Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1826
5 godzin temu, szczypka napisał:

decyzja suszowa wydana 29.01 dotarła do mnie 31.01 a dziś kase przelali:D

Z de minimis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak z de minimis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

a czy wie ktoś czy te dopłaty do oprocentowania kredytu szusowego to też z deminimis? bo już 2 raz odraczają podpisanie umowy powołując się na wyczerpanie limitów w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dostałem raport z kontroli foto. Kody błędów dotyczące działek: DR13+/-,DR22,23,40,46,50,51,52,53 oraz kody EFA: na jednej jest samo E1+ na drugiej E1- na trzeciej E1-,E22. Do spełnienia obszaru EFA miałem posiany poplon groch+owies (EFA14a.1). Ciekawe jest że miałem Posiane na 6 działkach i były kontrolowane w różnych terminach: 28.09, 01.10, 15.10.

Co z tym raportem trzeba zrobić? Przerabiał ktoś już taki raport żeby mógł coś sensownego podpowiedzieć?

Pisze że można się odwołać ale od czego jak nie wiem czy będą jakieś sankcje. Niby są wyjaśnione kody ale z nich niewiele wynika np. przy jednej z działek jest kod DR52(stwierdzono powiększenie zasięgu pola zagospodarowania) i DR53( stwierdzono zmniejszenie zasięgu pola zagospodarowania). Jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
6 minut temu, Daro20 napisał:

Dostałem raport z kontroli foto. Kody błędów dotyczące działek: DR13+/-,DR22,23,40,46,50,51,52,53 oraz kody EFA: na jednej jest samo E1+ na drugiej E1- na trzeciej E1-,E22. Do spełnienia obszaru EFA miałem posiany poplon groch+owies (EFA14a.1). Ciekawe jest że miałem Posiane na 6 działkach i były kontrolowane w różnych terminach: 28.09, 01.10, 15.10.

Co z tym raportem trzeba zrobić? Przerabiał ktoś już taki raport żeby mógł coś sensownego podpowiedzieć?

Pisze że można się odwołać ale od czego jak nie wiem czy będą jakieś sankcje. Niby są wyjaśnione kody ale z nich niewiele wynika np. przy jednej z działek jest kod DR52(stwierdzono powiększenie zasięgu pola zagospodarowania) i DR53( stwierdzono zmniejszenie zasięgu pola zagospodarowania). Jak to rozumieć?

A kto ci to wypelnial sam to robiles ? Wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
30 minut temu, Daro20 napisał:

Dostałem raport z kontroli foto. Kody błędów dotyczące działek: DR13+/-,DR22,23,40,46,50,51,52,53 oraz kody EFA: na jednej jest samo E1+ na drugiej E1- na trzeciej E1-,E22. Do spełnienia obszaru EFA miałem posiany poplon groch+owies (EFA14a.1). Ciekawe jest że miałem Posiane na 6 działkach i były kontrolowane w różnych terminach: 28.09, 01.10, 15.10.

Co z tym raportem trzeba zrobić? Przerabiał ktoś już taki raport żeby mógł coś sensownego podpowiedzieć?

Pisze że można się odwołać ale od czego jak nie wiem czy będą jakieś sankcje. Niby są wyjaśnione kody ale z nich niewiele wynika np. przy jednej z działek jest kod DR52(stwierdzono powiększenie zasięgu pola zagospodarowania) i DR53( stwierdzono zmniejszenie zasięgu pola zagospodarowania). Jak to rozumieć?

Jak się nie zgadzasz to odwołać , a jak zgadzasz to nic nie robisz . Tak w skrócie to najważniejszy jest chyba kod DR13+/- , dotyczy powierzchni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Daro20

Łączne stosowanie kodów DR52 oraz DR53, może nieść za sobą również informacje o zmianie istniejącego typu pola zagospodarowania na inny typ np. pole zagospodarowania typu Las na pole zagospodarowania typu Sad lub stwierdzeniu podczas kontroli na miejscu zarówno zwiększenia oraz pomniejszenia w obrębie działki referencyjnej obszarów kwalifikowanych jak i zwiększających pole zagospodarowania (PZ).

DR53 należy zwrócić uwagę, że może on wskazywać nie tylko na nieprawidłowo wyznaczony PEG ale również na zmianę położenia obiektu niekwalifikowanego w ramach działki referencyjnej – wówczas dodatkowo występuje kod DR52, lub zmianę typu pola zagospodarowania. Wówczas jak w przypadku poniżej nie powinno dojść do kompensaty lub kompensata powinna być ograniczona do powierzchni PEG z LPIS.

Jak chcesz  dowiedzieć więcej o raporcie daj znać.

DR 22 działka jest nie spójna.Działka rolna  jest niespójna (błędnie zadeklarowano kilka działek rolnych podstawowych/podrzędnych, nie sąsiadujących ze sobą, jako jedną działkę rolną).

DR 23 Kontrola działki rolnej przeprowadzona została po zbiorze deklarowanej grupy upraw/uprawy i został rozpoczęty proces przygotowania gruntu pod kolejny sezon wegetacyjny.

DR 40 Komunikat oznacza zredukowanie powierzchni stwierdzonej działki rolnej do powierzchni maksymalnego kwalifikowanego obszaru PEG dla danej działki ewidencyjnej.
Błąd pojawi się, jeżeli powierzchnia stwierdzona działki rolnej przekracza powierzchnię kwalifikowaną PEG w bazie LPIS (z uwzględnieniem czasu eksportu danych do KNM), określoną dla działki/łek ewidencyjnej/nych, na obszarze, której/których kontrolowaną działkę rolną zadeklarowano we wniosku. W przypadku zastosowania kodu DR 40 należy ustalając powierzchnię kwalifikowaną do płatności dla danej działki rolnej wykorzystać powierzchnię stwierdzoną określoną w protokole z kontroli na miejscu.

DR46 Działka rolna niepodlegająca kontroli.

Dr 50 zestawienie powierzchni cząstkowych

Zapomniałem dodać:

Dr51

Płatność naliczana jest na podstawie powierzchni stwierdzonej działki rolnej z uwzględnieniem kodów towarzyszących.
Błąd/sprawę obsługuje się bez oczekiwania na rozpatrzenie ewentualnych rozbieżności, wynikających z tego kodu.
Zazielenienie.
W celu wyliczenia przez system warunku spełnienia dywersyfikacji dla danej rośliny należy przyjąć tę samą powierzchnie, co do działki rolnej.
Jeżeli dana uprawa była deklarowana również, jako EFA (np. EFA 15), a powierzchnia uprawy jest mniejsza to powierzchnia tego elementu powinna być również zmniejszona i zmniejszenie to powinno być również ujęte w obliczeniach w module <Powierzchnia stwierdzona KnM EFA> w sekcji <Powierzchnia stwierdzona EFA>.

Dr 52 Szczególna uwagę należy zwrócić podczas łącznego stosowania kodów DR52 oraz DR13+. Kod DR13+ wskazuje na rzeczywistą powierzchnie działki rolnej w terenie, której powierzchnia stwierdzona jest mniejsza od deklarowanej. Powierzchnia brakująca będzie podlegała automatycznej kompensacie, co nie w każdym przypadku będzie działaniem prawidłowym ze względu na zastosowany łącznie kod DR52 wskazujący na zmniejszenie powierzchni kwalifikowanej PEG na powiązanej położeniem działce ewidencyjnej. Stwarza to zagrożenie skompensowania działki rolnej poza rzeczywistą powierzchnie, stanowiącą prawidłowy, choć konieczny do wyznaczenia PEG. Tym samym Kontroler danych chcąc skompensować wykluczoną powierzchnie, powinien podjąć decyzje o kompensacie na podstawie wizualizacji pomiarów KNM, załączników i szkiców, aktualnych wartości PEG (ze szczególnym zwróceniem uwagi, aby powierzchnia kompensowana nie stanowiła powierzchni, obszarów, obiektów niekwalifikowanych). Powyższe może mieć miejsce w przypadku, gdy kod DR52 dotyczy np. konieczności utworzenia nowego pola zagospodarowania: w danych referencyjnych był grunt orny a stwierdzono plantacje malin (kompensata w zakresie JPO jest możliwa). Należy również przeanalizować czy braki powierzchni typu DR52 (zwiększenie pola zagospodarowania lub zmiana położenia obiektu niekwalifikowanego) nie są kompensowane przez powierzchnie wynikające z kodu DR53 (zmniejszenie pola zagospodarowania). Poprawna i pozytywna weryfikacja w powyższym zakresie pozwala na obsługę sprawy w tym kompensatę powierzchni bez oczekiwania na rozpatrzenie rozbieżności wynikającej z zastosowania tego kodu lub obu kodów jednocześnie. Kod DR52 może zostać również stwierdzony poza obszarem działki rolnej, wówczas nie będzie kodu DR13+ ani kodu DR13-, tym samym kod ten praktycznie może nie mieć wpływu na rozpatrywaną powierzchnię działki rolnej, ponieważ powierzchnia stwierdzona będzie równa deklarowanej. Ze względu na rodzaj zwiększenia pola zagospodarowania w raporcie z kontroli na miejscu znajdować się będą dodatkowe informacje typu:
DR52-Z: nowo stwierdzone zadrzewienia;
DR52-W: nowo stwierdzone cieki/zbiorniki wodne;

Nie wiem czy obraz kodów jakie masz w swoim raporcie stał się bardziej zrozumiały czy bardziej zagmatwany po moich wyjaśnieniach?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Te kody DR w większości mam na TUZach i do tego na części działek mam PRSK. Kody DR52,53 mam na 15 działkach i przy kilku dopisane jeszcze DR13+

Trochę mi się rozjaśniło. Co proponujesz żeby zrobić z tymi błędami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie użytkuje tych działek, więc mi jest ciężko wypowiedzieć. Ty je uprawiasz i wiesz, czy dane z raportu są prawdziwe lub błedne. Jeżeli powierzchnia stwierdzona jest dużo mniejsza(wg.ciebie)  od powierzchni deklarowanej, to się odwołaj od raportu. Jeżeli mała, zrób jak uważasz. Nie każde DR 13- kompensuje się z DR13+, mniej to na uwadze. W arimr a dokladniej w twoim biurze mają lepiej, mają w aplikacji raport, PEGI, system sam im wyrzuca błędy. Kwestia czy da się je uzasadnić i jak?  Zawsze to twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tylko w Arimr mając nie wprowadzony raport, podejrzewam że mało powiedzą, tylko ktoś biegły policzy czy się np kompensuje Dr13- z DR13+. Ciekaw jestem co ci powiedzą. Więcej doradzi widząc raport niż ja.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i przyszedł SMS że kasa z dopłat na koncie . Nie wiem tylko czy ONW , czy reszta dopłat , bo opis mało zrozumiały , a kwoty podobne . No ale raczej ONW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, robert55555 napisał:

Tylko w Arimr mając nie wprowadzony raport, podejrzewam że mało powiedzą, tylko ktoś biegły policzy czy się np kompensuje Dr13- z DR13+. Ciekaw jestem co ci powiedzą. Więcej doradzi widząc raport niż ja.

Tak jak mówisz nie mają jeszcze raportu ale naczelniczka przejżała i DR13+ i DR13- w większości się kompensuje, po kilka arów są pomniejszenie i według niej nie ma sensu odwołania bo tylko odciągnąć się w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daro20

To pozostało tobie tylko czekać na decyzje i na kasę 😄. Oby jak najszybciej😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dziś wpłynęła kasa z suszowke, jeszcze tylko brakuje reszty z obszarowych.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@biały2005. Z jakie puli de minimis czy publicznych?

Na dzień dzisiejszy pula de minimis wykorzystana jest w 90%! Dopiero się rok zaczął i ciekawe czy będę jakieś przesunięcia...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem powyżej 30% to było z deminimis? Czy to ten drugi bo Już nie pamiętam.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

powyżej 30% to krajowe 

sory pomyłka   od 30% do 69% de minimis pow.70% krajowa  teraz chyba dobrze 

Edytowano przez szczypka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj