Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ONA77    13

Nie to żebym się czepiała, ale zobaczcie na objaśnienia w oświadczeniu o zwierzętach zadeklarowanych do płatności (u mnie krowy akurat są zaznaczone)  po wygenerowaniu pdf. Chyba dla kogoś rok 2016 czy 2018 to jest to samo :):P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
43 minuty temu, dicloduo napisał:

Jakiego potwierdzenia od agencji. Myślisz, że tam na bieżąco sprawdzają wnioski i bezpośrednio będą informować o prawidłowo wypełnionym wniosku?  :tw_bawling:

Płacz to dopiero będzie jak się okaże ilu rolników źle wypełniło wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, Renault85-15TX napisał:

Czy wszystkim działa e-wniosek? Czy ktoś dalej ma problem do przejścia w kopie roboczą? 

U mnie nie działa od 16.03. Byłem w bp i mają spróbować usunąć wersję roboczą wniosku, a jeśli się nie da to papier.

Złożonych wniosków w bp mają ok.15% razem z oświadczeniami.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Bodaj by to pies pohloł...! my nie odpowiadamy za złożone i błędnie wypełnione wnioski w wersji elektronicznej. W waszych komputerach macie wirusy, one są przyczyną blokowania, wykradania i wprowadzania błędnych danych.

Jeśli ktoś nie ufa tej aplikacji może złożyć wniosek w wersji papierowej po skonsultowaniu się z BP ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
46 minut temu, dicloduo napisał:

Bodaj by to pies pohloł...! my nie odpowiadamy za złożone i błędnie wypełnione wnioski w wersji elektronicznej. W waszych komputerach macie wirusy, one są przyczyną blokowania, wykradania i wprowadzania błędnych danych.

Jeśli ktoś nie ufa tej aplikacji może złożyć wniosek w wersji papierowej po skonsultowaniu się z BP ARiMR.

A u Ciebie nie ma błędów kolego?. Ja mam i BP ma również te same błędy, ponieważ sprawdzałem to na komputerach w BP. Też mają takie same wirusy jak Ja?. O czym ty piszesz. ?  Zrobiłeś kiedykolwiek jakiś skomplikowany wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, dicloduo napisał:

Bodaj by to pies pohloł...! my nie odpowiadamy za złożone i błędnie wypełnione wnioski w wersji elektronicznej. W waszych komputerach macie wirusy, one są przyczyną blokowania, wykradania i wprowadzania błędnych danych.

Jeśli ktoś nie ufa tej aplikacji może złożyć wniosek w wersji papierowej po skonsultowaniu się z BP ARiMR.

A za co Wy odpowiadacie i Kim Wy jesteście ?o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dostałem z arimr pismo że od 16 do 20 kwietnia w siedzibie udostępniają komputery i gościa do pomocy by zrobić i wysłać wniosek, więc dziś pojechałem ze względu na to że u mnie wyrzuca płatności onw, nie zlicza mi niektórych działek z łubinem do efa tzn, na liście widnieje ale pow 0,00, a wczoraj nie mogłem zapisać wersji roboczej, i tak pojechałem w h*j czasu zmarnowałem i na koniec wniosek się zapisał potem okazało się że te błędy dalej są, wyrzuca płatności a ponownie zapisać już się nie da, mówili by czekać, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

4 działki ewidencyjne, każda ma MKO 50 arów, ale po oznaczeniu każdej za pomocą "kopiuj geometrię" i  scaleniu w jedną działkę rolną otrzymuję działkę 2,01 ha, w podsumowaniu wszystko się zgadza jest 2,00 ha, mapki dostępne w podsumowaniu też pokazują 2,00 ha, tylko w zakładce mapa pokazuje 2,01 ha. Mam to tak wysłać?     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master_clas    4
9 godzin temu, rolnik379 napisał:

4 działki ewidencyjne, każda ma MKO 50 arów, ale po oznaczeniu każdej za pomocą "kopiuj geometrię" i  scaleniu w jedną działkę rolną otrzymuję działkę 2,01 ha, w podsumowaniu wszystko się zgadza jest 2,00 ha, mapki dostępne w podsumowaniu też pokazują 2,00 ha, tylko w zakładce mapa pokazuje 2,01 ha. Mam to tak wysłać?     

To edytuj pomiar, lekko zmniejsz geometrię . Można dostosować do 2.00

Któraś z działek ma pewnie więcej jak 0,50ha czyli coś takiego np. 0,5051

Zaokrągla ara w tym przypadku w górę.

 

Tu info o działaniu a raczej nie działaniu:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/system-teleinformatyczny-arimr-wniosek-przez-internet/komunikaty-o-dostepnosci-systemow-teleinformatycznych-arimr.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

http://www.agrofoto.pl/finanse/ewniosekplus-ma-minusy,78010.html

Edytowano przez stempos1980
Zmiana treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ale ja bym zostawił 2,01. W aplikacji miały być najaktualniejsze MKO niż to co przysłali w kopercie. 
 z linku wyżej zamiast agrofoto trzeba wstawić farmer . pl 

 

 

 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Te mapy są trochę nie takie. U mnie była kontrola że 4 lata temu i na wniosku papierowym zgadzało się co do ara a teraz według tych map to brakuje mi 10 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Nieudacznicy z tym nic nie robią aby udostępnić elektroniczne wypełnianie wniosków wszystkim rolnikom. Bubel nie działał poprawnie w marcu, w kwietniu i w maju gówno z tego wyjdzie. Co za tępaki  tym zarządzają? Wywalić na zbity pysk gnój rozrzucać i kamienie zbierać. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Co ty chcesz, przecież ładnie chodzi, za pierwszym razem poszło wczoraj, dużo lepiej i wygodniej niż papier i w kolejce stać nie trzeba, może słaby net masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To nie przez neta.. U siebie w biurze mam hot spota zrobionego z telefonu. Myślałem na początku że to przez to ale jak podpiąłem się pod światłowód to to samo. 
Zależy od wniosku i działek. Jak masz wąskie i długie roztoczańskie działki to masakra zanim się widok odświeży na działkę i pozostałe, ale jak działka prostokątna i na ekranie nie wyświetla się wiele innych działek to jest ok.
 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Dziękuje za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie. Chcę zadeklarować międzyplon ścierniskowy EFA14a a w nim gorczycę i rzepę. Tylko nie wiem jeszcze jakie nasiona rzepy uda mi się zdobyć, więc chciałbym aby moja deklaracja dawała mi potem możliwość zasiania dowolnej odmiany rzepy. Co najlepiej wpisać: rzepa pastewna, rzepa ścierniskowa, kapusta właściwa czy może rzepa (w tym rzepa jadalna, pastewna)? Czy deklaracja rzepa (w tym rzepa jadalna, pastewna) oznacza wszystkie odmiany rzepy? Pytanie może śmieszne, ale nie wiem co wpisać, a wybór możliwości jest przeogromny:)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

A czy przypadkiem nie wybrałeś 2 roślin z jednej rodziny?

W takim razie ten poplon nie przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
4 godziny temu, Agrest napisał:

A czy przypadkiem nie wybrałeś 2 roślin z jednej rodziny?

W takim razie ten poplon nie przejdzie 

Rzepa należy do pastewnych a gorczyca do oleistych, więc chyba jest ok. Poza tym zakaz dotyczy tylko zasiania poplonu mieszanką składającą się z dwóch gatunków zbóż, mieszanka składająca się z dwóch gatunków: oleistych, pastewnych, bobowatych drobnonasiennych, bobowatych grubonasiennych oraz miododajnych, powinna przejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Załóżmy, że mam zasianą w plonie głównym pszenice ozimą. Kosze ją, ściernisko talerzuje i sieje gorczycę. W rezultacie mam mieszankę zasianej gorczycy i pszenicy ozimej wyrosłej z rozsypanego przed i w trakcie żniw ziarna. Uznają mi to za EFA14a? Jest jakiś przepis zakazujący podobnych praktyk? :)

Edytowano przez rolnik379

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu mają niby nie uznać? są dwa gatunki? są.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można robić czegoś takiego że póżniej miałbyś gorczycę w plonie głównym, a tak jak piszesz powinno przejśc. 

  • Thanks 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj