Pele94

Poszukiwania Case mx 110 120 135

Polecane posty

tomek73    579

Fakt malowany,  jakby nie to to ale cena normalna z nawet  dość tanio na to wyposażenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chleb0    0

szału nie robił wyblaknięty był cały, i miał dziury przerdzewiałem z jednej strony w błotniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Panowie trochę za duża moc jak dla mnie ;p Tak 120 było by w sam raz a nawet byłby zapas .  ten sam handlarz ma mx 110 sprowadzony z Irlandii za około 76 netto ale tak samo wymalowany i odpicowany i jakoś mnie nie zachęca żeby jechać go obejrzeć.   https://www.olx.pl/oferta/case-mx-110-oryginalny-stan-8300mtg-opony-80-CID757-IDrEHSP.html#5e72464ce7

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Napisał tylko że malowane felgi, a na zdjęciu widać że inne rzeczy też. I drogi 76 plus VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 1,5 roku posiadam Landini mythos , bardzo miły i przede wszystkim oszczedny traktor , jak narazie bez awarii chociaż ma ponad 8500mth i nie zapowiada się (nic nie puka stuka)odpukać , w przyszłości planuję zakupić główny na gospodarstwo z tej firmy. 
U nasz na Podlasiu są to bardzo znane i cenione traktory.
Zapoznałeś się z tą marką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
14 godzin temu, radek_farmer napisał:

Ja od 1,5 roku posiadam Landini mythos , bardzo miły i przede wszystkim oszczedny traktor , jak narazie bez awarii chociaż ma ponad 8500mth i nie zapowiada się (nic nie puka stuka)odpukać , w przyszłości planuję zakupić główny na gospodarstwo z tej firmy. 
U nasz na Podlasiu są to bardzo znane i cenione traktory.
Zapoznałeś się z tą marką?

kolego ilo konny ten landini twoj ,tez szukam cos z landiniego albo mf ale tak sa wyjeb, ze szok u was na podlasiu jest tego wiecej.od kogo swojego kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2018 o 13:22, kiko80 napisał:

kolego ilo konny ten landini twoj ,tez szukam cos z landiniego albo mf ale tak sa wyjeb, ze szok u was na podlasiu jest tego wiecej.od kogo swojego kupiłeś

Mythos 100 ,bardzo zwrotny ,skrętny pracuje z ładowaczem ,kupiony gdzieś w okolicach Zambrowa dokładnie nie pamiętam .Co do mf to zgodzę się z tobą są  strasznie zużyte ,kuzyn zakupił jakiś czas temu 6290 i ma straszne problemy z półbiegami a niby 7000mth.  

Kolego @Pele94 a na jakim areale będziesz pracował i z jakim maszynami jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Wszystkie maja 7000 tysi tylko bez 1 z przodu byłem za granica to wiem ile tam ciagnik pracuje dlatego ogladam stan ciagnika a nie licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

radek_farmer Ciągnik będzie pracował z takimi maszynami 

 zestaw uprawow-siewny Unia Ceres L 3P Paker + Poznaniak 550/3d talerzykowy

Brona Talerzowa 3m + paker 

Włóka 5m

pług 4 skibowy obrotowy 

prasa 

transport przy zbiorze Kiszonki no i zastanawiam się czy mu w przyszłość nie dorzucę tura z chwytakiem do bel sianokiszonki 

Z Casem jest ogólnie ciężki temat żeby był jeszcze w przyzwoitym stanie i za racjonalną kase. Pod uwagę biorę też John deere 6310 albo 6410  4tłokowy tylko nie wiem czy da rade w uprawowo siewnym czy go nie będzię przeważać ;(  Jd 6610 czy 6810 6tłoków boję się o spalanie. oglądałem teraz tego Mf pojechałem go oglądać ponad 400km i na miejscu okazało się że coś jest nie tak ze sprzęgłem bądź też tłumikiem drgań gdyż strasznie hałasowałało https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-traktor-massey-ferguson-6460-2004-r-mf-6450-CID757-IDpUcFn.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jd 6310 ,6410 to bardzo dobra alternatywa na gospodarstwa 50-60ha jako główny traktor , nie czarujmy się 100km to dosyć mocy ciągnik. Uciągnie śmiało 4skiby, cięzką talerzówkę i wiele innych , do tego jd jest ciężki więc przyczepność dobra i słynące z tego 4 jd, że skrętność jak mercedes . Myślę ze nie będzie przeważać przodka w uprawowo siewnym tu tego przykład. Tak przyszłościowo, to warto zwrócić uwagę, że przy 4 tłokach lepiej operować z turem, niż przy 6. Zwrotność i oszczędność na paliwie.

 

Zawsze jest opcja dociążenia przodu ;) A co do 6-tłokowych jd to tu rzeczywiście dużo palą a w turbo to zupełnie . 
Co do ciagnika z ładowaczem lub tuzem to niema co się spodziewać nie wiadomo co on nosił na tuzie lub turze , w przypadku tura to oś, sprzęgło skrzynia "pod wielkim znakiem zapytania " a co do tuza to też oś i inne elementy ramy niewiadomo jaki ciężar i w jakich warunkach robił .

Handlarz prawdy nie powie , jak sam nie dopatrzysz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
2 godziny temu, Pele94 napisał:

radek_farmer Ciągnik będzie pracował z takimi maszynami 

 zestaw uprawow-siewny Unia Ceres L 3P Paker + Poznaniak 550/3d talerzykowy

Brona Talerzowa 3m + paker 

Włóka 5m

pług 4 skibowy obrotowy 

prasa 

transport przy zbiorze Kiszonki no i zastanawiam się czy mu w przyszłość nie dorzucę tura z chwytakiem do bel sianokiszonki 

Z Casem jest ogólnie ciężki temat żeby był jeszcze w przyzwoitym stanie i za racjonalną kase. Pod uwagę biorę też John deere 6310 albo 6410  4tłokowy tylko nie wiem czy da rade w uprawowo siewnym czy go nie będzię przeważać ;(  Jd 6610 czy 6810 6tłoków boję się o spalanie. oglądałem teraz tego Mf pojechałem go oglądać ponad 400km i na miejscu okazało się że coś jest nie tak ze sprzęgłem bądź też tłumikiem drgań gdyż strasznie hałasowałało https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-traktor-massey-ferguson-6460-2004-r-mf-6450-CID757-IDpUcFn.html

 

hałasowało na postoju ? czy podczas gaszenia ? czy podczas jazdy moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łatwiej znaleźć egzemplarz ~100km bo to na zachodzie ciągnik pomocniczy  ,a powyżej 110 to już główne i te właśnie są bardziej wychodzone ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

na postoju hałasował i czym wicej gazu tym większy hałas. przy jeździe po placu też było to słychać dość mocno ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a jaki masz ten pług 4 skibowy i jakie gleby, bo te ciągniki co chcesz kupić to trochę moga być za biedne do 4ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1
Napisano (edytowany)

Te maszyny które napisałem są brane na Młodego rolnika.  A pługa jeszcze nie ma ale rozglądam się za Kverneland albo gregoire besson.

przeważają gleby lekkie , piaskowe tupu 5 a nawet 6z lezcz jest też z 10h 3b gdzie jest glina 

Edytowano przez Pele94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

moim zdaniem do 4 skibowego obrotowego to 120 koni najmniej chyba ze masz 5 i 6 klasy gleby. Jak masz mocne gleby i pług będzie wagowo cięzki to ciągnik się będzie męczył i przy orce i przy podnoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

też mi się tak wydaję że ten jd 6310 będzie troszeczkę mały. Case 6 tłoków by był w sam raz no i nie był by tak męczony. Mx jak na swoje gabaryty ma też  dobry promień skrętu   i chwaloną jednostkę Cummins. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Cummins 4 w turbo lyka paliwo az milo ale robote robi cos za cos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
17 godzin temu, radek_farmer napisał:

O jd 6310 ,6410 to bardzo dobra alternatywa na gospodarstwa 50-60ha jako główny traktor , nie czarujmy się 100km to dosyć mocy ciągnik. Uciągnie śmiało 4skiby, cięzką talerzówkę i wiele innych , do tego jd jest ciężki więc przyczepność dobra i słynące z tego 4 jd, że skrętność jak mercedes . Myślę ze nie będzie przeważać przodka w uprawowo siewnym tu tego przykład. Tak przyszłościowo, to warto zwrócić uwagę, że przy 4 tłokach lepiej operować z turem, niż przy 6. Zwrotność i oszczędność na paliwie.

 

Zawsze jest opcja dociążenia przodu ;) A co do 6-tłokowych jd to tu rzeczywiście dużo palą a w turbo to zupełnie . 
Co do ciagnika z ładowaczem lub tuzem to niema co się spodziewać nie wiadomo co on nosił na tuzie lub turze , w przypadku tura to oś, sprzęgło skrzynia "pod wielkim znakiem zapytania " a co do tuza to też oś i inne elementy ramy niewiadomo jaki ciężar i w jakich warunkach robił .

Handlarz prawdy nie powie , jak sam nie dopatrzysz... 

Masz jd 6cyl turbo i znasz poziom spalania, czy wujek szwagra ciotecznej babci mówił?

Pele szukaj 6610 lub 6810, ale takiego za 100000+, będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

ten film bardzo dobrze obrazuje co to znaczy mierzyć siły na zamiary i udowadnia że to że się coś da podnieść to nie 

znaczy że się z taką maszyną powinno pracować, o bezpiecznej pracy i przeciążaniu konstrukcji nie wspominając.

ciągam proxą zestaw bierny 2,7 m z agregatem biernym drapkowym+poznaniak i to jest w sam raz jeśli chodzi o 

 bezpieczeństwo pracy i jazdy w transporcie(zwłaszcza po nierównym terenie). ewentualnie jakaś lekka wersja 

z siewnikiem nabudowanym. A ładowanie na przód ciężarów do oporu czy ładowacza z łyżką z piachem bo tył jeszcze daje radę

to nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Macie może jakieś kontakty do handlarzy? jeśli tak to dajcie jakieś namiary  , dużo sprowadzonych maszyn nie jest wystawiona na olx czy otomoto tylko stoją na placu. Zadzwonię i się popytam może akurat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Masz jd 6cyl turbo i znasz poziom spalania, czy wujek szwagra ciotecznej babci mówił?

Pele szukaj 6610 lub 6810, ale takiego za 100000+, będziesz zadowolony.

A co może powiesz że jd 6cyl turbo spali tyle co ten case ,w jakim Ty świecie żyjesz , pewnie posiadasz takiego i sam siebie chcesz okłamać xD

1 godzinę temu, piotrczem napisał:

ten film bardzo dobrze obrazuje co to znaczy mierzyć siły na zamiary i udowadnia że to że się coś da podnieść to nie 

znaczy że się z taką maszyną powinno pracować, o bezpiecznej pracy i przeciążaniu konstrukcji nie wspominając.

ciągam proxą zestaw bierny 2,7 m z agregatem biernym drapkowym+poznaniak i to jest w sam raz jeśli chodzi o 

 bezpieczeństwo pracy i jazdy w transporcie(zwłaszcza po nierównym terenie). ewentualnie jakaś lekka wersja 

z siewnikiem nabudowanym. A ładowanie na przód ciężarów do oporu czy ładowacza z łyżką z piachem bo tył jeszcze daje radę

to nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie

Tylko my mamy na myśli jd 6310 to nie to samo co Proxa 8441 jak w twoim przypadku , to ponad 100km i zdecydowanie cięższy .JD to ciągniki na ramie więc na pewno sztywniejsze niż zetor. Krótko mówiąc dwa inne światy ;)

Edytowano przez radek_farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

No wiadomo jd 6310 do zetora proxy  nie ma co porównywać mimo że oba ciągniki są o podobnej mocy 100 km, Jd ma przede wszystkim konstrukcję ramową więc tur czy nawet tuz i balast z przodu nie stanowi dla niego aż tak dużego wyzwania. Ale też tutaj chodzi o to żeby Ciągnik nie był przeciążony i cały czas nie chodził na 100% swoich możliwość i żeby przednie koła miały kontakt z ziemią , wiadomo od kilku KM więciej pod nogą nikogo jeszcze głowa nie bolała. Mimo wszystko uważam że ten 6310 do moich maszyn jest ciut za mały gabarytowo i mógłby mieć troszę więcej km.

 

 

Spalanie Case mx 6 tłoków  porównując do Zielonego 6 tłoków np 6600 czy  6610 aż takiej przepaści chyba by nie było, ale znaleźć dobrą sztukę PQ 24/24 z rewersem przy kierownicy nie wspominając już o półbiegach elektro , to temat jeszcze gorszy jak znalezienie dobrego MX. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj