Polecane posty

ws71    1823
1 godzinę temu, ogarek napisał:

Uwaga! Oświadczenia składa się JEDYNIE w wersji papierowej, a nie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/oswiadczenia-zamiast-wnioskow-o-doplaty-rowniez-w-tym-roku.html

Chyba tego to już tlumaczyć nie potrzeba,że chodziło o wniosek ,zresztą w aplikacji nie ma takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 To wróć i przeczytaj co zacytowałeś i jakiej odpowiedzi udzieliłeś  bo ewidentnie napisałeś bzdurę co sam teraz przyznałeś . Więc najpierw   sprawdzaj a potem doradzaj a nie na odwrót .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianxx    1

dzięki wszystkim za info , mam poniżej 10ha (nie jestem w smg) i wszystko na jednej działce ewidencyjnej. czy będę musiał wyszczególnić (wyrysować) wszystkie uprawy ,czy wrzucić całość gruntów ornych do JPO (miałem tak za czasów wniosków papierowych) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak masz mniej niż 10ha ornych obrysowujesz całą działkę bez wyrysowywania tych upraw i tą jedną działkę dajesz jako JPO/ONW i w uprawie dajesz Uprawa mnoga czy mieszana mowa oczywiście o ornym. Jeśli masz TUZ czy trawy to musisz to wyrysować oddzielnie

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Dnia 22.02.2019 o 19:12, lem1991 napisał:

 

@marluk Jak masz wszystkiego ogółem poniżej 10 ha to nie ma znaczenia co tam wpiszesz , byle było w dobrej kulturze rolnej . Najlepiej wpisz " uprawa JPO " .

Wszystkiego mam powyżej 10ha, ale gruntów ornych mam poniżej.

Dnia 22.02.2019 o 18:03, robert55555 napisał:

W rządkach malin masz tą trawę? Czy obok? Trawa na g.o czy tuz czy tuz_c?

Nie. działka jest prostokątna. Ma 130m długości i maliny mają powiedzmy 100m długości a dalej trawa 30m długości.

Dnia 22.02.2019 o 20:22, robert55555 napisał:

@lem1991 ważne co tam wpisze @marlukObowiązek jest podania tuz,tuz_c i trawy na g.o. w głównej działce będzie JPO ale podrzędne jak ma trawy jakieś to musi podać.chyba że ma to w rzędach między malinami. Tylko że @marluk nie określil tego.

Jak wyżej. Działka łącznie ma 16 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz obowiązek wyrysować i oznaczyć tuz-y i trawy na  GO. Ile można  o tym pisać i tłumaczyć  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

 

1 godzinę temu, marluk napisał:

 

Nie. działka jest prostokątna. Ma 130m długości i maliny mają powiedzmy 100m długości a dalej trawa 30m długości.

Jak wyżej. Działka łącznie ma 16 arów.

Dana uprawa na działce może mieć mniej niż 10 arów . Wyrysuj granice dla malin i trawy .

2 godziny temu, Damianxx napisał:

dzięki wszystkim za info , mam poniżej 10ha (nie jestem w smg) i wszystko na jednej działce ewidencyjnej. czy będę musiał wyszczególnić (wyrysować) wszystkie uprawy ,czy wrzucić całość gruntów ornych do JPO (miałem tak za czasów wniosków papierowych) ?

Musisz wyrysować wszystkie uprawy na działkach podrzędnych , a potem aplikacja ci to scali do JPO . Słuchaj się Roberta , jest tu najbardziej kompetentny .

Tak , jak pisze @Roki212 jest w SMG .

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co Ty za głupoty mu podpowiadasz?!

Wyraźnie napisał nie przekracza 10ha, (próg to 9.5 ornego dokładnie) i ma wszystko w jednej ewidencji czyli ma jeden kawał pola powiedzmy, że za stodoła. Jak ma posiana pszenicę na całości to rysuje pszenicę. Jeżeli ma kilka upraw to obrysowuje jedną uprawę po całości i wpisuje uprawa mieszana. 

Totalny bezsens jest rysowanie 5 czy 10 upraw na jednym polu jak i tak tego od niego się nie wymaga.

Instrukcje trzeba czytać i wyjaśnienia do instrukcji ;)

Edit: nie wspomniałem o tuzach i trawach, je trzeba rysować niezależnie od reszty.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

@lem1991 no jak mogę pisać o SMG jak nie jestem w takim systemie i tak właśnie oznaczam jak już wspomniałem :) 

Dla lepszego sprecyzowania jak mam kawałek 3 ha i na nim 3 uprawy obrysowuje je i oznaczam "uprawa mieszana" mowa o zbożach, dotyczy to gruntów ornych i bez dodatkowych płatności (jak STR, PAS czy truskawka). Sady, TUZ-y i trawy na GO nie deklaruje się jako uprawa mieszana i oznacza się je oddzielnie czyli jak masz zboża koło siebie oznaczasz je razem jako uprawa mieszana, jak byś miał groch oznaczasz oddzielnie aby zgłosić go do STR, itd. Oczywiście tylko jeśli jest gospodarstwo zwolnione z dywersyfikacji czyli do 10 ha GO

w SMG wybierało się "uprawa JPO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na AF są komepetniejsi ode mnie. Dziękuję za słowa uznania @lem1991. W instrukcji jest napisane że baza tuz jest na 2015 rok (jak dobrze pamiętam) i nie może zmniejszyć powierzchnia tuz poniżej 5%. @marluk wypisując wniosek papierowy to powierzchni malin nie musiałeś podawac w 2017 roku. Bo nie było dodatkowej płatności. Wystarczy że zmniejszyles powierzchnię w 11 kolumnie o te maliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991
52 minuty temu, melon10641 napisał:

Co Ty za głupoty mu podpowiadasz?!

Wyraźnie napisał nie przekracza 10ha, (próg to 9.5 ornego dokładnie) i ma wszystko w jednej ewidencji czyli ma jeden kawał pola powiedzmy, że za stodoła. Jak ma posiana pszenicę na całości to rysuje pszenicę. Jeżeli ma kilka upraw to obrysowuje jedną uprawę po całości i wpisuje uprawa mieszana. 

Totalny bezsens jest rysowanie 5 czy 10 upraw na jednym polu jak i tak tego od niego się nie wymaga.

Instrukcje trzeba czytać i wyjaśnienia do instrukcji ;)

Edit: nie wspomniałem o tuzach i trawach, je trzeba rysować niezależnie od reszty.

@robert55555

Uprawę mieszaną wpisuje się wtedy , gdy dane uprawy na działce nie przekraczają 0.1 ha . Jeśli przekraczają ; wpisuje się konkretną uprawę . ( dotyczy gruntów do 10 ha ). Nie ma takiego progu 9.5 ha , tylko zalecają w takim przypadku wypełniać wniosek tak  jak w gospodarstwach ponad 10 ha na wypadek , gdyby podczas  kontroli okazało się że powierzchnia jednak przekracza 10 ha .

Uprawy w SMG zaznacza się jako uprawa JPO , tylko TUZ-y się rysuje oddzielnie .

Robert potwierdź .

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Deklaracja traw jako tuz, tuz c i trawy na g.o jest obowiązkiem dla wszystkich co składają wnioski do agencji. Jak ktoś w smgie czy do 10.00 ha na gruncie  ornym tego nie zrobi to wam nic agencja nie zrobi. Nawet jak przyjedzie kontrola i stwierdzi że zamiast uprawy mieszanej jest tuż, malina, sąd, zboże. Inaczej to wygląda jak ma się powyżej 10.00 ha gruntów ornych, tam jest obowiązek dywersyfikacji upraw. Osobiście nie przypominam sobie wniosku żeby ktoś był poza smgie a poniżej 10 ha na go, żeby miał wpisane upraw mieszana zamiast np (1ha owies; 0.5 ha pszenica; 3 ha pszenżyto ozime i 5 ha kukurydzy). Zakładajac że jest to jedna działka rolna. Aplikacja do JPO zrobi taka sama powierzchnię jak uprawa mieszana,9.5 ha. Rysując każda uprawę oddzielnie to aplikacja sama scali je do JPO o powierzchni 9.5ha. wiadomo że więcej czasu zajmniesz nam rysowanie każdej uprawy z osobna niż jedną uprawa mieszana. Rysując każda oddzielnie w tamtym roku to zdarzało się często przy wysłaniu wniosku do ARiMR czy zapisie blokada wniosku. Skąd była ta blokada wyjaśniać nie muszę. Wiem że chcecie znać moje zdanie czy rysować każda oddzielnie czy jako uprawa mieszana. Ja rysowałem oddzielnie każda uprawe. W tym roku miałem do przejrzenia raporty z foto i knm, bo przychodzili ludzie i pytali czy wszystko jest ok, i każdy miał tak jak napisałem. A raporty miałem z 4 powiatów/BP. Jak znajdę czas to poszukam odpowiedni przepisów tego dylematu. Poza tym myślę że to temat bardziej na dopłaty 2019 niż dopłaty 2018. 

Ja też mogę się mylić. Nie ma ludzi nie omylnych.

Zapytam czy jest ktoś kto miał uprawę mieszana wpisana a jest poza smgie i poniżej 10.00 ornych i miał najlepiej foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Robert bez sensu ( szkoda czasu) rysować uprawy jak ma mniej niż 10 ornego. Nie wiem czy kojarzysz ale na stronie agencji gdzie była instrukcja do wypełniania wniosków wrzucili link z pdfem i było opisane na jednej stronie jak deklarować działki gdzie rolnik ma mniej niż 10 ornego. Było opisane, jedna uprawa to wpisujesz to co ma rolnik, wiele to mieszana. 

Jak masz kontrolę FOTO i rolnik poniżej 10ornego to on idzie w drugim etapie do kontroli czyli sierpien-pazdziernik i się sprawdza tylko jpo no i płatności.

Edit:

10 próg ornego ale w instrukcji wypełniania masz że od 9.5 ornego masz wpisywać tak jakbyś miał powyżej 10ha. Poza tym jakbys przekroczył 9.5 i wszystko zgłosił jako jedna uprawę to będzie Ci krzyczeć błąd o strukturze zasiewów.

@lem1991 te 0.10 ha przy uprawie mieszanej dotyczą dywersyfikacji ;) np. masz 9 arów marchewke 5 truskawki, 7 ziemniaków więc całość możesz wpisać jako mieszana.

Natomiast powtórzę Ci raz jeszcze, że mając poniżej 9.5 nie musisz rozrysowywać poszczególnych upraw. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Instrukcja wypełniania wniosku na 2019... weszła uprawa na gruntach ornych więc nie ma potrzeby zabawy, co do uprawy mieszanej zgadza się małe kawałki wchodziły wg opisu ale w 2018 zaznaczałem hektarowe i przechodziło

68716a0aba0816dbgen.jpg

Co wy o tym progu 9,5 ha ? Jak w instrukcji pisze "Zaleca się, aby wnioskodawca posiadający powierzchnię gruntów ornych nieznacznie mniejszą niż 10 ha zgłaszali pojedyncze uprawy na tych samych zasadach jak wnioskodawcy posiadający powierzchnię ornych wynoszące co najmniej 10 ha..."

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Roki212 na 2019 instrukcji tak napisali. Myślę że w instrukcji na 2018 tak nie było. Co nie oznacza że jak ktoś tak zrobił to było zle. Uważam że dobrze. Nie wiem skąd a musiało gdzieś być Infor że tak u nas było robione. Może byliśmy nagorliwi. @melon10641 masz rację że tak jest szybciej. Poza tym kontrola nic nie wykaże. A nawet jak wykaże że więcej jest pszenicy niż żyta rozpisując na uprawy, to nikt w bo nie zrobi w tym wniosku  PU POZA DYW, bo to bez sensu. A co do 9.50 ha jak napisałeś jak ktoś ma pewna powierzchnię i wie że kontrola nie wykaże dodatkowej powierzchni 0.50 ha to też nie musi. Bo jak wykaże to podlega dywersyfikacji a mając uprawę mieszana nie spełnia warunków dywersyfikacji. Ale to już indywidualna sprawa rolnika. 

 

@roki 212 dzięki że to wrzuciłeś. Coz w marcu nie złożę wniosku tylko w maju.

 

Ja zawsze sprawdzam Peg i na podstawie jego wiem jak rozpisać. Mam paru wnioskodawców co mają rozpisane 74.90% , 20% i 5.10% i mieli kontrolę i nigdy te % nie uległy zmianie. A przy arelane ponad 100 i 200 ha i na ponad 150 działkach to może nadleciec powierzchnia czy z pegu czy kontroli. Mieli szczęście i ją razem z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

U siebie podawałem ornego 9.80 ha tyle ile wpisane jest w MKO czyli wniosek do 10 ha. To jaka to by miała być kontrola aby doliczyć 0,20 ha czy nawet 0,50 ha jeśli ktoś ma około 10 ha. Rozumiem przy 50 ha może i był by taki błąd ale nie przy tak małej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm niby masz racje @Roki212. Mój kolega ma 30 ha ornego i co najlepsze że spora część dzierżawi. A właściciele nie składają wniosków a użytkują jakąś powierzchnię. Wierz że kontrola kontrola doliczyła mu te powierzchnię.i teraz najlepsze doliczyli mu ok 5 ha. Doradziłem nu żeby odwołał się od raportu i żeby zmierzyli to co obrysował, bo na załącznikach było że resztę użytkuje ktoś inny. Dopiero odwołanie od decyzji poskutkowało. Pojechała kontrola z ARiMR. I wykazała że użytkuje tyle ile podał. Najważniejsze w tym wszystkim było to że dokładnie wszystko było opisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki jest tego cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
15 godzin temu, Roki212 napisał:

U siebie podawałem ornego 9.80 ha tyle ile wpisane jest w MKO czyli wniosek do 10 ha. To jaka to by miała być kontrola aby doliczyć 0,20 ha czy nawet 0,50 ha jeśli ktoś ma około 10 ha. Rozumiem przy 50 ha może i był by taki błąd ale nie przy tak małej powierzchni

Różnie bywa ;) 20 arów kwestia względna czy to dużo czy mało. 

Dla czego mówię o tym 9.5 ha, bo w instrukcji od kontroli FOTO jest, że takie gospodarstwo może trafić do kontroli dywersyfikacji w celu potwierdzenia, że nie musi jej spełniać. Ale jak się okaże, że podczas kontroli ma pow. 10 ha i nie spełnia wymogów dywersyfikacji to będzie mu smutno. 

Przy EFA jest tak samo, próg 14.5 i od tej powierzchni w aplikacji wyskakiwała zakładka z efami. Ale próg od którego jest to wymagane to 15ha ornego. 

Co ciekawe miałem taki wniosek, że było równo 14.5 i logując się kilkukrotnie raz Efa była raz nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Doplaty na koncie kuj.-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
13 minut temu, Karol06 napisał:

@Damian1994rolnik Decyzja była?

Nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Rozwińcie skróty SMG, MKO. Nie wypełniam osobiście wniosku i nie jestem w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj