Polecane posty

gregory81    157
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

A u Nas już po dopłatach teraz czekamy na żniwa

U Ciebie to zawsze wszystko jest na czas. Dobra zmiana działa :)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym powiedził że przed czasem bo kiedyś prędzej jak w marcu to nigdy dopłat nie dostawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Akurat tak się złożyło. Wszyscy tego samego dnia nie dostaną. Jak kiedyś napisałem co myślę o tej dobrej zmianie to mnie zablokowali na tydzień. :)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

23.11 zaliczka  70%  , 05.02  decyzja , 26 ha + bydło  , Wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie kolejne odwleczenie suszowego. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18
Napisano (edytowany)
Dnia 5.02.2019 o 11:40, zetorki12 napisał:

No i przyszedł SMS że kasa z dopłat na koncie . Nie wiem tylko czy ONW , czy reszta dopłat , bo opis mało zrozumiały , a kwoty podobne . No ale raczej ONW .

Jeśli masz kod PROW to ONW , a jak EFRG to płatności bezpośrednie .

Edytowano przez marcinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

w wtorek przyszła kasa, 4 tygodnie po decyzji, zawsze było około dwóch ale grunt że jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 do kiedy mają czas na wydanie decyzji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Na wydanie decyzji to dokładnie nie wiem ale na kasę wydaję mi się że do czerwca. Chodź pyły przypadki opisane na AF że kasa była dużo dużo później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to że kasa do końca czerwca to wiem tylko nie pamiętam do kiedy wysyłają decyzje w pierwszym terminie a od kiedy zaczynają wysyłać odroczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, szczypka napisał:

 do kiedy mają czas na wydanie decyzji 

Ustawa zobilgowuje biura do końca lutego na wydania decyzji. Jak nie są wydane decyzję, bp wysyłają pisma o przedłużeniu terminu(powód musi być wypisany w przedłuzce i termin nowy musi być również podany). Jak w nowym terminie nie wyrobią,znów muszą wysłać przedłużkę. Tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
15 minut temu, robert55555 napisał:

Ustawa zobilgowuje biura do końca lutego na wydania decyzji. Jak nie są wydane decyzję, bp wysyłają pisma o przedłużeniu terminu(powód musi być wypisany w przedłuzce i termin nowy musi być również podany). Jak w nowym terminie nie wyrobią,znów muszą wysłać przedłużkę. Tak to wygląda.

Tylko nie wiem jak jest u Ciebie ale u nas w przedłużce powodem jest z reguły ,,Zawiłość sprawy" a w rzeczywistości mogą być zupełnie inne powody np braki kadrowe, lenistwo pracowników itd :) i co wtedy zażalenie na bezczynność organu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Masz po części rację.  Mały przykład  zobrazowujacy przykład. Powiedzmy jest jakieś biuro. Ma 10000 złożonych wniosków.  W tym do kontroli mają 2000 wniosków. Powiedzmy do tego w 1000 zgłoszone rozbieżności a nie rozpatrzone. I na przykład 2000 wniosków gdzie zostało złożonych ileś tam zmian. W zmianach dokonywano dzielenia działek rolnych, ich scalania, wycofywania i zgłaszania nowych. W sumie takich jest 5000. I wysyłając przedluzke i podając konkretny powód w przedłuzce to zabiera pracownikom dużo czasu. Czasu który mogli by przeznaczyć na wydanie ileś tam decyzji. Tej puli 5000 co nie zostały wydane. Dlatego podają jeden powód do wszystkiego. Mają szablon i na nim bazują. Gdybyś był kierownikiem takiego biura zgodził byś na użycie takiego sformułowania jak ( lenistwo pracowników, braki kadrowe)? Myślę że nie zgodził byś się. W ARiMR i jak w każdej innej pracy pracują osoby pracowite i leniwe. Tak było , jest i będzie! Z tego przykładu 2000 zmian. Jak mi odpowiadają pracownicy to muszą kasować wszystkie obrysowaniu i rysować od nowa! Dlaczego tak bo miałeś działkę A na działce ewidencyjnej np 1we wniosku. W zmianie masz już B. Nie nałożą pomiaru B na A(lub odwrotnie), nie dopracowanie systemu. To nie jest twoja ani moja wina czy innego rolnika. Pewnie rysowales działki i wiesz ile to zajmuje czasu. Im też to zajmuje czas. Poza tym nie mają tak wypasionej aplikacji do rysowania jak rolnik. Widziałem jak to wygląda i więc że ciężko się tam rysuje. Mało tego do każdej zmniejszonej powierzchni , muszą zrobić pomiar. To samo do elementów efa. Do tego trzeba powiedzieć że system mają bardzo obciążony danymi, który musi w sekundzie wiele danych przeliczyć w tej samej chwili. To wszystko zajmuje czas i niesie za sobą koszty. Koszty nowych pracowników. Wszyscy wokół trąbią że za dużo pracowników biurowych a ARiMR ich brak. Ci co pracują musza dać radę. Myślę że oni , a nawet tym bardziej oni chcieli by mieć zamknięty rok 2018 w obsłudze. Tak się nie da. 

Doszło im do obsługi susza,bioasekuracja, huragany , materiał siewny, oceny wsteczne.Ludzi nie przybyło. Może ubyło a nowy pracownik to musi z rok przepracować żeby się wdrożyć.  Mało tego ludzi tam pracują za śmieszne pieniądze. Nie mówię są i co dobrze zarabiają. Zobacz ile jest wakatów bo ludzie jak dowiedzą za ile mają pracować to rezygnują. Pomysł czy ktoś pójdzie za 2000 pracować do Wawy, czy innego duże go miasta? No nie bo mu na opłaty nie starczy. 

W kraju od dawna jest prowadzona zła polityka dotycząca rolnictwa, pracowników, pracodawców i innych sfer zycia. Niby rządzący o tym wiedza ale kiedy budzą się z letargu sennego jak wydarzy się wypadek. Dopiero wtedy powstają nowe przepisy,kontrolę. Nie liczy się prewencja (która mniej kosztuje) tylko leczenie "doraźne" po fakcie.

Nie chcę pracowników bp usprawiedliwiać tylko przytoczyłem mały obraz ich pracy, obraz który mi przedstawiają. Każdy z nas jest człowiekiem, człowiekiem z wadami, problemami który rzutują na efektywność pracy. Tak samo jest w bp.

Ja na przykład czeka w prasie na pewną informacje,której brak. Odnośnie delimitacji onw a składaniem oświadczeń. Czy jak zmieniła się w tym roku strefa onw w stosunku do poprzedniego to można składać oświadczenie czy te nie?! Nikt nie wie, lub powiedza później. W bp mówią że mozna składać i również że nie. W prasie jak narazie cisza. Ja przynajmniej nie zauważyłem wytłumaczenia tego problemu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18
Napisano (edytowany)
Dnia 7.02.2019 o 08:22, Tomekzetor napisał:

Może mi ktoś  wyjaśnić  co  dokładnie  znaczy  kod  z  Wyszukiwarki  beneficjentów     V/B.1.2 (Art.22  Wsparcie  ukierunkowane na wsparcie sektora rolnego  i sektora leśnego dotyczące środków, których celem jest upowszechnienie wiedzy potencjału ludzkiego)    To  jest  Premie  MR    bo wartość wsparcia  100 tyś  ??

Tak . To jest  "Młody Rolnik ".

Edytowano przez marcinski
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)
28 minut temu, robert55555 napisał:

Masz po części rację.  Mały przykład  zobrazowujacy przykład. Powiedzmy jest jakieś biuro. Ma 10000 złożonych wniosków.  W tym do kontroli mają 2000 wniosków. Powiedzmy do tego w 1000 zgłoszone rozbieżności a nie rozpatrzone. I na przykład 2000 wniosków gdzie zostało złożonych ileś tam zmian. W zmianach dokonywano dzielenia działek rolnych, ich scalania, wycofywania i zgłaszania nowych. W sumie takich jest 5000. I wysyłając przedluzke i podając konkretny powód w przedłuzce to zabiera pracownikom dużo czasu. Czasu który mogli by przeznaczyć na wydanie ileś tam decyzji. Tej puli 5000 co nie zostały wydane. Dlatego podają jeden powód do wszystkiego. Mają szablon i na nim bazują. Gdybyś był kierownikiem takiego biura zgodził byś na użycie takiego sformułowania jak ( lenistwo pracowników, braki kadrowe)? Myślę że nie zgodził byś się. W ARiMR i jak w każdej innej pracy pracują osoby pracowite i leniwe. Tak było , jest i będzie! Z tego przykładu 2000 zmian. Jak mi odpowiadają pracownicy to muszą kasować wszystkie obrysowaniu i rysować od nowa! Dlaczego tak bo miałeś działkę A na działce ewidencyjnej np 1we wniosku. W zmianie masz już B. Nie nałożą pomiaru B na A(lub odwrotnie), nie dopracowanie systemu. To nie jest twoja ani moja wina czy innego rolnika. Pewnie rysowales działki i wiesz ile to zajmuje czasu. Im też to zajmuje czas. Poza tym nie mają tak wypasionej aplikacji do rysowania jak rolnik. Widziałem jak to wygląda i więc że ciężko się tam rysuje. Mało tego do każdej zmniejszonej powierzchni , muszą zrobić pomiar. To samo do elementów efa. Do tego trzeba powiedzieć że system mają bardzo obciążony danymi, który musi w sekundzie wiele danych przeliczyć w tej samej chwili. To wszystko zajmuje czas i niesie za sobą koszty. Koszty nowych pracowników. Wszyscy wokół trąbią że za dużo pracowników biurowych a ARiMR ich brak. Ci co pracują musza dać radę. Myślę że oni , a nawet tym bardziej oni chcieli by mieć zamknięty rok 2018 w obsłudze. Tak się nie da. 

Doszło im do obsługi susza,bioasekuracja, huragany , materiał siewny, oceny wsteczne.Ludzi nie przybyło. Może ubyło a nowy pracownik to musi z rok przepracować żeby się wdrożyć.  Mało tego ludzi tam pracują za śmieszne pieniądze. Nie mówię są i co dobrze zarabiają. Zobacz ile jest wakatów bo ludzie jak dowiedzą za ile mają pracować to rezygnują. Pomysł czy ktoś pójdzie za 2000 pracować do Wawy, czy innego duże go miasta? No nie bo mu na opłaty nie starczy. 

W kraju od dawna jest prowadzona zła polityka dotycząca rolnictwa, pracowników, pracodawców i innych sfer zycia. Niby rządzący o tym wiedza ale kiedy budzą się z letargu sennego jak wydarzy się wypadek. Dopiero wtedy powstają nowe przepisy,kontrolę. Nie liczy się prewencja (która mniej kosztuje) tylko leczenie "doraźne" po fakcie.

Nie chcę pracowników bp usprawiedliwiać tylko przytoczyłem mały obraz ich pracy, obraz który mi przedstawiają. Każdy z nas jest człowiekiem, człowiekiem z wadami, problemami który rzutują na efektywność pracy. Tak samo jest w bp.

Ja na przykład czeka w prasie na pewną informacje,której brak. Odnośnie delimitacji onw a składaniem oświadczeń. Czy jak zmieniła się w tym roku strefa onw w stosunku do poprzedniego to można składać oświadczenie czy te nie?! Nikt nie wie, lub powiedza później. W bp mówią że mozna składać i również że nie. W prasie jak narazie cisza. Ja przynajmniej nie zauważyłem wytłumaczenia tego problemu.

Wysłałem wiadomość do Ciebie na priv

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Dziś sprawdzałem i w łódzkim nadal cisza decyzja 10.01 chyba kasa się skończyła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15494

W agrobiznesie mówili że decyzje muszą być wydane do końca lutego, a u kogoś jak są jakieś komplikacje to przyjdzie pismo o przesunięciu decyzji. Wypłaty idą cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Słuchaj agrobiznesu :) wyjdziesz jak przysłowiowy Zabłocki :) powodzenia życzę :)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
Dnia 6.02.2019 o 10:48, jahooo napisał:

Witaj w klubie "pływający PEG", też tak mam

Ja mam 17,32 ha wg ewidencji a wg PEG od 16,8 do 18,14. Zależy jak im rok przypasuje ;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wow. Na takiej powierzchni 1,34 ha rozpiętości wg Peg, to coś nie samowitego, nawet nie realnego. Można się wkurzyć! 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9345

To moje kilkanascie arów na 3ha blado przy tym wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj