Polecane posty

krzysieek    337

Ja tez miałem nie podpisany i się pofatygowałem po podpis osobiście, bo niby był konieczny. Co urzędnik to inna opinia. Trzy tygodnie i jeszcze kasy nie ma. Zaliczek też brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i jaka tu sprawiedliwość a u nas na podkarpaciu nie było suszy i tyle kasy przeszło koło nosa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    766

U nas była susza ,ale tylko kilka wiosek z gminy się załapało , moja nie 🙂 Dopłat brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, Cezar81 napisał:

Jak dzisiaj w temacie dopłat, komuś ARIMR popieściła złotóweczkami konto

Przecież dzisiaj mają wolne. Nie pracują. Odrabiali w ostatnią sobotę wiec trzeba czekać. Wszyscy czekamy. Długi weekend. A potem znowu wolne. Itd. bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

https://www.agrofoto.pl/pieniadze/rolnicy-robia-bledy-we-wnioskach-banki-odsylaja-pieniadze-agencji,1376.html?fbclid=IwAR0di2aK9BOIR1T7MJG_W8z-Vf_vTxOHBP7kI3__-cPWWahkSWtz9tYd9W0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No daj pan spokój . Że też w inne lata tak się nie robiło . Trochę dziwne , no nie ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszlych latach nie było problemów. Rolnik nie zmienia konta co 4 miesiace. Moje w agencji od 20 lat figuruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Mnie tez to dziwi, nagle rolnicy zaczeli zmieniać konta i banki ? I to pan mówisz, że masowo ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    318

a ja podpytam - robił ktoś z was zmiany w programie RS ochrona lęgowisk ptasich? W dopłatach za ten rok to było pod "płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej (PROW 2014-2020)".
Mam to drugi rok ale na 2019 chcę to komuś przekazać (płatność na inną osobę/inny nr EP). Dużo z tym roboty? Pytam bo chcę mieć z głowy te ptaszki a także część strączkowych. Poza tym coś gadali w telewizorni żeby płatności do użytków zielonych należały się osobom które jednak mają zwierzęta czyli płatność powiązana z jakąś produkcją. Ja ze względu na bycie VATowcem nie chcę mieć zwierzaków nigdzie w papierach. Liczę i dla mnie dojdzie niecałe 10ha ornego co są na tę osobę a tamtej osobie też niecałe 10 ha z czego 4,5ha ptaszków + orne.
Potrzebna ponoć pisemna umowa dzierżawy, notarialnej wolałbym uniknąć. Coś więcej?? Wiadomo doradca będzie miał trochę papierologii z wnioskiem na 2019r. 

ps: w obu przypadkach u nas zaliczek brak (10h i 24ha).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek suszowy pisałem na 70%,komisja zrobiła mi na 50% ale po uwzględnieniu produkcji zwierzęcej zostało 27%.Złożyłem z deminimis ale do tej pory cisza na koncie tak z posuszowego jak i z dopłat.

Dnia 31.10.2018 o 15:08, Rolnikleśny napisał:

Witam!!!

Proszę o odpowiedzi znających temat. Pewnie w tym roku nie dostanę zaliczki dopiero maj/czerwiec. Ale nie o to chodzi. Dowiedziałem się w powiatowym, że na moim koncie jest wpisane kontrola Warszawa z pakietu PRŚK i Obszarówka.

W tym roku weszłem w nowy pakiet Działanie 10 Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne

a: Pakiet 2. Ochrona gleb i wód  - poplony

b: Pakiet 6. Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie

- 6.1

Żadnego powiadomienia nie dostałem może tak być , że jeszcze na polu nie byli i dopiero kontrola będzie. Czy już wykonana jest bez wiedzy.

Wątpie, że byli gdyż mam w tym pakiecie rejestry do wypełniania i pewnie będą to chcieli.

Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi!!!!

Kontrolę mogłeś mieć bez powiadomienia.Miałem tak w zeszłym roku.Kontrola była w lipcu ,raport pokontrolny w kwietniu a ostatnia transza dopłat 27 czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroLis    1

Witam. Czy są dopłaty do facelii ? Ogólnie Facelia jest niby rośliną niemotylkową i zaliczana jest do okopowych. Czy zatem otrzymam dopłatę facelie jako uprawę ? 

Edytowano przez AgroLis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Nie wiem czy do Facylii, ale do facelii bierzesz normalne dopłaty obszarowe plus zazielenienie. Żadnyc dodatkowych jak do grochu czy ziemniaków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4

Witam,

Orientujecie się, czy dopłaty będą wypłacane na bieżąco w listopadzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
1 godzinę temu, db09 napisał:

Witam,

Orientujecie się, czy dopłaty będą wypłacane na bieżąco w listopadzie? 

doplaty wyplacane sa od grudnia do czerwca natomiast od 16tego pazdziernika do 30 listopada tylko i wylacznie zaliczki platnosci

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19
@zmechanizowany po prostu te suszowe sa dla "leni" (mam na mysli takie skrajne przypadki lenistwa) im mniej bydła tym wiekszy procent suszy. przy takim samym areale jak wujek dostalismy 30,1% a on 39% tylko dlatego, ze mamy wiecej bydła. gdzie on nie stosuje zadnych pasz, same zielonki, bez witamin, a my duzo pasz kupujemy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kasę dostaniecie taką sama , to gdzie problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
33 minuty temu, placebo napisał:

@zmechanizowany po prostu te suszowe sa dla "leni" (mam na mysli takie skrajne przypadki lenistwa) im mniej bydła tym wiekszy procent suszy. przy takim samym areale jak wujek dostalismy 30,1% a on 39% tylko dlatego, ze mamy wiecej bydła. gdzie on nie stosuje zadnych pasz, same zielonki, bez witamin, a my duzo pasz kupujemy.

nikt ci nie każe dokupować

mazowieckie powiat miński suszowe przyszło zaliczek nie wiem bo nie sprawdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

A ja o zaliczce mogę zapomnieć przez kontrolę krzyżową. Ehh akurat jak ten pieniążek by się przydał teraz na załatanie kilku dziur w gospodarstwie. No nic trzeba cierpliwie czekać pewnie do czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
3 godziny temu, puszczyk napisał:

doplaty wyplacane sa od grudnia do czerwca natomiast od 16tego pazdziernika do 30 listopada tylko i wylacznie zaliczki platnosci

A czy jest gdzieś informacja o ew. błędach we wniosku bądź pozytywnej decyzji czy też statusie wypłaty zaliczki? Gospodarstwo do 10ha, kuj-pom, na podstawie tego co ludzie pisali powinno się już chyba coś pojawić.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, PAN88 napisał:

nikt ci nie każe dokupować

mazowieckie powiat miński suszowe przyszło zaliczek nie wiem bo nie sprawdzam

Długo myślałeś nad tym pierwszym zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19817
23 minuty temu, KlimekPL napisał:

A ja o zaliczce mogę zapomnieć przez kontrolę krzyżową. Ehh akurat jak ten pieniążek by się przydał teraz na załatanie kilku dziur w gospodarstwie. No nic trzeba cierpliwie czekać pewnie do czerwca. 

nie tylko Ty 

u mnie również kontrola będzie

w sumie to 11 w ciągu 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj