowany elektrycznie z załączanymi poszczególnymi sekcjami elektrycznie, zmiana ciśnienia z kabiny, oświetlenie drogowe, oświetlenie Led belki nad każdym rozpylaczem (to montował deler - podłączone pod światła przeciwmgielne) , wałek napędowy wom, kółka transportowe do przetaczania opryskiwacz,  płuczkę wirową zbiornika, płuczkę do butelek w sicie wlewowym. 

Dodatkowe filtry na każdą sekcję

 

Z tego co pamiętam to dopłaty do komputera było coś koło 16000 tysięcy więc odpuściłem.

U mnie ma to pracować z c360 4x4.

 

P.S. dodam, że jak zbierałem oferty to unia pilmet 615 była tańsza o około 3000 zł a jak już zamawiałem to krukowiak był tańszy o 2000 zł 

   Fotki w  załączeniu

20190202_115208.jpg

20190201_161209.jpg

Edytowano przez rafalwajda
Upd
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co te PROWy zrobiły z cenami opryskiwaczy, szok i niedowierzanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wyposazony dobrze to i cena wyzsza. A ja mialem obawy co do takiego zestawu, daj znać jak to pracuje. tez mam 600/15 ale z biardzkiego, a ten heros jest kilkaset kg cięższy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwajda    4

Pusty waży 680 kg.

+ 100 litrów wody do płukania + 15 do mycia + 600 zbiornik główny razem daje 1400 kg. Na szczęście przód w ciągniku waży ponad 400 kg i do tego kolejne 380 kg  w obciążnikach tak, że nie powinno stawiać ciągnika.  Podnośnik wzmocniony 2 siłownikami. Dolne cięgna tuz przedłużone o 18 cm wykonane z płaskowniki 80x30 mm że stali jakościowej. Pompa wzmocniona Waryńskiego. W sobotę będę testował. Podzielę się opinią. Na razie w ciągniki brakuje maski  i instalacji elektrycznej (tej zimy ciągnik przeszedł kapitalkę skrzyni, dyferencjału, zwolnic, sprzegła, piaskowanie całości i malowanie, nowe tylne błotniki, rozdzielacz 2 sekcyjny sterowany linkami i wiele drobnych elementów) , więc tylko testy na posesji. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

moja siuntka bez tuningu, moge tylko powiedziec ze pełny biardzki, z przodu komplet obciążników + te w kolach, na prostym mogę jechac, przejezdzajac np przez bruzde wybijam się jak Kamil Stoch z progu. Jedno pole mam górzyste to musze dobrze zaplanować któredy jezdzic bo niektórymi sciezkami nie podjadę do góry


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez kuba24051
      witam. wczoraj przywiezli nowy nabytek. trzeba jechać pryskać ale mam problem z cisnieniem. jak nalezy je poprawnie wyregulowac? jak ustawie pokretlem na obrotach roboczych z wlaczonym mieszadlem i opryskiem na wszystkie sekcje odpowiednie cisnienie to po wylaczeniu sekcji do pracy np z rozwadniaczem brakuje cisnienia. jesli zwieksze je zeby rozwadniacz i mieszadlo dzialaly poprawnie wtedy cisnienie jest za duze do oprysku. pomocy moze ktos cos podpowie? komputer Bravo 180s. czy komputerem ustawia sie cisnienie ?
    • Przez Rolnik117
      Witam mam problem z zetor Proxima 90,poniewaz po odpaleniu wchodzi na maxymalne obroty i nie reaguje na pedal gazu jak i również na gaszenie. Co może być przyczyną, i dlaczego tak się stało? 
      Z góry dziękuję. 
       
    • Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc
    • Przez kedar006
      KUPIĘ radliniarkę Weremczuk lub Krukowiak 2 rzędowa zwykłą bez glebogryzarki.

      Taką jak na zdjęciach, może ktoś wymienia na większy lub inny nowszy model, i stary chciałby sprzedać
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj