Polecane posty

jacek1296    1682
1 godzinę temu, sony87 napisał:

Panowie, może mi doradzicie. Mam pewną działkę (TUZ) która jest podzielona na dwie części przez rów z zadrzewieniami, w taki sposób że mniejsza cześćy działki ma MKO 0,09ha . Co za tym idzie nie mogę tej działki zgłosić do dopłat , choć moim zdaniem powinno się dać, bo nie jest to oddzielna działka tylko część większej działki. Jak mogę to technicznie zrobić aby nie " tracić " dopłat za ten kawałek ziemi ? 

Dzwoniłem na infolinię i proponowano mi żebym zaznaczył cała działkę ewidencyjna i w miejscu zakrzewień (wyłączona cześć) narysował enklawę, ale niestety aplikacja tego nie przyjmuje. Kiedy chce połączyć (zsumować) dwie powierzchnię też się nie da bo system krzyczy że nie mają wspólnej części . Macie jakiś pomysł ?

A jak dojeżdżasz do drugiej części? Pewnie przejazdem na rowie. Zaznacz przejazd jako tuz i połącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź na wniosku papierowym na załączniku czy rów masz z pojedynczymi kreskami czy podwójnymi kreskami przerywanymi? Pojedyncze to również do 2m, podwójne to wiekszy nie 2m. Zrób inaczej wyrysuj wszystko jak leci nawet z tymi krzaczkami. Masz przepust zaznacz i jego. Jak wyrusujesz wszytko, w tym miejscu wytnij ten obszar zadrzewiony. Nawet jak wyskoczy tobie rozbieżność napisz(np rów do 2m i masz przepust).

Lub inaczej dogadają z sąsiadem (jak możesz) i te małe działki tak składajcie abyście nie byli stratni z doplatami. Pod warunkiem że nie macie jakiś wnioakow dodatkowych(modernizacji, rmg).

Możesz zrobić jeszcze tak. Jak ten rów ma nr to dodaj ta działkę ale z powierzchnią zero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Działki poniżej 0.1 ha idą jako nie zgłoszone do płatności tak?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

miałbym podobnie ale w jednym miejscu rowu zaznaczyłem że był przepust a teraz jest przejazd bo przepust wyjąłem do wyczyszczenia.
Skoro był przepust to nie było jak podzielić działki ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

jeśli działka ma 30 arów z czego las ma 22 a 8 to tuz to czy można na takiej działce zaznaczyc do płatnosci pow ponizej 10 arów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Po co zaznaczać, nie lepiej dwa dni  przyoszczędzić na jedzeniu, toć to tylko 50 zł ;). Poważnie; nie można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

A co myślisz, że nie mam takich. Połowa mojego gospodarstwa to takie zrzynki, bo nigdy nie było scalania, a dziadkowie jak się dzielili, to wszędzie na pół. Też bym zaznaczał ale się nie da.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

no dokładnie,scalen chyba nigdy u mnie nie będzie bo ziemia to mozaika i co drugi byłby poszkodowany w moim województwie scalenia widziałem ttylko tam gdzie ziemia ma podobne parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie można zrobić coś takiego:

Jest działka o powierzchni 0.08 ha i sąsiednią o podobnej powierzchni, to można tak dogadać (jak się da oczywiście) z sąsiadem i ty wezmniejsz moja a ja twoja i moze wyjść każda z nich o powierzchni równej/większej niż 0.10 ha i wtedy są dopłaty. Kwestia wyboru!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
9 godzin temu, cantstop napisał:

jeśli działka ma 30 arów z czego las ma 22 a 8 to tuz to czy można na takiej działce zaznaczyc do płatnosci pow ponizej 10 arów?

Tak się spytam: opału Ci nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

U mnie nic. Pismo o Kontroli jakoś w lutym, pozniej klasyka gatunku, ze nie mają czasu i przesunięcie na koniec kwietnia. Dopłaty są jak Yeti. Wszyscy słyszeli nikt nie widział 🐇


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 3.04.2019 o 17:45, robert55555 napisał:

Panowie można zrobić coś takiego:

Jest działka o powierzchni 0.08 ha i sąsiednią o podobnej powierzchni, to można tak dogadać (jak się da oczywiście) z sąsiadem i ty wezmniejsz moja a ja twoja i moze wyjść każda z nich o powierzchni równej/większej niż 0.10 ha i wtedy są dopłaty. Kwestia wyboru!?

Wydzierżaw pole od sąsiada i po sprawie. Tworzysz jeden kompleks i podajesz do dopłat (jeśli coś mieszam to poprawcie). O użytkowaniu rolniczym nie muszę chyba pisać.

Ew. możecie się dogadać inaczej, np. że podaje pola jeden i rozlicza się z drugim. Żeby tylko sąsiad nie zrobił tu jakiegoś brzydkiego numeru, choć przy takiej powierzchni to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@lem1991 jeżeli działki z sobą sąsiadują to możesz je scalić bezpłatnie ,wystarczy wniosek do geodezji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a komu należy się ta pierwsza premia pielęgnacyjna do gruntów z sukcesją naturalną? To dotyczy tych osób co posadzili np. las w ramach dopłat czy też tych co maja na swoim terenie las od 100 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szanowni Państwo mieliście taki przypadek kontroli?? Przyjechali do mnie w połowie listopada kontrolować program rolnosrodowiskowy - poplony wariant 2.1. Poza tam małymi uwagami do tego pakietu stwierdzali co było w plonie głównym.  Na wielu działkach wpisali Inspektorzy terenowi nie są w stanie stwierdzić deklaracji rolnika w 2018 roku. Czy to jest normalne??? Łubin dawno był ścięty na początku sierpnia później grunt ztalerzowany i posiany poplon. Czy po takim stwierdzeniu biuro powiatowe może mi tego nie uznać? Dodam że stwierdzili to na podstawie tego, że w ziemi nie było młodych siewek lubinu. Jak mogły w listopadzie być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis88    0

Dzisiaj decyzja- w jednym liście obszarówka i rolnośrodowiskowy. 29 marca protokół z kontroli na miejscu. Województwo kujawsko-pomorskie 

A ostateczne załatwienie sprawy było do 30 kwietnia 

Edytowano przez lis88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 3.04.2019 o 19:53, sumek666 napisał:

U mnie nic. Pismo o Kontroli jakoś w lutym, pozniej klasyka gatunku, ze nie mają czasu i przesunięcie na koniec kwietnia. Dopłaty są jak Yeti. Wszyscy słyszeli nikt nie widział 🐇

U mnie komplet na koncie, sam jesztem w szoku. Za PO nigdy tak szybko nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 6.04.2019 o 20:51, bizon1 napisał:

@lem1991 jeżeli działki z sobą sąsiadują to możesz je scalić bezpłatnie ,wystarczy wniosek do geodezji 

Ta jasne .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj