Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz45288    114
23 godziny temu, Majster96 napisał:

a ja właśnie dzisiaj dostałem pismo "W związku ze złożonym przez Pana w dniu 11.04.2018 wnioskiem o przyznanie płatności na rok 2018[...]informuję, iż z uwagi na przeprowadzone postępowanie w zakresie ustalenia powierzchni kwalifikowanej do płatności na działkach rolnych zadeklarowanych we wniosku[...]termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatności zostanie przekroczony[...] Załatwienie sprawy planowane jest do 14.06.2019r." 

na koncie ani złotówki

U nas to samo tylko że termin do 28.06.2019r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
6 minut temu, robert55555 napisał:

Piwet karze za brak kolczyka(chyba że pokażesz że masz wniosek o duplikat złożony, to moze odstąpi od kary). 

To u was naprawde sluzbisci. U mnie byla kontrola dwie krowy nie mialy kolczyka i tylko kazal zamowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti4826    2
14 minut temu, turtojs napisał:

To ile się teraz czeka na dopłaty od wydania decyzji?

5 tyg i nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2 jak masz konto w IRZ czy tam teraz ewniosek to skladasz wniosek o wydanie duplikatu paszportu. Zaznaczasz utrata czy uszkodzenie i tyle. Nikt problemów nie robi i nie pyta czemu i po co. Na paszporcie masz tylko dopisek Duplikat Paszportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Ok dzięki. 

Co do kontroli to weterynaria chodzi. Zależy na kogo trafi, jeden u znajomego podarował 15szt nie zakolczykowanych pod warunkiem, że od razu przy nim kolczykował. Facetka u nas w wiosce przyjebała się o 3 krowy, które miały po jednym kolczyku. Ja dzisiaj odebrałem dwa duplikaty, sprawdziłem księgę, wszystko się zgadza. Tylko jeszcze ten paszport i będzie cacy. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@artek27 nie powiedział bym. Osoby które jeżdżą na kontrolę to większości są dobrzy dla rolników. Wiesz jak ktoś widzi że dziura po kolczyku już zrosła to ukaże, ale tak to tylko pouczenie. Nie powiem był koleś od pasz, że kazał układać po jednej stronie magazynu pasze dla bydła a po drugiej dla świń czy kur. Pracownicy piwetu są super poza kierownikiem który znany jest chyba na cały kraj. To już najmniej ważne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

Dzisiaj sprawdzałem konto to 12 dnia od wydania decyzji 100 procent wypłacone wiec w normie i 2018 rozliczone , 2017/18 miałem kontrole z ARIMR i kilka szt miało po 1 kolczyku [w protokół wpisali że wszystkie maja dziury w uszach], cześć miałem zamówione duplikaty to kazali reszte uzupełnić i po ok 3 miesiacach PIW przysłali na kontrol czy maja pozakładane i nic wiecej sankcji nie wyciagneli.[tylko miałem z wetem jazde przy zakładaniu kolczyków ok 800 kg bykom na luzie ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, Beti4826 napisał:

5 tyg i nic 

31-01-2019 decyzja i nic.
Za RS decyzji brak.

1 godzinę temu, Mateusz45288 napisał:

U nas to samo tylko że termin do 28.06.2019r

miałem tak z płatnościami za 2017r, w 2018 podzieliłem ówczesne 34ha na ponizej 10ha i reszta i dopłaty są jak za PO czyli nie ma odroczki decyzji na maj czerwiec. Łatwej im jest porobić małe wnioski bo prostsze a więcej ludzi zadowolonych. Tylko jak się tutaj rozwijać ;( gdzie nie ukrywam że fajnie byłoby dobrać tak z 10ha bo wtedy mi by starczyło spokojnie z tego żyć.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ok dzięki. 

Co do kontroli to weterynaria chodzi. Zależy na kogo trafi, jeden u znajomego podarował 15szt nie zakolczykowanych pod warunkiem, że od razu przy nim kolczykował. Facetka u nas w wiosce przyjebała się o 3 krowy, które miały po jednym kolczyku. Ja dzisiaj odebrałem dwa duplikaty, sprawdziłem księgę, wszystko się zgadza. Tylko jeszcze ten paszport i będzie cacy. 

To nie czekaj. Wypisuj wniosek, 1,33 zł w kieszeń i do BP ARiMR. :) Sprawa załatwiona i głowa spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Witam, jest jakiś sposób żeby zgłosić trzcinowiska do dopłaty? Mam tego na nowo wziętej działce z 5 ha. Można to zgłosić do jakiegoś pakietu jeżeli leży na tuzie na obszarze natura 2000? Ewentualnie jak wykosze do końca lipca mogę to zgłosić do zwykłej obszarowki mimo ze peg na tej działce nie obejmuje tego terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proponowane zmiany w aplikacji E-wniosek:

1.

Inicjowanie danych–wniosek spersonalizowany na podstawie ostatniego wysłanego przez rolnika wniosku w kampanii 2018

Dane we wniosku zostaną dostosowane w następującym zakresie:

usunięcie rośliny uprawnej „oświadczenie o braku zmian –JPO” i zastąpienie uprawą „Uprawa na gruntach ornych” (dla tych upraw na MAPIE konieczne będzie określenie prawidłowej rośliny uprawnej),

modyfikacja stref ONW zgodnie z nową delimitacją ONW.

Wersjonowanie gospodarstwa –od kampanii 2019 kolejne zmiany do wniosku nie będą nadpisywały treści przeglądu i wydruku poprzedniego wniosku (wydruk wniosku w stopce na każdej stronie będzie zawierał numer wniosku)

W każdym przypadku, gdy dane we wniosku są niepełne w odniesieniu do roku 2019 lub brak jest spersonalizowanego wniosku należy wprowadzić brakujące dane

2. Dodanie funkcjonalności usuwania wniosków w statusie „Roboczy” -funkcjonalność zapewni trwałe usunięcie z systemu wniosku oraz powiązanych z nim załączników. Opcja USUŃ będzie dostępna dla wniosku

nr 0002 i kolejnych.

Wniosek spersonalizowany (numer kończący się na 0001) nie będzie miał dostępnej tej opcji.

3. Płatność do krów i płatność do bydła –ZMIANA DO WNIOSKU

Rolnik w ramach składanych Zmian do wniosku nie może zwiększać pierwotnie zadeklarowanej do płatności liczby krów oraz bydła oraz dodawać nowych zwierząt (z wyłączeniem zwierząt zastępujących).

Zmiany polegające na zwiększeniu pierwotnie wnioskowanej liczby bydła lub krów lub dodaniu nowych zwierząt nie będących zwierzętami zastępującymi bez wcześniejszego wycofania płatności w całości nie będą uznawane.

W celu uniknięcia składania przez rolników zmian do wniosku zwiększających pierwotnie wnioskowaną liczbę krów lub bydła aplikacja eWniosekPlus wyświetli odpowiedni komunikat.

4. Dla zwierząt zgłoszonych we wniosku dostępne będą nowe opcje ZASTĄP i WYCOFAJ

5. Po zapisaniu danych, we wniosku będzie prezentowany numerzwierzęcia zastępującego i data zastąpienia.

Opcje ZASTĄP i WYCOFAJ są nieaktywne

 

Po użyciu opcji WYCOFAJ aplikacja wyświetla komunikat w celu potwierdzenia wycofania zwierzęcia z płatności.

6. Po potwierdzeniu wycofania, dla wycofywanego z płatności zwierzęcia we wniosku jest zaznaczony checkbox „Czy wycofane”. Opcje ZASTĄP i WYCOFAJ są nieaktywne

7. W momencie rozwijania sekcji „Płatność do krów” i „Płatność do bydła” na kolejnym wniosku (numer wniosku kończący się na 0002 i kolejnych) aplikacja wyświetli komunikat:

Pamiętaj, że w ramach aktualizacji wniosku z danej kampanii nie możesz dodawać nowych zwierząt do płatności do krów i/lub płatności do bydła. Jeżeli chcesz zastąpić wcześniej zgłoszone zwierzę użyj przycisku <Zastąp>. W celu wycofania zwierzęcia z płatności należy użyć akcji Wycofaj.

8. Na podstawie deklaracji wycofania lub zastąpienia zwierzęcia aplikacja wygeneruje odpowiedni załącznik do wniosku

9 Dodanie pola „Uwagi” dla wszystkich deklarowanych we wniosku działek rolnych–w zakładce wniosek dla każdej działki rolnej, będzie dostępne edytowalne pole „Uwagi”. Wypełnienie pola nie jest obowiązkowe

10. MAPA

Dostosowanie funkcjonalności wyszukiwania –pomijanie „białych znaków” w kryteriach wyszukiwania –podczas wyszukiwania danych w aplikacji eWniosekPlus Wprzypadku wskazania przez użytkownika w kryteriach wyszukiwania ewentualnych „białych znaków” (np. spacja) na początku lub końcu frazy „białe znaki” będą ignorowane przez system.

11 Rozszerzenie zakresu danych prezentowanych w oknie mapy w ramach „Listy upraw” –na liście upraw, dostępnej z poziomu mapy, poza nazwą uprawy prezentowana będzie powierzchnia każdej uprawy.

12

Należysprawdzićlistędziałekreferencyjnych(spersonalizowanych)iwraziekoniecznościdokonaćjejaktualizacji(dodaćnowedziałkilubusunąćdziałki,któreniesąwposiadaniurolnikawroku2019).

2.Należynarysowaćgraniceuprawynaposzczególnychdziałkachreferencyjnych.Wprzypadku,gdywewnioskuzostałyspersonalizowaneuprawynależysprawdzićczygranicetychupraworazwyświetloneroślinyuprawne/grupyuprawsązgodnezużytkowaniemwroku2019.Jeżeliuprawyniesązgodnezestanemfaktycznymnarok2019należyjepoprawić.

3.Wceluuzyskaniapłatnościdodanejpowierzchni,koniecznejestzaznaczeniedlakażdejzuprawojakiepłatnościwnioskujerolnik-natejpodstawiegenerowanesądziałkirolne.Odbywasię̨topowybraniuzesłownikaroślinyuprawnej.

AplikacjaeWniosekPlus„podpowiada”wszystkiepłatności,októrerolnikmożesięubiegaćdladanejuprawy.

PłatnośćONWjest„podpowiadana”dlauprawpołożonychnaobszarachONW(zgodnieznowądelimitacjąONW)podwarunkiemzaznaczeniawnioskowaniaotąpłatnośćwzakładceWNIOSEK.

13Definiowanie upraw

W ramach działek referencyjnych w gospodarstwie rolnik rysuje/edytuje granice wszystkich upraw w gospodarstwie.

Wyłącznie dla rolników uczestniczących w systemie dla małych gospodarstw (SMG):

w słowniku roślin na MAPIE dostępna jest do wyboru pozycja „Uprawa JPO”.

 

Wzwiązkuzpowyższymniejestkoniecznerysowanieoddzielniegranicdlakażdejuprawy(należypamiętaćoobowiązkuwskazaniagranicuprawytrwałychużytkówzielonychoraztrawnagruntachornych).

Naprzykład,jeżelinadziałcereferencyjnejpołożonesąprzylegającedosiebiepowierzchnieuprawy:jabłoni(0,50ha),żytaozimego(0,50ha)orazcebuli(0,05ha),wówczasmożliwejestnarysowaniełącznejgranicytychtrzechupraw(1,05ha)iwybórzesłownika„UprawyJPO”bezkoniecznościrysowaniakażdejztychuprawoddzielnie.

Rozszerzenie mechanizmu generowania działek podrzędnych, działki podrzędne GRUPA/RODZAJ/UPRAWA będą się generowały także dla rolników w SMG

14

Po wybraniu rośliny należy wybrać wnioskowane płatności.

Aplikacja „podpowiada” dostępne dla danej rośliny płatności.

ONW jest dostępne o ile w ramach PŁATNOŚCI w zakładce WNIOSEK rolnik zaznaczył wnioskowanie o ONW.

Automatycznie zaznaczane jest tylko JPO.

15

Sposób deklarowania EFA

Elementy EFA typu:

EFA1–Grunty ugorowane,

EFA1a-Grunty ugorowane z roślinami miododajnymi (bogatymi w pyłek i nektar)

EFA15-Obszary objęte uprawami wiążącymi azot (metr kwadratowy)

 

generowane są wyłącznie automatycznie na podstawie upraw odpowiednio:

roślin bobowatychdrobnonasiennych i bobowatychgrubonasiennych określonych w załączniku do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów z dnia 11 marca 2015 r. (poz. 354) .

 

Wprzypadku,gdyrolnikniechcezadeklarowaćdanejuprawyjakoobszarEFAlubchcezadeklarowaćjakoEFApowierzchnięmniejsząniżpowierzchniauprawy,powinienpoprzełączeniumapynadefiniowanieEFAusunąćtenelementlubpoprawićjegogranicę.

16

Dodanie w aplikacji powiadomienia o zastosowaniu powierzchni udowodnionej w roku 2018 (geometrie prezentowane w ramach warstwy działek rolnych stwierdzonych).

W przypadku, gdy w trakcie obsługi sprawy na rok 2018 zostało stwierdzone, że dla danej działki rolnej nastąpiło przedeklarowanie powierzchni (deklaracja powyżej MKO) lub z innego powodu np. konfliktu kontroli krzyżowej część działki została wykluczona z płatności zatwierdzona do płatności powierzchnia jest odwzorowana w ramach geometrii stwierdzonej działki rolnej.

Dla działek rolnych z deklaracją grup upraw JPO, JPO_L, JPO_Z, P_burakcukrowy, P_chmiel, P_konopie, P_PAS, P_STR, P_pomidory, P_skrobia, P_truskawka, PRSK, RE, ZAL1420, ZAL1420SN, ZAL713/I, ZAL713/II, dla których stwierdzono zawyżenie powierzchni generowane jest powiadomienie o treści:

„W ramach obsługi wniosku na rok 2018 stwierdzono zawyżenie zadeklarowanej powierzchni na działce/działkach <lista_dzrol>. Granice stwierdzonych głównych działek rolnych są dostępne w zakładce Mapa po włączeniu warstwy „Geometria stwierdzona działek rolnych z kampanii 2018”.

17 Wprzypadku,gdyrolnikchceotrzymywaćpowiadomieniazARiMR,pozalogowaniudoaplikacjieWniosekPlusnależyprzejśćdosekcjiMOJEKONTO.Następniewsekcji„Konfiguracjapowiadomień”należywprowadzićnumertelefonui/lubadrese-mailorazzaznaczyć„Zgodęnaotrzymywaniepowiadomień”(przełącznikustawionynazielono)izapisaćwprowadzonezmiany.

MOJE KONTOKonfiguracja powiadomieńZgoda na otrzymywanie powiadomień

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Nie pamiętam jaka ilość minimalna ha. ziemniaka trzeba posadzić żeby we wniosku był uwzględniony na dopłaty. Ktoś przypomni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinno być minimalnie 0,10 ha

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
15 godzin temu, artek27 napisał:

U mnie minelo jakies 2-3tyg.

Szybko.

U mnie żadna decyzja nie przyszła, kontrola, jeśli była, to nic o tym nie wiem. Zwierząt brak. Zaliczka 70% była jesienią. Druga rata - błoga cisza.

Dobra. Dosyć narzekania. Trzeba na pole jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

dziś przyszło pismo,że w ramach prowadzenia kontroli powierzchni działek, sprawę przedłużają do 30.04.2019 ,to reszta dopłat w czerwcu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

A ja dostałem dziś pismo,że przedłużają sobie czas na załatwienie mojej sprawy z dopłatami do 31 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś decyzja na bezpośrednie i onw. Na szczęście dopłat nie ucięli za ten brak kolczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLesner    11

Thomas , ty miałeś kontrolę z IW . Nie jestem pewien , ale wydaje mi się że oni nie mają nic wspólnego z dopłatami . U nas jednego faceta kontrolowali 2 razy , a nigdy nie brał żadnych dopłat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, MLesner napisał:

Thomas , ty miałeś kontrolę z IW . Nie jestem pewien , ale wydaje mi się że oni nie mają nic wspólnego z dopłatami . U nas jednego faceta kontrolowali 2 razy , a nigdy nie brał żadnych dopłat .

PIWET robi crossy i kwestia czy da pkt za brak kolczyka, mógł nie dać i kwota dopłat nie została obniżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLesner    11

Robi crossy , czy bardziej dobrostan , ale nie wydaje mi się żeby miał wpływ na dopłaty . Ten facet , o którym pisze , miał trochę bałaganu bo myślał że skoro nie korzysta z dopłat to nikt go nie będzie kontrolować . Kary nie dostał . Inny przypadek , u innego gościa ; brak kolczyka , pojechali po dopłatach , ale to były panie z Agencji . Nie będę się spierał , bo tyle tylko zasłyszałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj